Sėkmingiausiai pagalbos ranką ištiesė gelgaudiškiečiai

istiesk pagalbos ranka
8–9 klasių moksleivių komandos, pasinaudodamos žemėlapiu, turėjo surasti devynis punktus ir kuo greičiau, vieni kitiems padedėdami, atlikti jiems parengtas užduotis. D. Pavalkio nuotr.

Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Praėjusį antradienį Pagonijos pramogų parke vyko tradicinės moksleivių varžybos „Ištiesk pagalbos ranką“, kurias jau septintą kartą organizuoja Šakių visuomenės sveikatos biuras. Šiemet pirmi metai, kai sulaukta tokio dalyvių antplūdžio – visi norintys dalyvauti renginyje nė netilpo.

Varžybų dalyvius pasveikinęs Šakių visuomenės sveikatos biuro direktorius Viktoras Lebedžinskas pasidžiaugė, kad šį kartą buvo sumušti visi rekordai ir dar taip nebuvo, kad užsiregistravo tiek komandų, jog keletui net teko atsakyti, nes biuras nebuvo tam pasiruošęs. Tad renginyje susigrūmė 18 komandų iš skirtingų rajono švietimo įstaigų. Iš kai kurių mokyklų atvyko ne po vieną, o po dvi ar net tris komandas. Direktorius palinkėjo ne tik smagiai pasportuoti ir gerai praleisti laiką, bet, svarbiausia, be traumų pasiekti finišą. Jam antrino ir rajono savivaldybės gydytoja Edita Zubrickienė, palinkėjusi grumtis iki pergalės.

Savivaldybės vicemeras Darius Jakavičius pasidžiaugė geru oru ir jau septintus metus organizuojamu puikiu renginiu, kuriame moksleiviai mokosi pasirūpinti ne tik savimi, bet ir, jei reikia, ištiesti pagalbos ranką komandos draugams. Kartu su juo atvyko ir rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Darius Aštrauskas. Palinkėję sėkmingo starto, savivaldybės atstovai kiekvienai komandai įteikė po krepšelį saldžių dovanėlių, „kad varžybų metu kraujyje nesumažėtų gliukozės“.

Išreikšdami tikėjimą, kad ši graži tradicija bus tęsiama ir ateityje, savivaldybės atstovai dėkojo už renginį ir įteikė po simbolinę dovanėlę V. Lebedžinskui ir UAB „Expedicija“ vadovui Skirmantui Paukščiui, pasak kurio, aštuntajame „Ištiesk pagalbos ranką“ renginyje jie lauktų ir rajono savivaldybės komandos debiuto.

8–9 klasių moksleivių komandoms buvo išdalinti žemėlapiai, jais naudodamiesi moksleiviai turėjo surasti devynis skirtingus punktus. Juose su paruoštomis užduotimis jau laukė medikai, policijos, priešgaisrinės ir pasienio apsaugos pareigūnai, sporto ir laisvalaikio klubo „Vėjas“ atstovai, Pagonijos pramogų parko šeimininkai ir Biuro specialistai. Startas duotas. Varžybos prasidėjo. Moksleiviai turėjo įrodyti, kad moka suteikti pirmąją pagalbą, nesutrikti ištikus pavojams ir veikti ekstremaliose situacijose. Tad jiems teko ne tik gaivinti nukentėjusįjį, įveikti perkėlą lynu virš vandens telkinio, išbandyti jėgas dviračių slalome, bet ir parodyti sumanumą ir ištvermę karių parengimo estafetėse bei atliekant kitas užduotis.

Susumavus rezultatus paaiškėjo, kas greičiausiai, tiksliausiai ir geriausiai geba dirbti komandoje. Pirmą vietą laimėjo Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos devintokai. Antrą vietą užėmė Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos komanda. Treti – Panemunių mokyklos-daugiafunkcio centro Lekėčių skyriaus devintokai. Jie buvo apdovanoti medaliais ir asmeninėmis dovanėlėmis, o nugalėtojams dar įteiktas ir „Nastia Garden“ krepšelis su skanumynais.

Moksleiviai džiaugėsi galimybe išbandyti jėgas pačiose netikėčiausiose užduotyse, priimti jėgos ir ištvermės reikalaujančius iššūkius. Iš tiesų buvo puiki diena, kurią galėjo praleisti ne mokyklos suole, o gamtoje. Namo visi grįžo šiek tiek pavargę, bet sotūs – prikirtę kavinės-picerijos „Kiba“ išvirto plovo, apdovanoti atminimo medaliais ir kupini neišdildomų įspūdžių.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.