baneris leidinys

kudikisAgnė NAUMAVIČIŪTĖ
 
Šeimos pagausėjimo laukiančios poros ilgą laiką suka galvas, koks gi vardas būtų pats gražiausias ir mieliausias mažajai atžalai. Įdomu sužinoti, kokius vardus praėjusiais metais savo mažyliams išrinko Šakių rajono gyventojai.
 
Nuotr. 2014 metais Šakių rajone registruoti 282 naujagimiai, iš kurių 55 gimė užsienyje.
 
Nors ir neišnyksta tendencija mažyliams rinkti kuo mažiau girdėtus vardus, pavyzdžiui, Aironas, Anika, Dagna, Denas ar Aramis, šiems vis dar nenusileidžia ir klasikiniai vardai. Praėjusiais metais tėveliai savo atžalas pavadino Aistės, Povilo, Rasos, Ritos vardais. Taip pat mažyliai pasipuošė Simonos, Tomo, Viktorijos, Vytauto, Aurimo vardais.

Civilinės metrikacijos skyriaus duomenimis, net devyni berniukai pavadinti Nojaus vardu ir šis vardas tapo pačiu populiariausiu rajone, dar ankstesniais metais populiariausias berniukų vardas buvo Kristupas, šį vardą ir 2014-aisiais metais tėvai išrinko aštuoniems mažyliams. Taip pat praėjusiais metais populiarus buvo Mato vardas, jį mažyliams išrinko aštuoni tėvai, Dovydu pavadinti šeši mažyliai.  

Gražiausias mergaičių vardas rajono naujagimių tėvams yra Gabija. Taip pavadintos aštuonios mergaitės. Ankstesniais metais populiariausias buvo Emilijos vardas, šiais metais jis taip pat buvo mėgstamas – šiuo vardu pakrikštytos šešios mergaitės. Iš įdomesnių vardų minėtina Arijana, Amelija, Berūta.

Praėjusiais metais tėveliai dažnokai rinkosi Miglės vardą, juo buvo pakrikštytos penkios mergaitės, Viltės vardu – keturios. Ne ką mažiau madingi buvo Ugnės, Tėjos, Smiltės, Saulės, Militos, Mėtos, Meidos, Liepos, Lėjos, Godos, Evos, Elzės ir Austėjos vardai – juo pavadinta po tris mergytes. Berniukams be Nojaus, Dovydo ir Mato vardų praėjusiais metais taip pat populiarūs buvo Tajaus, Jorio ir Gabrieliaus vardai.

Kai kurie tėvai praėjusiais metais nusprendė savo mažyliams suteikti ir po du vardus. Mergytėms išrinkti Aidos Rugilės ir Rugilės Elžbietos vardai, o berniukui išrinkti Raido Richardo vardas.

Išrinkti mažyliui vardą visuomet tampa nemenku uždaviniu. Kai idėjų galvoje nebelieka arba jų būna per daug, galima atsižvelgti ir į specialistų rekomendacijas. Teigiama, jog renkant vardą pravartu pagalvoti apie tai, kaip jis derės su pavarde. Tai ypač aktualu berniukams, kurių pavardė nesikeičia. Prie ilgos pavardės labiau dera trumpas vardas ir atvirkščiai. Be to, manoma, kad gražesnis sąskambis tada, kai vardo ir pavardės galūnės nesikartoja. Tačiau, bet kokiu atveju, tėvai, vos tik pažvelgę gimusiam kūdikiui į akis, supranta, ar išrinktas vardas mažyliui tinka, ar reikėtų pasukti galvas ir išrinkti kitą.

Populiariausi Lietuvoje

Įdomumo dėlei, pažvelgus į populiariausių vardų sąrašą visoje Lietuvoje, galima pastebėti, jog jis panašus į mūsų rajono.

Praėjusį pusmetį Lietuvoje dažniausiai mergaitėms buvo suteikiami Emilijos, Liepos ir Austėjos, o berniukams - Mato, Luko, Nojaus, Dominyko, Emilio ir Jokūbo vardai.

Gyventojų registro tarnybos paskelbti duomenys rodo, kad nuo liepos iki sausio mėnesio minėtais moteriškais vardais pavadinta po daugiau nei 150 mergaičių, o vyriškais - daugiau nei po 140 berniukų.

Madingiausių suteikiamų moteriškų vardų dešimtuke atsidūrė ir Viltė, Gabija, Lėja (suteikti po daugiau nei 130 kartų) bei Kamilė, Ugnė, Ema ir Amelija (po daugiau nei 120 kartų).

Tuo metu berniukų gretos gausiai pasipildė Jonais, Kajais, Dovydais, Adomais (šie vardai suteikti daugiau nei po 100 kartų).

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos