baneris leidinys

Konkurencijos tarybai savivaldybės buvo pavedusios nustatyti tvarką, ar gali savivaldybių valdomos įmonės užsiimti ūkine veikla. Labiausiai šis išaiškinimas reikalingas dėl numatytos seniūnijų pertvarkos. Tiesa, kol kas aiškumo nedaug.

Konkurencijos taryba aiškina: „Jeigu savivaldybė sieks steigti naują įmonę, kuri vykdys ūkinę veiklą, arba naujos ūkinės veiklos vykdymą norės patikėti jau veikiančiai savo įmonei, ji privalės gauti Konkurencijos tarybos sutikimą.“

Sutikimas vykdyti ūkinei veiklai, kaip rašoma rašte, bus išduotas tik tokiu atveju, jeigu paskelbus konkurencingą procedūrą paaiškėtų, kad rinkoje veikiantys ar potencialiai galintys veikti ūkio subjektai, atsižvelgdami į savo komercinius interesus, nevykdytų savivaldybės bendruomenės interesams patenkinti būtinos veiklos arba vykdytų ne visa apimtimi.
 
Pagal pirminį seniūnijų darbo grupės planą seniūnijos turėtų tapti atskiromis ir savarankiškomis biudžetinėmis įstaigomis, galinčiomis užsiimti ūkine veikla.

Biudžeto ir turto skyriaus vedėjos bei laikinai administracijos direktoriaus pareigas einančios Egidijos Grigaitienės nuomone, tokį leidimą gauti būtų gana sudėtinga. Konkrečiai mūsų savivaldybėje tokias paslaugas teikia UAB „Šakių komunalinis ūkis“, tad neaišku, ar ta pati veikla būtų leidžiama ir seniūnijoms.

Tvarka įsigalios nuo liepos 1 d. kartu su Vietos savivaldos įstatymo pakeitimais. Tad iki tol, kaip teigė E. Grigaitienė, jokie žingsniai savivaldybėje nebus daromi.

„Patvirtinta tvarka, o kaip ji galios – neaišku. Palauksime liepos 1-osios, gal bus kažkokie poįstatyminiai aktai, ir paskui žiūrėsime, kokie sprendimai turės būti priimti“, – sakė administracijos direktoriaus pareigas einanti vedėja.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos