Devyniolikmetė nepabijojo iššūkių ir atidarė kavinę

pasakos namelisAgnė NAUMAVIČIŪTĖ
 
Nuo šiol Šakiuose pavalgyti pietų ar šiaip užkąsti bus galima užsukti į dar vieną vietą. „Pasakos nameliu“ pasivadinusioje kavinukėje rajono gyventojų laukia 19-metė Ugnė Vaikšnoraitė, kuri praėjusį savaitgalį paskelbė oficialų kavinės atidarymą.
 
Nuotr. Praėjusį savaitgalį Ugnė Vaikšnoraitė oficialiai atidarė savo kavinukę.
 
Įkūrė verslą
 
Visi puikiai žinome, jog Šakiuose yra ne viena kavinė ar kita maitinimo įstaiga, kurioje galime greitai ir skaniai pavalgyti. U. Vaikšnoraitės pasiteiravus, kuo gi jos atidaryta kavinė rajono gyventojams galėtų būti patrauklesnė už kitas ir kodėl žmonės, norėdami papietauti, turėtų rinktis „Pasakos namelį“, mergina atsakė, jog klientus stengsis prisivilioti patraukliomis kainomis, akcijomis bei, savaime suprantama, paprastu, bet ir įdomiu meniu.

Merginos pasiteiravus, kaip visgi sukūrė kavinei meniu ir apsisprendė, kad bus gaminamas būtent toks maistas, kokio dabar galime paskanauti „Pasakos namelyje“, Ugnė prasitarė, kad norėjosi kažko paprasto, tačiau gardaus.

„Nuvykę į Prienus visuomet valgydavome labai skanius čeburekus ir kažkaip kilo mintis, jog ir mūsų kavinukėje žmonės galėtų jų paskanauti. Kadangi Šakiuose greito maisto užkandinių jau yra, stengiausi atsižvelgti į tai, kokių patiekalų trūksta, o ir žmonių stengėmės paklausinėti, kokių patiekalų pageidauja“, – kalbėjo jaunoji verslininkė.

Iš pradžių, kol darbai įsibėgės, užsukusieji į kavinę galės paskanauti įvairių užkandžių iš vištienos, pavalgyti dienos pietus – bus siūlomi cepelinai, įvairūs kepsniai. Vėliau, iki galo ištobulinus receptą, paskanauti bus galima ir čeburekų.

Iššūkių nebijo

 Ugnei dar tik 19 metų, tačiau mergina nepabijojo imtis savo verslo. Pasak merginos, imtis verslo ją pastūmėjo mama.

„Tiesą pasakius, net nežinau, viena galbūt ir nesugebėčiau visko padaryti. Juk reikia ne tik produktais, meniu, darbais pasirūpinti, bet ir popierizmo nemažai, mama man labai daug padeda“, – atvirai kalbėjo mergina.

D. Vaikšnorienė teigė, jog jai nekilo jokių abejonių dėl dukters planų kurti verslą. Moteris teigė, jog Ugnė labai versli ir organizuota asmenybė, tad ir mamai didelių problemų padedant plėtoti verslo idėją nekyla.

Be kita ko, mergina sukūrė tris darbo vietas.
 
Studijuoja viešąjį maitinimą

Ugnė Kauno kolegijoje studijuoja viešąjį maitinimą, gilintis į maisto gaminimą jai patinka. Jaunoji verslininkė mano, jog šiais laikais reta mergina ar moteris negamina maisto, ir Ugnė tai daryti mėgsta. Mama prasitarė, jog mergina visuomet ieško įdomesnių receptų bei stengiasi nustebinti draugus ir namiškius. Merginos pasiteiravus, ar iš jau išmėgintų ir patikrintų receptų kai kurie pasirodys „Pasakos namelyje“, jaunoji verslininkė atsakė, kad, kai jų ne tik skonis, bet ir išvaizda atitiks jos pačios gan aukštus reikalavimus, tuomet – galbūt.

„Tiesą pasakius, kartais net pasvajodavau, kad norėčiau atsidaryti nedidelę kavinukę, tuomet buvau jaunesnė ir net neįsivaizdavau, kad mano tylūs pasvajojimai virs realybe“, – džiaugsmo neslėpė Ugnė.

Patalpų remontas, visi kiti darbai užtruko bene dvejus metus. Patalpos pasikeitė neatpažįstamai: iki remonto čia tebuvo plikos sienos.

Prie arbatos puodelio Ugnės paklausus, koks jausmas kyla suvokus, jog esi nuosavoje kavinėje, mergina su šypsena veide atsakė: „Nerealu!“

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.