baneris leidinys

talda lekeciai
Nuotr. Vieni iš ralio dalyvių – komanda „Talda“ iš Lekėčių.


Praėjusį šeštadienį septintus metus iš eilės startavo „Ryterna Modul Mototourism Rally 2017“ – didžiausias ralis Lietuvoje. Šimtai motociklininkų iš įvairių Lietuvos miestų tądien turėjo bendrą tikslą – dar geriau pažinti savo kraštą bei atkreipti dėmesį į svarbias visuomenines temas.
 
Šio intelektualaus kultūrinio ralio esmė yra ne tik objektų pažinimas, taip pat ne mažiau svarbu protas ir ištvermė. Šios varžybos išaiškina, kuri komanda sugebėjo susidėlioti turiningiausią maršrutą. Tai nėra lengva padaryti: reikia sugebėti atsižvelgti į laiko limitą, vidutinį leistiną greitį, kelionėje laukiančius kelius, transporto galimybes bei numatyti oro sąlygas. Ir tai dar ne viskas – galiausiai motociklininkai turi sugebėti savo planą įgyvendinti. Ir čia jau reikia ne tik proto, bet ir disciplinos. Ralio punktuose motociklininkų laukė ir juos pasitiko miestų, miestelių bendruomenių atstovai, kurie galėjo papasakoti įdomių faktų apie lankomą kraštą.

Dalyviams buvo pasiūlyta aplankyti beveik 50 maršruto punktų, susijusių su Lietuvos kultūra, istorija ir paveldu, tačiau motociklininkai maršrutą dėliojosi pagal savo norus. Kaip ir ankstesniais metais, objektai ir užduotys tradiciškai parinkti pagal tam tikras tematikas. Šįkart „Ryterna Modul Mototourism Rally 2017“ temos vedė partizanų, krašto gynimo, šimtmečio, piliakalnių, reformacijos, tautinio kostiumo, mažųjų kultūros sostinių keliais.

Džiugu, kad ralio dalyviai apsilankė ir mūsų krašte bei domėjosi tautinio kostiumo subtilybėmis. Zanavykų muziejus buvo pažymėtas 49 punktu, jį aplankė net 28 ralio komandos iš įvairių Lietuvos kampelių: Vilniaus, Kauno, Druskininkų, Palangos, Mažeikių, Kretingos... Šie metai yra paskelbti Tautinio kostiumo metais, todėl Zanavykų muziejus kvietė ralio dalyvius susipažinti su mūsų krašto tautiniu kostiumu, sužinoti, kuo skiriasi kapsų ir zanavykų, vedusių ir nevedusių asmenų kostiumai.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos