Balsų pirkimo skandale įtariamasis kaltę pripažino

janusevicius zimnickas4
Ikiteisminio tyrimo bylos duomenimis, išrinktasis meras Raimondas Januševičius (kairėje) laikėsi pozicijos, kad apie balsų pirkimą nieko nežinojęs, esą su juo tai nebuvo derinta, o Vaidas Zimnickas savo kaltę pripažino pilnai ir teigė, kad tai buvo spontaniški veiksmai. Jau artimiausiu metu bus priimtas sprendimas dėl jo atsakomybės. D. Pavalkio nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Po antrojo rinkimų turo įsižiebęs balsų pirkimo skandalas, rodos, prislopo. Po pareikštų įtarimų dėl rinkėjų papirkinėjimo mandato atsisakė Vaidas Zimnickas, išrinktasis meras Raimondas Januševičius davė priesaiką ir suformavęs komandą eina pareigas. Tačiau neatsakyti klausimai ir neišsklaidytos abejonės tebeliko. Pasirodo, praėjusią savaitę kaip specialusis liudytojas buvo apklaustas ir R. Januševičius, o V. Zimnickas dėl pareikštų įtarimų visiškai pripažįsta savo kaltę.

V. Zimnickas yra įtariamas padaręs Baudžiamojo kodekso 172 str. 1 dalyje numatytą veiką, tai yra papirkdamas rinkėjus trukdęs pasinaudoti rinkimų ar referendumo teise. Ikiteisminio tyrimo byloje surinkta pakankamai faktinių duomenų, kad antrajame rinkimų ture į Prūselių rinkimų apylinkę V. Zimnicko asmeniniu automobiliu atvežti asmenys už piniginį atlygį balsuotų už Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) kandidatą į merus R. Januševičių.

Pats V. Zimnickas dėl jam pareikštų įtarimų ikiteisminio tyrimo metu visiškai prisipažino, gailisi ir teigia, kad tai buvo neapgalvoti veiksmai, apie kuriuos esą niekas nežinojo. V. Zimnicko teigimu, tokia situacija susiklostė gana spontaniškai, kai jo pažįstamas paprašė su dviem draugais pavežamas iki Šilgalių sodų. Važiuojant automobiliu ir įsikalbėjus apie rinkimus, V. Zimnickas ir pasiūlęs balsuoti už R. Januševičių. Tyrėjai jis aiškinęs taip nusprendęs dėl to, kad asmenys atrodė piktnaudžiaujantys alkoholiu, tad atlygis būtų motyvas nuvykti balsuoti. Vėliau aiškino, kad net nežino, ar už jo paprašytą kandidatą ir buvo atiduoti balsai, tačiau visiems trims asmenims nurodo sumokėjęs po 10 eurų, neigė prašęs surasti daugiau asmenų, galinčių balsuoti už R. Januševičių. Duodamas parodymus V. Zimnickas sakė suprantantis, kad jo neapgalvoti  veiksmai pakenkė tiek jo paties, tiek partijos reputacijai, ir pats procesas jam jau bausmė. Prokurorui jis teikė prašymą dėl atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. „Draugo“ žiniomis, sprendimas dėl V. Zimnicko atsakomybės turėtų būti priimtas artimiausiu metu, galbūt jau ateinančią savaitę.

Kadangi, ikiteisminio tyrimo bylos duomenimis, V. Zimnickas vežė gyventojus už pinigus balsuoti už R. Januševičių, Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuroras Linas Frančiakas nusprendė apklausti R. Januševičių kaip specialųjį  liudytoją dėl savo paties galimai padarytos nusikalstamos veikos. R. Januševičius davė parodymus, dėl tolimesnio jo statuso sprendimas nėra priimtas. Tad kol kas galima tik kelti retorinį klausimą, kaip bylos eigoje keisis R. Januševičiaus statusas, mat pagal dabartinį, galima suprasti, nebuvo pakankamai duomenų jo pripažinti įtariamuoju.

„Draugo“ žiniomis, išrinktasis meras tyrėjams nurodęs, kad apie V. Zimnicko neteisėtus veiksmus nieko nežinojęs, o apskritai apie šį balsų pirkimo skandalą sužinojęs iš vietinės spaudos ir socialinių tinklų.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.