Nuotr. Tiek Valdui Juškai (kairėje), tiek Augustinui Pečiuliui prekyba Vilniaus Kaziuko mugėje sekėsi puikiai.
Lukšietis Tadas Bybartas, gaminantis rankų darbo šlepetes bei įsteigęs individualiąją įmonę „Šlepetija“, Vilniaus Kaziuko mugėje dalyvavo nebe pirmą kartą. Verslininkas sako, kad, kaip ir praėjusius kartus, taip ir šįsyk muge nenusivylė, žmonės pasidomėję, pasidairę pirko ne vieną porą šlepečių. Anot T. Bybarto, pirkėjus imponavo ne gaminio kaina, bet kokybė.
„Atlikau savotišką tyrimą. Turėjau ir pigesnių šlepečių, tačiau žmonėms rūpi kokybiška prekė. Mugėje dalyvavau jau trečią ar ketvirtą kartą ir pastebėjau, kad žmonių susidomėjimas nei labai stipriai išaugo, nei sumažėjo. Kaip iki šiol pirko, taip ir dabar“, – pastebėjimais dalijosi T. Bybartas.
Visas tris dienas Kaziuko mugėje šlepetėmis prekiavęs lukšietis už dalyvavimą mugėje paklojo 150 eurų – suma nemaža, tačiau ji nelabai kinta, gal tik įsivedus eurą šiek tiek padidėjo. T. Bybarto teigimu, ne kaina čia yra svarbiausia.
„Prieš vykdamas į mugę ar jau būdamas joje tikrai nesėdėjau ir neskaičiavau – atsipirks man dalyvavimas joje ar ne. Mano manymu, čia svarbiausia reklama, kad žmonės tave matytų, pastebėtų ir sugrįžtų dar kartą“, – įsitikinęs verslininkas.
Kaziuko mugėje dalyvavo ir kopūstų raugimu užsiimantis „Juškų raugyklėlės“ savininkas Valdas Juška bei šakietis bitininkas Augustinas Pečiulis, prekiaujantis sertifikuotu medumi. Bitininkas pasakojo, kad mugėje dalyvavo praėjusiais metais ir šiemet to daryti neplanavo, tačiau paskatintas draugo V. Juškos, kuris mugėje dalyvavo pirmą kartą, sutiko su pasiūlymu – drauge išsiruošė į Kaziuką bei savo produktais prekiavo vienoje palapinėje.
„Man šiemet mugėje sekėsi daug geriau nei praėjusiais metais. Net nežinau kodėl, nes medaus kaina tiek praėjusiais, tiek šiais metais buvo panaši. Tiesa, gal pagelbėjo gera prekiavimo vieta, nes buvome įsikūrę greta Katedros aikštės, na, ir geras oras, manyčiau, išėjo į naudą“, – įspūdžiais dalijosi bitininkas.
A. Pečiulio teigimu, kad ir kaip bebūtų, savo produkciją parduoti nėra taip paprasta, kaip kartais gali atrodyti. Žmonės domisi, klausinėja, kurį laiką svarsto – pirkti ar ne.
„Žinoma, prekiauju sertifikuoto bityno produkcija, internete galima susirasti informacijos apie tai, žmonėms tai irgi padeda apsispręsti“, – komentavo pašnekovas.
Tiek medaus, tiek raugintų kopūstų mugės svečiai įsigyti atvyko net po kelis kartus: penktadienį padegustavę, įsigiję mažesnius kiekius šeštadienį ar sekmadienį specialiai grįžo į mugę, kad įsigytų daugiau produkcijos.
„Įprastai penktadieniais mugė būna kukliausia, žmonės tiesiog vaikštinėja su šeima ar su draugais, domisi, nusiperka mažiau ir tik įsitikinę, kad perka gerą prekę, grįžta nusipirkti atsargoms. Juk visokių prekeivių yra, todėl žmonėms reikia įsitikinti, kad perka kokybiškus produktus, tikrai nė vienas neperka aklai“, – pasakojo bitininkas.
Tiesa, medaus šioje mugėje siūlė ne vienas prekeivis, o štai raugintų, ekologiškų kopūstų pasiūla nebuvo tokia didelė, tai taip pat lėmė prekybos sėkmę.
Šį savaitgalį Kaziuko mugė vyks Kaune, kuri, ko gero, sukvies ne ką mažiau gyventojų iš visos šalies kampelių. Bitininkas A. Pečiulis sakė, kad joje dalyvauti neplanuoja, o štai A. Juška ir Kaune planuoja prekiauti paties raugintais kopūstais.