Optimizuos žymėtų degalų apskaitą bei išdavimą

Nuo šių metų liepos 1 d. įsigalios žymėto kuro apskaitos ir išdavimo tvarkos pasikeitimas. Kaip optimizavimo procesas numatomas vykdyti ir kaip atsilieps prekybininkams ir pirkėjams?

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau — VMI) teisės aktais yra įpareigota išduoti žemės ūkio veiklos subjektams akcizais neapmokestinamų dyzelinių degalų įsigijimo korteles. Šiuo metu žemės ūkio veiklos subjektams išduodamos popierinės kortelės, kuriose kiekvieno pirkimo metu yra įrašomas įsigytas lengvatinių dyzelinių degalų kiekis.
 
VMI, siekdama supaprastinti degalų įsigijimą ir palengvinti administracinę naštą mokesčių mokėtojams, organizavo diskusijas su žemės ūkio veiklos subjektais, naftos produktais prekiaujančių įmonių atstovais dėl žymėto kuro apskaitos ir išdavimo proceso supaprastinimo. Galiausiai nuspręsta atsisakyti popierinių kortelių ir įdiegti Valstybinės mokesčių inspekcijos Akcizų informacinės sistemos (toliau – AIS) naujoves. Ūkininkai galėtų tiesiog prisijungę per Mano VMI sritį ar mobiliąją aplikaciją matyti leidžiamų įsigyti degalų kiekį, pardavėjai – pirkimo metu matyti leidžiamą parduoti kiekį, po operacijos pirkimo duomenis pateikti į AIS ir pan.

Vyriausybės nutarimo projektas pateiktas derinti Teisingumo ministerijai, laukiama pastabų.

Marijampolės apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkė Daiva Baniulienė pakomentavo naujos leidimų išdavimo tvarkos privalumus: sumažėtų administracinė našta degalų naudotojams, nes jiems nereikėtų vykti į Valstybinę mokesčių inspekciją atsiimti kortelių bei tvarkyti įsigytų degalų apskaitos; ūkio subjektams (degalinėms ir kitiems pardavėjams) nereikėtų pildyti ir teikti ataskaitų (nes pirkimo duomenys būtų pateikiami VMI iš karto po pardavimo) ir rankiniu būdų pildyti kortelių, sumažėtų klaidų tikimybė. Tiek žemės ūkio veiklos subjektai, tiek degalinių darbuotojai galėtų pasitikrinti leistiną įsigyti degalų likutį elektroninėje erdvėje.

Aprašytiems pasikeitimams degalais prekiaujantys asmenys turėtų pasiruošti pasirenkant duomenų tikrinimo ir teikimo būdą. Pirmasis būdas – pakaks, kad degalų pardavimo vietoje būtų kompiuteris ir interneto ryšys. Antrasis būdas skirtas tiems degalų pardavėjams, kurie norės tikrinti leistino įsigyti degalų kiekio likučius ir teikti operacijų duomenis per AIS tinklines paslaugas. Jie turės pakeisti kasos aparato programinę įrangą.

Šį žymėtų degalų apskaitos bei išdavimo proceso optimizavimą kol kas atsargiai vertina rajono degalų pardavėjai, kuriems reikės papildomų investicijų įsigyjant kompiuterius, o sutrikus interneto ryšiui iš viso nepavyks parduoti degalų. Klaidų tikimybė didės, mano degalų pardavėjai, nes pasiruošimui laiko buvo duota per mažai.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.