baneris leidinys

greitoji eisme
Šakių greitosios medicinos pagalbos stoties medikai savaitgalį į Kauną išgabeno dar vieną dėl koronaviruso įtartiną asmenį. Laimei, tyrimo rezultatas neigiamas ir rajone oficialiai šio viruso atvejų nefiksuota. Visgi kaimyniniuose rajonuose jau registruojami pirmieji susirgimai.

Žiniasklaida skelbia, kad beveik dvi savaites po Jurbarką blaškėsi koronavirusu užsikrėtęs iš Norvegijos grįžęs vyriškis, o jo kontaktų atsekti faktiškai neįmonama. Dabar izoliuota šeima, su kuria bendravo, uždarytas viešbutis, kuriame jis buvo apsistojęs, tačiau žinoma, kad jis saviizoliacijoje nebuvo, buvo išvykęs ir į Marijampolę, nevengė viešų vietų.

Kovo 22 d. vyriškiui patvirtintas koronavirusas.

Tą pačią dieną pirmasis koronaviruso susirgimas nustatytas ir Vilkaviškyje. Šio rajono meras Algirdas Neiberka savo „Facebook“ paskyroje pasidalino, kad asmuo sugrįžęs iš užsienio buvo saviizoliacijoje, jokių kontaktų neturėjo. Pajutęs simptomus kreipėsi pagalbos skambučiu, buvo išvežtas ir šiuo metu gydomas Kauno klinikinėje ligoninėje.

Mūsų savivaldybėje, sako Šakių greitosios medicinos pagalbos stoties vadovas Rimgaudas Lebedžinkas, tokių sergančiųjų nėra, nors šeštadienį įtartinas asmuo buvo.

„Ačiū Dievui – nepasitvirtino, jis kreipėsi ne dėl įtartinų simptomų, o buvo po traumos, susimušė Lukšiuose, bet buvo karščiuojantis, grįžęs iš užsienio. Mes jį paėmėm iš Priėmimo“, – teigė R. Lebedžinkas.

Jis pripažįsta, kad situacija įtempta, apsauginių priemonių likučiai faktiškai išsekę.

„Jau beveik viską išnaudojom, o dar nebuvo nė vieno rimto atvejo. Jei kaip reikiant spusteltų, tai liekam nuogi basi“, – pripažino Greitosios medicinos pagalbos stoties vadovas, vildamasis, kad į pagalbos šauksmą dėl reikiamų priemonių atsišauks jei ne ministerija, tai paramą renkantys geradariai ar savivaldybė.

Jiems trūksta tiek kaukių, tiek dezinfekcinio skysčio, pirštinių.

Minimaliai priemonių sako turinti ir Šakių ligoninė. Įstaigos vadovas bei vyriausiasis gydytojas Algirdas Klimaitis pripažįsta: „naudojam taupiai, norėtųsi turėti laisvesnę situaciją“. Jis sako, kad situacija paradoksali – nors pinigų įsigyti įstaiga turėtų, bet rinkoje nėra priemonių. Ligoninės vadovas viliasi sulaukti pagalbos, užsakymą yra pateikusi ir pati įstaiga, bet pristatymo terminas – iki dviejų savaičių. Ligoninė užsisakiusi ir greitųjų testų, bet ir jie galimai bus pristatyti tik per dvi savaites. Labiausiai įstaigos medikams trūksta veido kaukių bei respiratorių FFP3.

Iš viso iš Šakių per epidemiją  į Kauną dėl koronaviruso tyrimų buvo vežti septyni pacientai. Lietuvoje oficialiai sergančių skaičius nuolat auga, Sveikatos apsaugos ministerijos pirmadienio duomenimis, šalyje koronavirusas nustatytas kone pusantro šimto kraštiečių, viena moteris mirė. Tiek medikai, tiek valdžios atstovai ragina griežtai laikytis karantino, vengti kontaktų.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos