alfasteps
Fizinis aktyvumas yra naudingas organizmui – tai nekelia abejonių., tačiau kiekvienos treniruotės pabaiga atneša ne tik pasitenkinimo savimi jausmą, bet ir raumenų skausmą.

Jaučiamas ir malonus nuovargis, ir skaudantis skausmas, kuris neleidžia iki galo susitraukti raumenų audiniams. Norint suprasti, kodėl taip nutinka, reikia atidžiau pažvelgti į tai, kaip apkrovos veikia raumenis.
 
Dažniausiai pradedantieji ir sportininkai jaučia stiprų skausmą po ilgos pertraukos treniruotėse ar pakeitę vieną programą į kitą. Visi nori nustoti jausti skausmingą skausmą, tačiau šios pasekmės galima išvengti tik tada, kai yra aiškus supratimas, kodėl skausmas apskritai atsiranda.

Raumenų skausmo priežastys po treniruotės:

Yra dviejų tipų raumenų skausmai, kurie atsiranda pradiniame sportinės veiklos etape, kurie laikomi natūraliais ir todėl saugiais.

•    Vienas įvyksta iškart treniruotės metu, tuo metu, kai atliekate paskutinius, sunkiausius pratimų kartojimus.

•    Antrasis yra uždelstas raumenų skausmas. Jis pasireiškia praėjus 6-8 valandoms po fizinio krūvio ir pasiekia maksimumą maždaug po 2-3 dienų. Paprastai jo išvaizda yra neįprasto ar pernelyg padidėjusio fizinio aktyvumo rezultatas.

Norėdami sumažinti skausmą, turite naudoti šiuos metodus, kurie gali būti suteikti treniruotės Vilniuje metu:

•    Masažas. Tai leidžia išsklaidyti kraują visame kūne, užtikrinti maistinių medžiagų patekimą į norimas vietas.

•    Atkuriamoji veikla. Tokios treniruotės apima 50% įprastų darbinių svorių su 15-20 pakartojimų per rinkinį, kuris suteikia kraujotaką raumenims. Jie gauna maistines medžiagas ir greičiau atsigauna. Tokių pratimų prasmė – ne tik sumažinti skausmą, bet ir kartoti judesių techniką, tobulinant savo įgūdžius.

•    Tinkama mityba. Maiste turi būti daug baltymų, kurių kiekis yra nuo 2 iki 2,5 g 1 kg savo svorio. Kad išvengtumėte katabolizmo, gaukite paprastų aminorūgščių. Tai pasakytina ir apie glutaminą, kuris taip pat stiprina imuninę sistemą, o tai padeda pagreitinti visišką organizmo atsigavimą. Kreatino papildai leidžia padidinti raumenų audinio ištvermę ir jėgą didinant kreatino fosfato koncentraciją.

•    Geras poilsis. Jei atsiranda skausmų, trukdančių mankštintis, reikėtų padaryti 2-5 dienų pertrauką. Tai leis jums visiškai atsigauti ir pradėti sportuoti su nauja jėga.

Užs.nr.d-0150

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos