Gyventojai raginami nepamiršti žemės mokesčio

Marijampolės apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Marijampolės AVMI) informuoja, jog atėjo laikotarpis, kai gyventojai turi sumokėti žemės mokestį.
 
 Kaip ir kasmet, šį mokestį gyventojai turi sumokėti iki šių metų lapkričio 16 dienos. Deklaracijas mokėtojams VMI turi pateikti iki lapkričio 2 d., tačiau jau dabar telefonuose mokesčių mokėtojai, pasinaudodami elektronine VMI programėle, gali peržiūrėti visą svarbiausią informaciją apie mokėtiną žemės mokestį ir laiku įvykdyti prievolę.  

Mokėtinas mokesčio sumas jau nuo praėjusios savaitės vartotojai taip pat randa „Mano VMI“ sistemoje (www.vmi.lt/manovmi), o Elektroninio deklaravimo sistemoje (http://deklaravimas.vmi.lt) pradėtos publikuoti deklaracijos, kuriose gyventojai bei įmonės ras išsamią informaciją apie jų valdomus sklypus, pritaikytą savivaldybės nustatytą žemės mokesčio tarifą bei kitą informaciją. Žemės savininkus, kurie dar nėra elektroninės deklaravimo sistemos vartotojai, popierinės deklaracijos artimiausiu metu pasieks paštu.

Marijampolės apskrityje žemės mokesčio mokėtojai į savivaldybių biudžetus turėtų sumokėti apie 1,4 mln. eurų žemės mokesčio (gyventojai į savivaldybių biudžetus turėtų sumokėti apie 1,3 mln. eurų, o įmonės – apie 0,1 mln. eurų). Iš viso apskrityje yra apie 38 tūkst. žemės mokesčio mokėtojų. Praėjusiais metais apskaičiuota žemės mokesčio suma – apie 1,2 mln. eurų.

Visoje šalyje apie 673 tūkst. gyventojų ir įmonių turėtų sumokėti apie 27 mln. eurų žemės mokesčio.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.