baneris leidinys

Iš įkalinimo įstaigų grįžę asmenys priversti įsitvirtinti ir pradėti gyvenimą iš naujo. Kaip elgtis su tokiu žmogumi, seniūnų pasitarimo metu klausė Lukšių seniūnas Vidas Cikana. Mat viename iš dvaro pastatų laikino prieglobsčio prašė neseniai iš įkalinimo įstaigos grįžęs lukšietis. Galų gale, ar apskritai tokių žmonių prieglobstis rajone yra problema?

Anot V. Cikanos, anksčiau jis yra priglaudęs ne vieną tokį žmogų, bet vėliau dėl to nukentėjęs. Beje, ir šiuo metu savivaldybėje vyksta tyrimas dėl galimai nelegalaus apgyvendinimo vykdymo viename iš dvaro pastatų ir galimo V. Cikanos tarnybinio nusižengimo padarymo. Tad seniūnas tikina: nors iš įkalinimo įstaigos grįžęs žmogus neatstojo, pusiau terorizavo, visgi „pametė žmogiškumą ir liepė eiti, kur nori“. Kaip elgtis bei ką daryti tokioj situacijoj, jis klausė savivaldybės administracijos vadovų.
 
„Kažkada karvidėse buvo prisiglaudęs, dabar beveik neišvarau iš to kiemo. Nežinau, kaip elgtis“, – kalbėjo praėjusią savaitę V. Cikana.

Šią savaitę, jo žiniomis, žmogus prisiglaudė pas pažįstamą Šakiuose. Kad asmuo nustojo grasiotis, pripažįsta ir Lukšių seniūnijos socialinio darbo organizatorė Ramutė Zizienė.

„Dabar dingęs, žadėjo lyg butelį Šakiuose nuomotis. Netenkina jo nakvynės namai Jurbarke, pusiau terorizavo seniūną, bet juk ne seniūnas butus skirsto. Jis ir pastatų, ir žemės turi, tai ir į eilę socialiniam būstui statyti negalime“, – kalbėjo R. Zizienė.
Laikinai Socialinės paramos skyriaus vedėjos pareigas einanti Daiva Pilypaitytė tikino, kad minimas žmogus į skyrių nesikreipė, nors galėtų gauti vienkartinę 38 eurų išmoką. O ir apskritai, anot laikinosios vedėjos, rajone dėl iš įkalinimo grįžusių asmenų apgyvendinimo įprastai problemų nekyla, tokie asmenys dažniausiai glaudžiasi pas artimuosius.

„Esame sudarę sutartį su Jurbarko nakvynės namais. Viena naktis yra nemokama, paskui paslaugą reiktų pirkti“, – informavo D. Pilypaitytė.

Ji pasakoja, kad buvo atvejis, kai dėl išmokos kreipėsi moteris, bet net klausimo dėl apgyvendinimo nekėlė. Kitu atveju asmuo išvažiavo gyventi į kitą rajoną pas artimuosius.

Socialinės paramos skyriaus duomenimis, 2018 m. rajone iš įkalinimo įstaigos grįžo 21 asmuo, šiais metais yra grįžę 11 žmonių.  

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


idavang baneris

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos