baneris leidinys

Neseniai įsisteigė „Lietuvos žemdirbių savivaldos asociacija“ (vadovas Algirdas Mačiulaitis). Praeitą savaitę prieštaringai vertinama asociacija organizavo Raudonėje konferenciją, skirtą aptarti Lietuvos pieno ūkio perspektyvoms.
 
„Ši žemdirbių savivaldos asociacija yra nauja – jai vos kelios savaitės, tačiau mano tikslas, kad mes ne tik pakalbėtume, bet ir būtume išgirsti vyriausybės. Kai kurios žemdirbių sąjungos tik sako, kad gina jų interesus, bet iš tiesų nieko realiai nedaro“, – kalbėjo vadovas.

Konferencijoje buvo pristatytos preliminarios pieno ir pieno produktų sektoriaus Lietuvos Respublikos Konkurencijos tarybos rinkos tyrimo išvados. Pristatytos šiandieninės kritinės pieno sektoriaus situacijos priežastys. Taip pat ūkininkai buvo supažindinti su pieno gamybos, pardavimų ir rinkos tendencijomis Vokietijoje. Pirmoji konferencija mūsų rajono žemdirbių dėmesio nesulaukė. Mūsų žiniomis, į konferenciją vyko vos pora ūkininkų iš Šakių rajono. Taip pat ją ignoravo ir Jurbarko rajono žemdirbiai – jie į susitikimą vyko taip pat vangiai. Pasak Šakių ūkininkų sąjungos vadovo Rimanto Valiuko, to priežastys gali būti įvairios.

„Visų pirma pats asociacijos vadovas yra labai prieštaringos reputacijos ir nežinia, kokiais tikslais jis tą asociaciją kūrė. Antra, juk dabar žemdirbiams pats darbymetis. Trečia, šios konferencijos kaina siekė net 20 eurų žmogui, tad nieko nuostabaus, kad mūsų krašto žemdirbiai ja nesusižavėjo“, – sako R. Valiukas.

Teistumą turintis naujos asociacijos vadovas galvos, regis, nesuka dėl savo reputacijos. Jis jau du kartus bandė patekti į Jurbarko savivaldybę. Maža to, kad yra teistas, pernai metais, kai gyveno Rusijoje, buvo patekęs ir Jurbarko rajono policijos akiratį. Pilietis referendumo dieną neteisėtai  agitavo gyventojus. Visos šios A. Mačiulaičio gyvenimo peripetijos tikriausiai nuteikia aplinkinių rajonų ūkininkus skeptiškai.

Konferencijos metu priimta rezoliucija, kurioje vienas iš pagrindinių punktų yra tai, kad Žemės ūkio rūmų ir Kaimo reikalų komiteto atstovai sutarė, jog reikia pradėti ikiteisminį tyrimą dėl kartelinių susitarimų pieno rinkoje, žadama artimiausiu metu kreiptis į teismą.

„Draugo” inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos