baneris leidinys

lebedzinskas rimgaudas1
Šakių greitosios medicinos pagalbos stoties direktorius Rimgaudas Lebedžinskas nesupranta, kodėl permainų ir atjungimo nuo įrangos reikėjo imtis savaitgalį, naktį ir dar per karantiną. D. Pavalkio nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Savaitgalį respublikinėje žiniasklaidoje pasirodė pranešimai apie stringantį greitųjų medicinos pagalbos stočių darbą, kai staiga dalis jų buvo atjungtos nuo iki tol naudotos programinės įrangos. Šakių greitosios medicinos pagalbos (GMP) stoties direktorius Rimgaudas Lebedžinskas taip pat pripažįsta, kad ir jo vadovaujama įstaiga susidūrė su naktine reforma, negaili jai kritikos ir neturi atsakymų į daugelį klausimų.

„Bezabrazija, ką aš galiu pasakyti“, – sako Šakių GMP vadovas ir priduria, jog staiga, be jokio įspėjimo, šeštadienio naktį buvo performuota programinė įranga, dingo visa kompiuteriuose buvusi informacija.

„Ligonių kasos prašo duoti ataskaitą, o iš ko ją duoti? Nežinom nei kas, nei kiek tą mėnesį buvo, mintinai neatsimenam“, – tikina pašnekovas.

Pasak R. Lebedžinsko, apie tai, kad pokyčiai šioje srityje numatyti ir prie trijų didžiųjų dispečerinių turėtų būti prijungtos kitos, jis girdi kone dešimtmetį, tačiau nesupranta, kodėl pertvarkos reikėjo imtis būtent dabar.

„Nei iš šio, nei iš to naktį, savaitgalį, ir dar tokiu metu, kai tenka kovoti su virusu <...> Įtemptas laikotarpis, kai reikia žiūrėti, kad tik užtektume priemonių, kad tik neužsikrėstume ir dirbtume saugiai. Begalės popierių, žiūrim, kokias priemones turim, skaičiuojam, sprendžiam, kad nesibaigtų, o čia tokie buki protingų žmonių sprendimai“, – sako R. Lebedžinskas ir pripažįsta, jog į darbą teko sulėkti savaitgalį.

Jis tikina neturintis atsakymų į daugelį klausimų, pavyzdžiui, kodėl taip nuspręsta padaryti, nes dar neseniai viename iš pasitarimų, kuriame buvęs ir ministras, buvo nutarta proceso neskubinti. Taip pat Šakių GMP stoties vadovas neturi informacijos, ar duomenys bus atnaujinti, kaip toliau bus organizuojamas darbas ir pan. Pirmadienį ryte R. Lebedžinskas  skambino Kauno GMP stočiai, kuriai Šakiai ir priklauso, bet sako, kad atsakymų taip ir negavęs, tik sulaukęs paaiškinimo, kad vyksta posėdis.

„Tikriausiai dėl šito“, – spėjo Šakių GMP stoties direktorius.

Visgi džiugina tai, kad bent jau Šakių GMP stotis savaitgalį, nors ir išgyveno permainas, nesusidūrė su nesklandumais kaip didesnių miestų medikai, kai dėl pasikeitusios ar visai nutrūkusios informacinės sistemos negaudavo informacijos apie iškvietimus ar į juos vėluodavo po pusantros valandos ar dar ilgiau.  

„Galėjo ramiai, per kokią savaitę ar kaip, o čia... Fokusai. Naktiniai sprendimai, kaip Seime...“ – mintimis dalijasi pašnekovas.

Beje, apie šią situaciją sekmadienį pasirodė ir LRT Tyrimų skyriaus darbas „Verslo kova be skrupulų: per koronaviruso krizę paralyžiuotas greitosios pagalbos darbas“.

Kaip rodo LRT Tyrimų skyriaus duomenys, taip nutiko, nes iš trijų GMP dispečerinių buvo nutrauktas duomenų tiekimas į septynių GMP stočių naudojamą įrangą. Mainais pasiūlyta naudotis trijų Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) medikų valdomos įmonės teikiama paslauga.

LRT Tyrimų skyriaus šaltinių teigimu, tokiu būdu trijų įtakingų Kauno medikų valdoma įmonė bando išstumti konkurentus ir perimti Greitosios pagalbos sistemos Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose aptarnavimą.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos