baneris leidinys

d_zygisRugpjūčio 18 - 19 dienomis Zanavykų krašto muziejaus darbuotojai kartu su Girėnų bendruomenės nariais surengė jau ketvirtąjį dviračių žygį „Pažinkime Zanavykų kraštą“, skirtą Muziejų metams paminėti ir saugiam eismui propaguoti.  Apie 60  dalyvių ne tik iš įvairių rajono kampelių, bet ir iš Vilniaus, Marijampolės, Vilkaviškio, Jurbarko, Kauno per 2 dienas Zanavykijos keliais ir keliukais numynė daugiau nei 100 kilometrų maršrutu: Šakiai - Gelgaudiškis – Plokščiai - Kriūkai - Žemoji Panemunė – Pavilkijys – Lekėčiai – Lukšiai - Šakiai.

Nuotr. Žygio dalyviai ne tik paminėjo Muziejų metus ir propagavo saugų eismą, bet  ir galėjo pasimėgauti nuostabiais vaizdais, pabendrauti tarpusavyje.


Zanavykų krašto muziejaus darbuotojai kartu su Girėnų bendruomenės nariais surengė jau ketvirtąjį dviračių žygį ir džiaugėsi jo dalyvių gausa. Girėnų bendruomenė ne pirmus metus dalyvauja Kelių direkcijos organizuojamame konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse“ ir vykdo projektą „Suaugusiems – zanavykams“. Projekto vadovės Rimos Vasaitienės teigimu, važiavimas dviračiais yra pats geriausias būdas propaguoti saugų eismą keliuose, pažinti savo krašto gamtą, kultūrą ir žmones. „Dviratininkas glaudžiai susijęs su gamta, jaučia jos pokyčius, užuodžia įvairius kvapus, išgirsta ir pamato daug daugiau nei važiuodamas automobiliu“, - mintimis dalijosi R.Vasaitienė, žygyje suskaičiavusi daugiau nei  60 dviračių sporto mėgėjų. Ir ne tik iš mūsų rajono, bet ir iš Vilniaus, Marijampolės, Vilkaviškio, Jurbarko, Kauno savivaldybių. Dauguma žygeivių - jaunimas, nors žygyje netrūko ir vyresnio amžiaus žmonių. Kai kurie dviratininkai į žygį važiavo netgi šeimomis. Jauniausiam žygio dalyviui tebuvo tik 12 metų, o vyriausiam -  59 - eri. Tradicinio žygio dviračiais metu dalyviai aplankė keletą Zanavykijos krašto dvarų ir mėgavosi nuostabiais panemunės vaizdais bei puikia gamta  ir bendravimu su žmonėmis. „Kalbinti žygeiviai tvirtino, kad žygis pateisino jų lūkesčius, - pasakojo R.Vasaitienė. - Jie važiavo į žygį, nes norėjo pamatyti ir sužinoti daugiau apie Zanavykų kraštą, jo lankytinas vietas, gamtą, istoriją ir kultūrą.“ Iš tiesų, tai puiki galimybė ir susirasti naujų draugų, ir puikiai praleisti laiką.
 
Pirmiausiai žygeiviai aplankė vieną seniausių panemunės vietovių - Gelgaudiškį. Čia juos pasitiko bendruomenės pirmininkas Edgaras Pilypaitis. Kaip tikras dvaro šeimininkas jis aprodė dvaro rūmus ir supažindino su jų istorija, vykdomais  projektais, ateities planais. Tęsdami žygį dviratininkai galėjo gėrėtis kerinčiais panemunės gamtos vaizdais. Plokščiuose, vaizdingoje vietoje prie pat Nemuno, dviratininkus pasitiko bendruomenės merginos ir pirmininkė Odeta Urbaitienė. Jos žygeivius pavaišino nuostabaus skonio žirniene. Po sočių pietų Plokščiuose žygeiviai aplankė Šventaduobę ir unikalų Vaiguvos upelį - gatvę. Pasiekę Ilguvą žygeiviai kopė į kalną ir aikčiojo nuo atsivėrusio nuostabaus Nemuno vaizdo. Jie apžiūrėjo Ilguvos dvarą, kur prisiminė dainininkę Beatričę Grincevičiūtę, jos asmenybę ir veiklą. Vėliau žygio dalyviai stabtelėjo ir prie Kriūkų miestelio prisišliejusio Paežerėlių kaimo, kur stovi mūrinė Šv.Angelų Sargų bažnyčia. Jaukiame panemunės miestelyje Kriūkuose susipažino su senovę menančiu įdomiu XIX a. statiniu – ant akmeninių pamatų stovinčiu dviejų aukštų grūdų sandėliu, vietinių gyventojų vadinamu „Špykėre“. Visi smalsuoliai sužinojo, kad jis priklausė pirkliams ir buvo skirtas supirktiems javams laikyti. Iš čia grūdus Nemunu plukdydavo į Vokietiją. Žygeiviai stebėjosi, kad šis grūdų sandėlys yra veikiantis dar ir šiandien  bei naudojamas pagal paskirtį. Jie aplankė Kriūkų miestelyje kadaise gyvavusį Sviatošino dvarą, priklausiusį didikų Sapiegų giminei. Didelį įspūdį keliauninkams paliko  Žemoji Panemunė ir Pavilkijys su savo istorija ir dabartimi.

Vakarop žygeiviai apsistojo Zyplių dvaro prieigose, kur jiems apsinakvoti leido Lukšių seniūnas Vidas Cikana. Kadangi tą dieną Zyplių dvare vyko vasaros kino festivalis „Sidabrinės gervės naktys“, dviračių sporto mėgėjai turėjo puikią galimybę  po atviru dangumi stebėti naujausius lietuviškus kino filmus. Iki paryčių vakarodami žygeiviai negalėjo atsidžiaugti, kad diena padovanojo begalę įspūdžių. Aptardami nuvažiuotą maršrutą jie vieningai sutiko, kad norėdami geriau pažinti kurį nors kraštą, pirmiausia turime stengtis pamatyti, kiek visko gražaus turime patys. Dviratis yra puiki, ekologiška ir pigi transporto priemonė,  kurios dėka galima pasiekti pačius atokiausius mūsų krašto kampelius. Kitą dieną dviračių žygio dalyviai apžiūrėjo tautodailininkų ekspozicijas, įkurdintas suremontuotose ir sutvarkytose buvusiose Zyplių dvaro arklidėse. Čia dirbanti Daiva Bukšnienė aprodė visą buvusios dvaro sodybos statinių ansamblį bei pavedžiojo po restauruotus  rūmus. Po sočių pietų, lydimi policijos ekipažo, žygio dalyviai sugrįžo į Šakius.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos