Nepanaudotos lėšos – socialinei paramai

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė kreipiasi į savivaldybių administracijas bei merus, ragindama racionaliai ir palankiai nepasiturinčioms šeimoms naudoti piniginei socialinei paramai skirtas, bet nepanaudotas lėšas.

Padidinus minimalią mėnesinę algą, o Vyriausybės remiamoms pajamoms (VRP) likus to paties lygio, dalis gyventojų dėl didesnių pajamų netenka teisės į kai kurias socialines išmokas.
 
Tačiau kiekviena savivaldybė turi valstybės suteiktą teisę ir galimybę esant poreikiui, kai šeimai ar vienam gyvenančiam asmeniui sunku išsiversti, skirti socialinę pašalpą ar kt. paramą. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad, pagal savivaldybių administracijų pateiktų 2015 m. statistinių ataskaitų duomenis, savivaldybės nepanaudojo apie 126 mln. eurų, t. y. 55 proc. šiai paramai skirtų lėšų.

Atsižvelgiant į tai, kad nepanaudotų lėšų savivaldybė neprivalo grąžinti į valstybės biudžetą, jos gali būti naudojamos papildomai socialinei paramai teikti ypač pažeidžiamoms gyventojų grupėms tais atvejais, kai parama pagal nustatytus teisės aktus nepriklauso arba yra nepakankama, atsiradus sudėtingoms, ekstremalioms situacijoms (gausioms šeimoms; šeimoms, auginančioms vaikus, kai mirė vienas iš tėvų; vienišiems priešpensinio amžiaus asmenims; sunkios ligos, gaisro ir kt. atvejais, įskaitant įsiskolinimus už gyvenamąsias patalpas).

Valstybės remiamos pajamos naudojamos apskaičiuojant socialinę piniginę paramą. Pastarąjį kartą jis buvo didinamas 2008 m. rugpjūčio mėn. (nuo 235 litų iki 350 litų). Socialinės apsaugos ir darbo ministerija artimiausiu metu teiks VRP padidinimą siūlantį Vyriausybės nutarimo projektą. Svarstomi variantai – priklausomai nuo vidutinio darbo užmokesčio didėjimo didinti jį iki 117 eurų, arba, atsižvelgiant į vidutinės senatvės pensijos kitimą, – iki 111 eurų.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Miškasodis: kiek tai prasminga ir reikalinga?

klausimelis 04 23Rimas iš Gelgaudiškio:

Nemažai esu medžių per gyvenimą pasodinęs, nors ne miškininkystėje dirbu. Esu gelgaudiškietis, todėl rūpi Gelgaudiškio miško likimas. Mačiau, kaip žūsta miškas. Bet toks gyvenimas. Mums gal ir atrodė, kad reikėjo anksčiau sergančius medžius pjauti. Faktas, kad yra išnykę didžiuliai miško plotai, bet tam yra specialistai. Nuomonės gelgaudiškiečių išsiskyrė: vieni šaukia, kodėl mišką išpjovė, bet jau miškas buvo miręs. 

klausimelis 04 23 2

Danutė iš Gelgaudiškio:

Džiaugiuosi, kad vyko miškasodžio akcija. Nesu anksčiau dalyvavusi ir medžių ne itin daug pasodinusi. Dėl miškų kirtimo išties daug nuomonių, yra prieštaraujančių plyniems miško kirtimams. Manau, jeigu jau medžius kokios kirvarpos graužia, būtina šalinti, bet po to reikia ir atsodinti. Dalyvavau, nes man rūpi, kad vaikai ir proanūkiai turėtų kur žemuogių ar grybų pasirinkti, augtų kuo sveikesnėje aplinkoje.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.