akcija2024 568px

Praėjusiais metais Valstybinės aplinkos apsaugos tarnybos (VAAT) sukurtu aplinkosauginių įvykių Pranešimų priėmimo ir valdymo centro ir gyventojų bendruoju pagalbos telefonu gauta net 122 pranešimai iš Šakių rajono. Iš visos Lietuvos Pranešimų priėmimo ir valdymo centras per 2015 metus iš Bendrojo pagalbos centro ir gyventojų priėmė 12 tūkst. 117 pranešimų.

Kaip sakė VAAT Avarijų prevencijos ir valdymo skyriaus vedėjas Gediminas Markauskas, visuomenė labai gerai atsiliepia apie jiems suteiktą galimybę labai paprastai ir greitai pranešti apie pastebėtas negeroves, daromus aplinkos apsaugos reikalavimų pažeidimus, brakonieriavimą, apie galimybę gauti reikiamą konsultaciją. Daugiausia iš Šakių rajono gauta pranešimų dėl įvykių su laukiniais gyvūnais – net 76 skambučiai. Tai pranešimai apie autoįvykius, kuriuose nukentėjo laukiniai gyvūnai, pranešimai apie sužeistus ar kitaip nukentėjusius gyvūnus ir paukščius, kuriems galimai reikia pagalbos, jiems nebūdingoje aplinkoje atsidūrusius gyvūnus.
 
Taip pat piliečiai aktyviai praneša apie aplinkos taršą atliekomis, aplinkos taršą nuotekomis, vandens telkinių taršą – iš mūsų rajono gauta 14 tokių pranešimų.

Kita didelė dalis gaunamų pranešimų yra pranešimai apie brakonieriavimą. Tokių pranešimų iš mūsų rajono gauta 20. Pranešimų apie brakonieriavimą medžioklės srityje gauta 7, pranešimų apie brakonieriavimą žvejybos srityje – 13.

Daug pranešimų gaunama iš visos Lietuvos apie kitus aplinkos apsaugos reikalavimų pažeidimus: aplinkos oro taršą, deginamas atliekas ir kt. Tačiau iš mūsų rajono dėl aplinkos oro teršimo praėjusiais metais gautas tik vienas pranešimas. Taip pat vienas pranešimas gautas dėl neteisėto, savavališko miško kirtimo bei pranešta apie penkis neteisėtus atliekų deginimo atvejus.

Visos Lietuvos gyventojai, norėdami konsultuotis rūpimais aplinkosaugos klausimais, gali skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112 arba tiesiogiai telefonu 8(5) 2732995.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos