baneris leidinys

vilkaviskio gatveGintarė MARTINAITIENĖ

Praėjusį penktadienį posėdžiavusi savivaldybės eismo saugumo komisija darbo turėjo į valias – darbotvarkėje net 13 klausimų. Daugelis kreipimųsi dėl pėsčiųjų perėjų, greičio ribojimo kalnelių ir kitų eismo reguliavimo priemonių, tačiau tik keletui prašymų pritarta, kiti netenkinti. Apskritai pasisakoma, kad kartais priemonės pridaro daugiau žalos nei naudos. Tačiau gyventojai taip nemano.

Nuotr. Naumiestiečiai Vilkaviškio gatvėje priversti eiti važiuojamąja dalimi, nes nėra nei atitvarų, nei pėsčiųjų takų. Komisija šių priemonių įrengimui pritaria, tik reikia sulaukti lėšų.

Nesutaria, kas turi teisę

Kudirkos Naumiesčio Vilkaviškio gatvės gyventojai jaučiasi nesaugūs, nes gatvė gana judri, o pėstieji priversti vaikščioti važiuojamąja dalimi. Tad gyventojai prašė įrengti pėsčiųjų taką ir kelio atitvarą. Nors komisija prašymui vienbalsiai pritarė, tačiau šiais metais lėšų tako įrengimui nenumatyta, tad nuspręsta iš rajono biudžeto jų prašyti kitais metais.

Dar vienas naumiestiečių prašymas – dėl Tilto gatvėje esančio ąžuolo, trukdančio matomumui, likvidavimo. Jis auga privačioje valdoje, seniūnas Algirdas Stankevičius Saugaus eismo komisijai rašė, jog jis neturi teisės inicijuoti ąžuolo nupjovimo, tačiau ir daug šiuo klausimu diskutavę komisijos nariai priėjo prie išvados, kad tokios teisės neturi ir jie. Tad kilus papildomiems klausimams sprendimas priimtas nebuvo ir prašymas atidėtas.

Prašymų netenkino

Gauti net keli prašymai dėl greičio mažinimo kalnelių įrengimo įvairiose rajono vietose, tačiau nė vienam iš jų nebuvo pritarta. Nors Lukšiuose, pagrindiniame kelyje Kaunas–Zapyškis–Šakiai, jau yra trys tokie kalneliai, Saugaus eismo komisija gavo prašymą įrengti dar vieną. Tačiau tarp komisijos narių kilo diskusija, kiek tokie kalneliai yra būtini, nes ši eismo reguliavimo priemonė turi ne tik pliusų, bet ir minusų. VĮ „Marijampolės regiono keliai“ Šakių kelių tarnybos viršininkas Antanas Pauliukevičius sakė, kad papildomas kalnelis tik trukdytų įprastam eismui. Jam pritarė Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Vita Valaitienė bei kiti komisijos nariai. Kalnelio nebus ne tik Lukšiuose, bet ir Ežero gatvėje Girėnuose, Papartynų gatvėje Šakiuose.

Greičio mažinimo priemonių nebus įdiegta ir Siesarties bei Sūduvių gatvėse Girėnų kaime, nes komisijos nariai mano, jog tokio poreikio ten nėra.  

Nepritarta kelio ženklo, apribojančio sunkiasvorių transporto priemonių eismą, pastatymui Šilgalių kaimo Šilgalių sodų 5-ojoje. Komisijos nariai kalbėjo, kad, pastačius ženklą vienoje gatvėje, jo pareikalaus ir kiti sodų gyventojai. Svarstyta, gal drausti sunkiasvorių priemonių eismą visoje bendrijoje, bet dalis komisijos narių mano, jog sunkiasvorės priemonės čia važiuoja itin retai.

Perėjų nebus

Kelyje Vilkaviškis–Kudirkos Naumiestis–Šakiai, kur įsikūrusi UAB „Audrokesta“, prašoma įrengti pėsčiųjų perėją. Kadangi įmonė veiklą vykdo abipus kelio, darbuotojams ir klientams būtų patogiau saugiai vaikščioti per perėją. V. Valaitienė komentavo, kad neįmanoma įrengti pėsčiųjų perėjos ties kiekviena įmone. Be to, kaip patirtimi dalijosi A. Pauliukevičius, atliekant tyrimus dėl perėjos būtinumo tokioje vietoje, vargu, ar jis būtų nustatytas. Visgi kilus diskusijoms ir abejonėms nuspręsta kreiptis į kelio valdytoją VĮ „Marijampolės regiono keliai“, kad pateiktų išvadas dėl jos reikalingumo.

Pėsčiųjų perėją prašoma įrengti ir Bažnyčios gatvėje Šakiuose, ties Kredito unija „Zanavykų bankelis“. Komisijos pirmininkas, Ūkio skyriaus vedėjas Kęstutis Kuncaitis pastebėjo, kad Bažnyčios gatvės atkarpoje nuo Nepriklausomybės g. iki Vytauto g. jau yra dvi perėjos, todėl įrengti dar vieną būtų netikslinga. Tam pritarė ir kiti nariai. Jie svarstė, ar nereikėtų bankeliui praplėsti prie jo esančią automobilių stovėjimo aikštelę.

Nepritarta pėsčiųjų perėjos įrengimui Lekėčių miestelio Draugystės gatvėje, nors čia bausta nemažai per kelią einančių pėsčiųjų.

Prašys „Marijampolės regiono kelių“

Dėl eismo saugumo priemonių įdiegimo į komisiją kreipėsi ir Kęstučio gatvės gyventojai (kelias Vilkaviškis–Kudirkos Naumiestis–Šakiai). Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja siūlė pėsčiųjų taką įrengti dešinėje gatvės pusėje (važiuojant nuo Šakių miesto), tačiau tarybos narys Valdas Stankūnas pareiškė, jog, siekiant sutaupyti, tikslingiau būtų įrengti papildomus tiltelius per šalikelės griovį, skiriantį gatvės važiuojamąją dalį nuo esamo pėsčiųjų-dviračių tako kairėje pusėje. Motyvuojama, kad taip gyventojams būtų užtikrinamos sąlygos patogiau ir greičiau išeiti iš važiuojamosios dalies. K. Kuncaitis pareiškė, kad Šakių rajono savivaldybė neturi teisės skirti biudžeto lėšų tokiems darbams, kadangi tai kelio valdytojo VĮ „Marijampolės regiono keliai” kompetencijos klausimas. Galiausiai nuspręsta kreiptis „Marijampolės regiono kelius“ su prašymu ieškoti galimybių įrengti papildomus tiltelius per šalikelės griovį, skiriantį gatvės važiuojamąją dalį nuo esamo pėsčiųjų-dviračių tako kairėje pusėje.

„Marijampolės regiono kelius“ nuspręsta įpareigoti ir dėl pirmumo kelio ženklo STOP pastatymo Bridžių kaimo Bridžių gatvės pabaigoje ties sankryža su krašto keliu Pilviškiai–Šakiai–Jurbarkas. Manoma, kad tai galėtų būti padaryta ne anksčiau kaip 2017 m.

Komentarai   

#1 daugminas 2016-08-14 14:46
atvykite ir paziurekite i pereja sankryzoje vytauto p.cvirkos g. as jums nekomentuosiu ,jeigu esate specialistai patys pamatysite ir dviraciu tako atitverimo butinybe ir pralaidos apitvara sioje sangryzoje.liek a tiketis jusu profesionalamu. su pagarba daugminas. jusu veiksmus stebesiu ir atitinkamai reaguosiu .
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos