akcija2024 568px

pynei25 2
Premija Vitalijai Venienei bus įteikta Vasario 16-ąją, šventinio renginio metu. V. Venslovaičio nuotr.


Savivaldybės tarybos nariai vienbalsiai pritarė, kad liaudiškų šokių kolektyvo „Pynė“ vadovei Vitalijai Venienei, įvertinant jos ilgametę veiklą, būtų skirta 1 tūkst. eurų premija.
 
Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į „Aitvaro“ apdovanojimų skyrimo komisijos siūlymą, pritarimą išreiškė ir savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komitetas.

V. Venienė įvertinta už trečią dešimtmetį nuosekliai puoselėjamą lietuvių liaudies šokio tradiciją, vaikų bei jaunimo ugdymą, pagrįstą tautinėmis vertybėmis.

Ji yra Šakių „Varpo“ mokyklos pradinių klasių mokytoja metodininkė, Šakių kultūros centro kolektyvo meno vadovė, kurios 1996 m. suburtas liaudiškų šokių kolektyvas „Pynė“ – neatsiejama jos gyvenimo ir darbo dalis. Kaip pristatoma sprendimo projekte, įvairiai vadinami jos šokėjai – ir veniukai, ir pyniukai.

Liaudiškų šokių grupė „Pynė“ nuolat dalyvauja respublikiniuose konkursuose „Aguonėlė“, „Šoka Lietuva“, pelno aukštus įvertinimus ir apdovanojimus. Už aktyvią kultūrinę veiklą 1998 m. įteiktas rajono savivaldybės apdovanojimas „Aitvaras“. 2017m. už aukštus kūrybinius laimėjimus „Pynė“ buvo įvertinta „Aukso paukšte“ – aukščiausiu Lietuvoje mėgėjų meno apdovanojimu. Štai vasarą vykusios miesto šventės metu tarp labiausiai mūsų kraštui nusipelniusių 22 šakiečių „Šakių krašto ambasadoriaus“ ženklelis įteiktas ir V. Venienei – už tautinio sceninio šokio puoselėjimą bei Šakių garsinimą Lietuvoje ir užsienyje.

„Šakiai – tautinio scenos šokio tėvo Juozo Lingio tėviškė, todėl „Pynės“ šokėjai ir jų vadovė V. Venienė jaučia atsakomybę puoselėti tautinį šokį. Vadovės iniciatyva organizuojamas respublikinis vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių konkursinis festivalis „Jievaro tiltu“. Nuo 2013 metų V. Venienė vadovauja ir Šakių kultūros centro liaudiškų šokių kolektyvui „Girėnai“. Kolektyvo šokėjams vadovė taip pat yra garantuotas laimės pranašas – „Girėnai“ skina pergales šokių konkursuose ir festivaliuose, kviečiami koncertuoti ir užsienio šalyse“, – V. Venienės veikla pristatoma sprendimo projekte.

Premija „Pynės“ vadovei bus įteikta Vasario 16-ąją, šventinio renginio metu.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos