baneris leidinys

viliusiene inesa
Labdaros ir paramos fondo „Gera dalytis“ vadovė Inesa Viliūšienė džiaugiasi, kad pagalbos prašymai sulaukia palaikymo, nes tik susitelkus galima ištiesti pagalbos ranką atsidūrusiems bėdoje. D. Pavalkio nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

„Padovanokime MAMAI šypseną“, – taip vadinosi kalėdinis labdaros ir paramos fondo „Gera dalytis“ projektas, kuriuo buvo siekta šešių vaikučių mamai padovanoti šypseną ir sudėti jai dantis. Tokį norą laiške Kalėdų Seneliui parašė moters dukrelė. Dabar fondas informuoja apie rezultatus ir jau renka paramą dvylikamečiui Deivydui.
 
Tuomet ir laikraštyje buvo spausdintas mergaitės laiškas, kuriame ji dėstė, jog trokšta ne dovanų, bet dantukų mamytei, kuri su kiekvienu nėštumu jų vis netekdavo, jai buvo sunku ką nors įkąsti. Mergaitė Kalėdų Seneliui guodėsi ir skylutėmis languose, ir plyšeliais po palange, ir mažai namus apšildančiu pečiumi, ir tiesiog tuo, kad sunku gyventi, nes ir mokesčiai slegia, ir bėdos.

Pagalbos ranką tada ištiesė labdaros ir paramos fondas „Gera dalytis“, kurio vadovė Inesa Viliūšienė užsibrėžė tikslą pirmiausiai padovanoti mamai šypseną, o buitį pagerinti galbūt fondo lėšomis.

„Gera dalytis“ skelbia, kad iš viso (mamos šypsenai) buvo surinkta 1 tūkst. 795 eurai, panaudota 1 tūkst. eurų ir pateikia sąskaitą, pagrindžiančią išleistą sumą, gydytojos paaiškinimus, kokios procedūros atliktos moteriai, kokios bus reikalingos sugijus žandikaulio kaului.

„Likusieji 795 eurai dar bus panaudoti, nes darbai dar nebaigti, nors laiko jau praėjo daug.

O patį didžiausią darbą atliko Rotušės odontologijos klinika“, – rašoma labdaros ir paramos fondo socialiniame tinkle ir pabrėžiama, kad tai didžiausias ir sudėtingiausias projektas, kokį apsiėmė ši klinika, beje, su labdaros fondu bendradarbiaujanti ne pirmą kartą.

I. Viliūšienė džiaugiasi ne tik moteriai padovanota šypsena, bet ir gerokai pagerinta šeimos buitimi.

„Tikrai buvo daug prisidėjusių. Vienas verslininkas sutvarkė langus, naujas pečius pastatytas, turime vieną vilniečių įmonę, kuri mus kasmet remia daiktais, tai išpildė ir visų šeimos vaikų svajones, tad tikrai ir buitį gerokai pagerinome, ir šiaip nudžiuginome“, – prisiminė labdaros ir paramos fondo valdytoja ir džiaugėsi žmonių geranoriškumu.

Tačiau, išpildžius vienų svajones, vis tenka atsigręžti ir į kitų skausmą bei nelaimes. Antradienį socialiniame „Gera dalytis“ puslapyje paviešintas prašymas prisidėti prie dvylikamečio Deivido gydymo bei norų išpildymo.

„Dėl įgimtos ligos jis yra mažesnis už savo bendraamžius. Jo diagnozė – cistinė fibrozė. Ši liga Deivydui stipriai pažeidė plaučius, juose kaupiasi skysčiai, pradeda trūkti deguonies, dusina. Jam būtina reguliariai ir laiku valgyti, tačiau neretai naktimis ištinka kosulio priepuoliai, kurie berniuką taip išvargina, kad po to miega pusę dienos ir pramiega du jam reikalingus maitinimus. Jis nuolat neturi apetito, o valgyti ir ypač maistingą, kaloringą maistą jam gyvybiškai svarbu. Dėl nepakankamos mitybos jis nusilpsta, nevalioja pakilti iš lovos, o judėti, kad plaučiai funkcionuotų, jam yra labai svarbu. Šiuo metu jau penkias savaites Deivydas guli Kauno klinikose. Jam buvo atlikta operacija ir įstatyta gastrostoma, liaudiškai tariant, vamzdelis, per kurį mama per parą turi įpilti 1 litrą specialaus maistingo papildo, kuris parai kainuoja apie 10 eurų, mėnesiui – apie 300 eurų“, – rašoma pranešime ir priduriama, kad būtent įvairiems papildams, mokslams reikalingam kompiuteriui, kuris sugedo ir berniukas jo trokšta, batutui, kuris reikalingas šokinėti, jog valytųsi plaučiai, ir prašoma pagalbos.

„Negaliu patikėti, dar nė poros valandų neįdėtas skelbimas, o matau, kad jau turime 500 eurų. Didžiausia paaukota suma 300 eurų. Manau, galėsime įsigyti viską, ko reikia“, – planavo pagalbą Deivydui I. Viliūšienė, nuolat gelbstinti stokojančias ir sunkumuose atsidūrusias šeimas.

Norintys padėti išpildyti Deivydo svajonę ir pagerintijo gyvenimo kokybęparamą gali pervesti:
Labdaros ir paramos fondas „Gera dalytis“
į.k. 304504844
LT767300010152792506
Pavedimo paskirtyje nurodykite DEIVYDUI.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos