Pasėlių deklaravimas vyksta lėtai

Iki pasėlių žemės ūkio naudmenų deklaravimo pabaigos liko nepilnos dvi savaitės, tačiau, Šakių žemės ūkio skyriaus duomenimis, kol kas paraiškas teikti rajono gyventojai neskuba.

Kaip ir ankstesniais metais, seniūnijose ir Žemės ūkio skyriuje priimamos paraiškos dėl tiesioginių išmokų gavimo. Pareiškėjai, turintys galimybę naudotis elektronine bankininkyste, paraiškas gali pateikti savarankiškai, jungdamiesi prie VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro administruojamos  Paraiškų priėmimo informacinės sistemos.
 
Rajono žemės ūkio skyrius informavo, kad iki gegužės 20 dienos buvo gauta 1 tūkst. 325 paraiškos (iš numatytų 3 tūkst.). Mūsų rajone bendras deklaruojamas plotas yra 95 tūkstančiai hektarų.

Daugiausiai deklaravo šiose seniūnijose: Šakių – 224, Kidulių – 137, Lukšių – 124 pareiškėjai.

Mažiausiai pasėlių deklaruota Barzdų, Plokščių, Slavikų seniūnijose.

Pasak Žemės ūkio specialistų, deklaruoti vėluojama dėl įvairių priežasčių, viena jų – šiųmetė žiema žemdirbiams pridarė daug nuostolių, vėliau prasidėjo sėja, daliai žemdirbių teko atsėti iššalusius plotus. Tad jiems nėra kada sėsti prie kompiuterio arba važiuoti į seniūniją, kad užpildytų paraišką tiesioginei išmokai gauti.

„Tie žemdirbiai, kurie kreipėsi į rajono Žemės ūkio skyrių, susidūrė su nepatogumais, nes dėl didelės apkrovos stringa kompiuterinė įranga. Dvi dienas negalėjome pilnai dirbti. Atvažiuoja žmonės, pasėdi koridoriuje ir išvažiuoja nepatenkinti, kad reiks deklaruoti atvažiuoti dar kartą, kai jiems pats darbymetis“, – situaciją praėjusios savaitės pabaigoje komentavo Žemės ūkio vedėja Irena Žemaitienė.

Pasak vedėjos, pats deklaravimas su vienu interesantu užtrunka nuo 10 min. iki 2 val. Tai priklauso nuo ūkininkų turimo pasėlių ploto dydžio, ar reikalinga koreguoti tuos plotus, ar plotai įbraižomi elektroniniu ar rankiniu būdu. Šiuo metu įbraižyti 12 109 laukai, kurių bendras plotas 20 154,83 ha. Per dieną Šakiuose priimama iki 15 pareiškėjų.
Žemės ūkio specialistai primena žemdirbiams, jog pasėlių ir žemės ūkio naudmenų deklaravimas, prasidėjęs balandžio 11 d., šiemet baigsis šiek tiek anksčiau nei įprastai – birželio 6 dieną.

Kaip ir kasmet, deklaruoti žemės ūkio naudmenas bus galima ir po šio termino, iki liepos 1 d., tačiau parama bus mažinama 1 proc. už kiekvieną uždelstą dieną.

Pareiškėjai raginami pasėlių deklaravimo neatidėlioti paskutinėms dienoms.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.