baneris leidinys

laugalysGintarė MARTINAITIENĖ

Reikalavimas, kad visos iš valstybės ir savivaldybių biudžetų išlaikomos įstaigos ar įmonės privalo turėti internetines svetaines ir jose skelbti informaciją apie darbo užmokestį, galioja seniai, tačiau Šakių rajone šiuo klausimu situacija prasčiausia apskrityje. Nesiliaujant raginimams įgyvendinti reikalavimus, viešosioms įstaigoms pagalbos ranką tiesia ir savivaldybė.

Nuotr. R. Vaičiūnienė aiškino, kad savivaldybės indėlis – specialisto T. Laugalio darbas.

Kliūtis – finansai

Dar vasario mėnesį rajono meras Juozas Bertašius įstaigoms ir įmonėms, kurių dalininkė ar savininkė yra savivaldybė, išsiuntinėjo raštą, kuriame ragino vykdyti privalomas įstatymų ir nutarimų nuostatas ir svetainių neturinčioms organizacijoms jas susikurti. Reikalavimą iš visų viešųjų įstaigų iki šiol įgyvendino tik dvi - Griškabūdžio bei Kidulių ambulatorijos. Informatyvią ir visus reikalavimus atitinkančią internetinę svetainę jau seniai turi Šakių ligoninė. Kitos viešosios įstaigos ir akcinės bendrovės to įgyvendinti nepajėgia. Pasak savivaldybės gydytojos Dainos Bagdonienės, iš viso tokių viešųjų įstaigų, kurių steigėja yra savivaldybė, yra 11 ir visoms didžiausia kliūtis – finansai.
 
Savivaldybės indėlis – svetainių sukūrimas

Kadangi įvairūs raštai su raginimais įgyvendinti tai, kas priklauso ir ko reikalauja įstatymai vis plūsta į savivaldybę, ji viešosioms įstaigoms pateikė kompromisą. „Iniciatyvus ir geranoriškai nusiteikęs mūsų kompiuterinių technologijų specialistas (Tomas Laugalys – red.) apsiimtų ir pagal vieną šabloną sukurtų svetaines, kartkartėmis jas atnaujintų ir talpintų reikalingą informaciją. Šis sukūrimas nemažai kainuoja, bet jis tai padarytų nemokamai ir tai būtų mūsų indėlis“, - susitikimo metu viešųjų įstaigų vadovams aiškino Bendrojo skyriaus vedėja Rita Vaičiūnienė. Tad viešosioms įstaigoms tektų susimokėti už vietą serveryje – apie 4 litus per mėnesį. Išsiperkant talpinimą ilgesniam laikui suma gali būti ir mažesnė. Tokios lėšos įstaigoms pasirodė įkandamos ir niekas dėl to klausimo nekėlė. Tad nuspręsta, jog ambulatorijų, Greitosios medicinos pagalbos stoties svetainėse be reikalaujamo darbo užmokesčio viešinimo bus talpinamos veiklos ataskaitos, galbūt veiklos planas, įstatai, pateikiama kita aktuali informacija. „Svetainės tikrai nepriduos žmonėms sveikatos. Tai ir ne blynus kepti. Kadangi to reikalauja, turime padaryti ir padarysime pagal išgales, gal per pusmetį, gal per metus pavyks susitvarkyti“, - kalbėjo rajono meras.

Problema su UAB

Atrodo, su viešųjų įstaigų internetinėmis svetainėmis viskas aišku ir piliečiai, norintys sužinoti, kiek uždirba medicinos įstaigų darbuotojai, turės šią galimybę. Problema tebeišlieka kalbant apie uždarąsias akcines bendroves. Joms šis reikalavimas taip pat taikomas, tačiau kol kas nė viena iš jų svetainės neturi. Daugelis aiškina, kad tai riboja finansinės galimybės. Visgi, savivaldybės žiniomis, svetaines po truputį kuria UAB „Šakių vandenys“, UAB „Šakių laidotuvių namai“. Apie tai kuo greičiau turėtų mąstyti ir UAB „Šakių autobusų parkas“ bei UAB „Šakių šilumos tinklai“.

Anksčiau vyriausybės atstovu Marijampolės apskrityje dirbęs Paulius Uleckas aiškino, kad neįgyvendinus minėtų reikalavimų neatmeta galimybė kreiptis į teismą.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos