baneris leidinys

pasienisDarbo sienos apsaugos sistemoje ir teisės į užtarnautą pareigūno pensiją neteko Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Ignalinos rinktinės Sargybų skyriaus jaunesnysis specialistas Remigijus Slidziauskas. Jis su pažįstamu muitininku sudarydavo sąlygas per Ramoniškių punktą iš Rusijos į Lietuvą atvežti kontrabandinių rūkalų.
 
Nuotr. Tarnyba piktnaudžiavę pasieniečiai kontrabandininkams kelius buvo nutiesę per Ramoniškių pasienio kontrolės punktą.
 
Ignalinos rinktinės vado Vladimiro Ščajevo įsakymu 46-erių pareigūnas R. Slidziauskasiš pareigų atleistas antradienį. Tai padaryta po to, kai pirmadienį Kauno apygardos teismas atmetė VSAT ir muitinės pareigūnų apeliacinius skundus ir paliko galioti 2014 m. rugsėjo 29 d. Šakių rajono apylinkės teismo nuosprendį. Juo Ignalinos rinktinės Sargybų skyriaus jaunesnysis specialistas R. Slidziauskas už kurstymą piktnaudžiauti buvo nuteistas ir nubaustas 3 tūkst. 843 eurų bauda, o jo bendrininkas, buvęs muitinės pareigūnas Vygantas Vilčinskas, nuteistas už piktnaudžiavimą ir nubaustas 4 tūkst. 371 eurų bauda.

2012 m. vasarį VSAT Pagėgių rinktinės Imuniteto poskyrio pasieniečiai, bendradarbiaudami su tuometine Muitinės departamento Tarnybinių tyrimu tarnyba (toliau TTT), gavo žvalgybinės informacijos apie įtartiną automobilių judėjimą iš Lietuvos į Rusijos Kaliningrado sritį ir atgal per Ramoniškių pasienio kontrolės punktą Šakių rajone.

Du automobilius „Volkswagen Passat“ tyrimą pradėjusiems pasieniečiams pavyko sulaikyti. Abejose transporto priemonėse įrengtose slėptuvėse pareigūnai aptiko daugiau kaip 1600 pakelių cigarečių, kurių vertė tuomet siekė daugiau kaip 20 tūkst. litų. Šių mašinų vairuotojai, Šakių gyventojai, tuomet už padarytus pažeidimus buvo nubausti administracinėmis baudomis, o teismas konfiskavo jų automobilius.

Tyrimo gijos Pagėgių rinktinės Imuniteto bei Ikiteisminio tyrimo skyrių pasieniečius atvedė į Šakius. Buvo nustatyta, kad čia gyvenantis ir Ignalinos rinktinėje dirbęs R. Slidziauskas sukurstė Muitinės departamento Kauno teritorinės muitinės posto inspektorių V. Vilčinską piktnaudžiauti tarnybine padėtimi.

Muitininkas pasieniečiui siuntė SMS žinutes, kuriose iš anksto sutartais trumpiniais užšifruodavo savo darbo laiką Ramoniškių kontrolės punkte. Šakiuose gyvenantis VSAT pareigūnas R. Slidziauskas šią informaciją perduodavo savo pažįstamiems. Šie vykdavo į Kaliningrado sritį, įsigydavo rūkalų, juos išslapstydavo lengvųjų automobilių ertmėse, o į Lietuvą grįždavo nesibaimindami įkliūti – apie jų keliones jau žinodavo Ramoniškių punkte dirbęs V. Vilčinskas.

Abu susikompromitavusius pareigūnus VSAT imuniteto pasieniečiai bei jiems talkinę kolegos iš muitinės Tarnybinių tyrimų tarnybos sulaikė 2012 m. liepą. Jiems buvo pareikšti įtarimai kurstymu piktnaudžiauti bei piktnaudžiavimu tarnyba.

2014 m. rugsėjį Šakių rajono teismo nuosprendžiu R. Slidziauskui ir V. Vilčinskui buvo skirtos baudos, tačiau jie pateikė apeliacinius skundus, kurie pirmadienį Kauno teisme buvo atmesti. Iki atleidimo iš vidaus tarnybos joje R. Slidziauskas buvo ištarnavęs daugiau kaip 21 metus ir įgijęs teisę į pareigūno pensiją. Dabar tokią teisę jis prarado.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

StiprusKartu1
 

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos