baneris leidinys

sagu medisPuoselėdami ekologijos idėją Šakių „Varpo“ pagrindinės mokyklos 3b klasės mokiniai, padedami tėvelių ir entuziastingos mokytojos Jūratės Daniliauskienės, per beveik du mėnesius iš 16 tūkstančių senų sagų ir daugiau negu keturių kilometrų ilgio vielos sukūrė įspūdingą skulptūrą „Sagų medis“.

Nuotr. Daugiau nei mėnesį trukusiame kūrybiniame procese buvo sukurta originali skulptūra „Sagų medis“.

Pasak trečiokų mokytojos J.Daniliauskienės, sumanymas mokyklos jubiliejui padaryti skulptūrą iš sagų kilo dalyvaujant tradicinėse Šakių „Varpo“ mokyklos organizuotose „Meno dienose“. „Nuo tada ir kibome į darbus: rinkome sagas, iš dešimties sagučių pynėme medžiui šakeles sunaudodami 20–30 cm ilgio vielučių“, – prisiminė mokytoja.
Skaičiuodami sagas vaikai mokėsi ir matematikos – susipažino su vienetais, dešimtimis, šimtais, tūkstančiais. Paskui tas sagas svėrė, o tada jau suko po dešimt sagų, po šakelę“, – dalijosi įspūdžiais trečiokų mokytoja.
 
Renkant sagas –iš mamų, močiučių, tetų, kaimynų – prie šios iniciatyvos prisidėjo visa mokyklos bendruomenė. „Iš pradžių planavome daryti medį iš tūkstančio sagų, bet vėliau planai keitėsi“, – sakė J.Daniliauskienė. Mažiesiems mokinukams labai padėjo jų tėveliai. „Į šios skulptūros gamybą įsitraukė visa trečiokėlio šeima, aukodama savo vakarus ir net savaitgalius“,– teigė mokytoja. Medžio pagrindą, paskui ir jo didžiąsias šakas sukūrė Šakių meno mokyklos mokytojas, skulptorius Kęstutis Dovydaitis.

Mokytojos teigimu, medis buvo gaminamas nuo spalio 15 d. iki lapkričio 25 d., išskyrus vieną savaitę, kurios metu vaikai ilsėjosi. „ Mokiniai labai pavargo, tad teko daryti savaitės pertrauką. Šakeles jie sukdavo ir per pertraukas, ir laisvu laiku po pamokų“,– pasakojo mokytoja. Ant menininko pagaminto medžio vaikai su tėveliais šakeles tvirtino tris dienas.

„Dar liko keli tūkstančiai sagų, tad galbūt su vaikais paprašysime skulptoriaus padaryti dar vieną kitą šaką ir savo rekordą pagerinsime“, – sakė mokytoja J.Daniliauskienė.

Skulptūrą „Sagų medis“ galima pamatyti Šakių „Varpo“ mokyklos žiemos sode.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos