Pilietiškai reaguoja į aplinkosaugos pažeidimus

Praėjusiais metais Valstybinės aplinkos apsaugos tarnybos (VAAT) sukurtu aplinkosauginių įvykių Pranešimų priėmimo ir valdymo centro ir gyventojų bendruoju pagalbos telefonu gauta net 122 pranešimai iš Šakių rajono. Iš visos Lietuvos Pranešimų priėmimo ir valdymo centras per 2015 metus iš Bendrojo pagalbos centro ir gyventojų priėmė 12 tūkst. 117 pranešimų.

Kaip sakė VAAT Avarijų prevencijos ir valdymo skyriaus vedėjas Gediminas Markauskas, visuomenė labai gerai atsiliepia apie jiems suteiktą galimybę labai paprastai ir greitai pranešti apie pastebėtas negeroves, daromus aplinkos apsaugos reikalavimų pažeidimus, brakonieriavimą, apie galimybę gauti reikiamą konsultaciją. Daugiausia iš Šakių rajono gauta pranešimų dėl įvykių su laukiniais gyvūnais – net 76 skambučiai. Tai pranešimai apie autoįvykius, kuriuose nukentėjo laukiniai gyvūnai, pranešimai apie sužeistus ar kitaip nukentėjusius gyvūnus ir paukščius, kuriems galimai reikia pagalbos, jiems nebūdingoje aplinkoje atsidūrusius gyvūnus.
 
Taip pat piliečiai aktyviai praneša apie aplinkos taršą atliekomis, aplinkos taršą nuotekomis, vandens telkinių taršą – iš mūsų rajono gauta 14 tokių pranešimų.

Kita didelė dalis gaunamų pranešimų yra pranešimai apie brakonieriavimą. Tokių pranešimų iš mūsų rajono gauta 20. Pranešimų apie brakonieriavimą medžioklės srityje gauta 7, pranešimų apie brakonieriavimą žvejybos srityje – 13.

Daug pranešimų gaunama iš visos Lietuvos apie kitus aplinkos apsaugos reikalavimų pažeidimus: aplinkos oro taršą, deginamas atliekas ir kt. Tačiau iš mūsų rajono dėl aplinkos oro teršimo praėjusiais metais gautas tik vienas pranešimas. Taip pat vienas pranešimas gautas dėl neteisėto, savavališko miško kirtimo bei pranešta apie penkis neteisėtus atliekų deginimo atvejus.

Visos Lietuvos gyventojai, norėdami konsultuotis rūpimais aplinkosaugos klausimais, gali skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112 arba tiesiogiai telefonu 8(5) 2732995.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.