baneris leidinys

paminklu griovimasKN
Pirmiausiai buvo nugriautas greta Širvintos tako stovėjęs paminklas... K. Šlapkausko nuotr.

Balandžio 22 d. savivaldybės tarybos nariai, nors ir nevieningai, bet priėmė protokolinį sprendimą demontuoti Kudirkos Naumiestyje esančius du memorialinius paminklus, stovinčius  prie Širvintos tilto ir buvusios komendantūros vietoje Tilto gatvėje, o praėjusį penktadienį jau įvyko realūs darbai. Abu paminklai nugriauti, sprendimas, taryboje sukėlęs daugybę aistrų, įgyvendintas.

Atlikti šiuos darbus dar iki sprendimo priėmimo siūlėsi Kęstučio Šlapkausko vadovaujama UAB „Naujoji prekyba“. Pasak paties iniciatoriaus, tiesiog reikia apsivalyti.

„Mes turime pakankamai savo herojų, kuriems galime statyti paminklus, o ne tiems, kurie mus okupavo, prievartavo, žudė. Mano manymu, mūsų okupantams neturėtų būti paminklų“, – mintimis dalijosi K. Šlapkauskas.

Penktadienį paminklų demontavimo darbai įvyko greitai ir sklandžiai. Tiesa, tarp miesto centre besibūriavusių naumiestiečių buvo ir tokių, kurie paminklų nukėlimui nebuvo linkę pritarti, replikavo, argi jie kam trukdo, kam čia viso to reikia...

paminklu griovimasKN2
... po jo eilė atėjo ir pagrindinėje Tilto gatvėje stovėjusiam paminklui, kuris irgi pašalintas. K. Šlapkausko nuotr.

Pagrindinėje Tilto gatvėje, buvusios komendantūros vietoje, ant paminklo buvo rusiškai užrašyta, kad toje vietoje 1941 m. birželio 22d. žuvo sovietų karininkai „už garbę, laisvę ir nepriklausomybę mūsų tėvynės“. Prie Širvintos tilto stovėjusį paminklą ženklino užrašas „Šlovė didvyriams“ ir rusiškas užrašas, kad šioje vietoje 1941 m. birželio 22 d., ketvirtą valandą ryto, žuvo pirmas pasienietis ir kad prasidėjo karas su fašistine Vokietija.

Abu paminklai neturi meninės vertės, neaiškūs net jų autoriai, jie nėra įtraukti į jokius registrus, stovėjo valstybinėje žemėje.

K. Šlapkauskas, paklaustas, kur bus dedami nukelti paminkliniai akmenys, juokavo: „Pukinskui vešim, pakeliui.“ Visgi vėliau patikslino, kad paminklai buvo nugabenti į seniūnijos sandėlį.

Darbus K. Šlapkausko įmonė atliko savanoriškai, be jokio užmokesčio.

Dėl paminklo Šakių kapinėse užklausa pateikta Rusijos Federacijos ambasadai, kurios lėšomis 2002 m. Antrojo pasaulinio karo Sovietų Sąjungos karių palaidojimo vietoje stovintis memorialas buvo tvarkomas.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos