Šakių rotušėje – kalvystės darbai

grekaviciusPenktadienį Šakių rotušėje pristatyta kalvio iš Kauno Ričardo Grekavičiaus paroda.
 
Nuotr. „Visada norėjau, kad žmonės pasidžiaugtų mūsų lietuviškomis, senoviškomis tradicijomis, nes kryžius – mūsų kultūros apraiška“,- teigė R. Grekavičius.
 
„Tokioje oficialioje vietoje savo darbus eksponuoju pirmąkart, tačiau mes, kalviai, ir nemėgstame per daug viešumos, gyvename mes požemiuose ir kalame. Tegul kiti grožisi mūsų darbais. Daugiau kuriu uždaroms erdvėms, tačiau man lemta parodyti savo darbus ir viešai, neskaičiuoju valandų, kurias skiriu kryždirbystei. Visada norėjau, kad žmonės pasidžiaugtų mūsų lietuviškomis, senoviškomis tradicijomis, nes kryžius – mūsų kultūros apraiška. Noriu, kad džiaugtųsi žmonės tais darbais, kuriuos darau ne tik aš, bet ir kiti“,- šypsojosi R. Grekavičius. Jis labai daug prisideda prie kalvystės puoselėjimo Zyplių dvare.

R. Grekavičiaus rankose iš metalo gimsta patys įvairiausi dalykai – nuo saulučių, kryžių iki buities atributų – šviestuvų, ažūrinių lovos rėmų, įmantrių turėklų, vartų, židinių aksesuarų.

1965m. gimęs vyriškis kalviu tapo būdamas virš dvidešimties, tam jį paakino draugai. Per tą laiką jis surengė ne vieną parodą, dalyvavo ne viename plenere. 2012 metais R. Grekavičius tapo konkursinės parodos „Aukso vainikas“ prizininku. Be to, kaunietis yra nuolatinis plenero „Zyplių žiogai“ dalyvis. Kalvis buvo kalbintas ir Zitos Kelmickaitės laidoje „Ryto suktinis“.

Nuo 2001m. R. Grekavičius yra Lietuvos tautodailininkų sąjungos narys, 2004m. buvo priimtas į Lietuvos kalvių sąjungą.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.