Pasėlių deklaravimas vyksta lėtai

Iki pasėlių žemės ūkio naudmenų deklaravimo pabaigos liko nepilnos dvi savaitės, tačiau, Šakių žemės ūkio skyriaus duomenimis, kol kas paraiškas teikti rajono gyventojai neskuba.

Kaip ir ankstesniais metais, seniūnijose ir Žemės ūkio skyriuje priimamos paraiškos dėl tiesioginių išmokų gavimo. Pareiškėjai, turintys galimybę naudotis elektronine bankininkyste, paraiškas gali pateikti savarankiškai, jungdamiesi prie VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro administruojamos  Paraiškų priėmimo informacinės sistemos.
 
Rajono žemės ūkio skyrius informavo, kad iki gegužės 20 dienos buvo gauta 1 tūkst. 325 paraiškos (iš numatytų 3 tūkst.). Mūsų rajone bendras deklaruojamas plotas yra 95 tūkstančiai hektarų.

Daugiausiai deklaravo šiose seniūnijose: Šakių – 224, Kidulių – 137, Lukšių – 124 pareiškėjai.

Mažiausiai pasėlių deklaruota Barzdų, Plokščių, Slavikų seniūnijose.

Pasak Žemės ūkio specialistų, deklaruoti vėluojama dėl įvairių priežasčių, viena jų – šiųmetė žiema žemdirbiams pridarė daug nuostolių, vėliau prasidėjo sėja, daliai žemdirbių teko atsėti iššalusius plotus. Tad jiems nėra kada sėsti prie kompiuterio arba važiuoti į seniūniją, kad užpildytų paraišką tiesioginei išmokai gauti.

„Tie žemdirbiai, kurie kreipėsi į rajono Žemės ūkio skyrių, susidūrė su nepatogumais, nes dėl didelės apkrovos stringa kompiuterinė įranga. Dvi dienas negalėjome pilnai dirbti. Atvažiuoja žmonės, pasėdi koridoriuje ir išvažiuoja nepatenkinti, kad reiks deklaruoti atvažiuoti dar kartą, kai jiems pats darbymetis“, – situaciją praėjusios savaitės pabaigoje komentavo Žemės ūkio vedėja Irena Žemaitienė.

Pasak vedėjos, pats deklaravimas su vienu interesantu užtrunka nuo 10 min. iki 2 val. Tai priklauso nuo ūkininkų turimo pasėlių ploto dydžio, ar reikalinga koreguoti tuos plotus, ar plotai įbraižomi elektroniniu ar rankiniu būdu. Šiuo metu įbraižyti 12 109 laukai, kurių bendras plotas 20 154,83 ha. Per dieną Šakiuose priimama iki 15 pareiškėjų.
Žemės ūkio specialistai primena žemdirbiams, jog pasėlių ir žemės ūkio naudmenų deklaravimas, prasidėjęs balandžio 11 d., šiemet baigsis šiek tiek anksčiau nei įprastai – birželio 6 dieną.

Kaip ir kasmet, deklaruoti žemės ūkio naudmenas bus galima ir po šio termino, iki liepos 1 d., tačiau parama bus mažinama 1 proc. už kiekvieną uždelstą dieną.

Pareiškėjai raginami pasėlių deklaravimo neatidėlioti paskutinėms dienoms.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.