baneris leidinys

muge marguciai
Nuotr. Birutė Pališkienė pasakojo, kad Šakių Neįgaliųjų dienos užimtumo centro nariai mugei labai ruošėsi: numargino įvairiais būdais margučių, pagamino šventinių atvirukų ir dar visokių darbelių pridarė.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ  

Į Velykinę rankų darbo gaminių mugę Zanavykų muziejus pakviečia jau trečią kartą. Lankytojus pasitiko apie dvidešimt prekeivių ne tik iš mūsų rajono, bet ir Jurbarko, Kauno bei Alytaus. Į  mugę užsukę lankytojai galėjo nusipirkti nuo verbos šakelės iki įmantriausių margučių. Tiesa, prekeiviai pasigedo gausesnio pirkėjų būrio.

Didžiosios Velykų šventės simboliu – margučiais mugėje prekiavo bene daugiausiai. Įvairiausių margučių raštų ir spalvų magija traukė akį, įvairiausių marginimo būdų prigalvota...

Štai Šakių Neįgaliųjų dienos užimtumo centro nariai kiaušinius margino dekupažo būdu, Aldona iš Rociškių kiaušinius apnėrė įvairiaspalviais siūlais, o lukšietė Eugenija Urbonavičienė kiaušinius dekoravo popierinėmis detalėmis.

„Tereikia susukti spalvotą popieriaus lapą į tūtelę, ją sukarpyti ir iš gabaliukų suklijuoti jums patinkančią mozaiką. Aš šiemet pagaminau pelėdžiukų, zuikių“, – pasakojo moteris.

Beje, patikusį margutį mugėje galėjai nusipirkti už vieną eurą.

Griškabūdiečio Eirimo Martūno rankose medžio gabalas virsta Prakartėle, šaukštu, pjaustymo lentele. O mugei jis išdrožė pasakorių, kurį už septynis eurus jau susigundė įsigyti vienas pirkėjas. Medžio drožinių siūlė ir medžio drožėjas iš Bundzų kaimo (Šakių sen.).

„Eidamas pro seną namą, kad kirvarpos visai negraužtų, paėmiau namo sienojų, jį apdailinau, į vidų įstačiau žvakelę. Ir praktiška, ir originalu“, – šmaikštavo bundziškis Saulius Arštikaitis.

Populiarūs mugėje buvo Slavikų pagrindinės mokyklos moksleivių pagaminti inkilai, jais po penkis eurus šauniai prekiavo Lukas.

Kvapnių ir gardžių kepinių mugėje taip pat nestigo: Sudargietės prikepė grybukų, greta ant stalo savo pirkėjų laukė slavikietės Danutės iškeptos eglutės, kilogramas jų kainavo dešimt eurų.

Išmanūs mugės prekeiviai pasirūpino, kad Velykų bobutė turėtų ką atnešti dovanų: kauniečiai siūlė kvapnių muiliukų, griškabūdietė bitininkė Gailina siūlė sveikatos rinkinį „Korys su medumi ir duonele“, o kur dar siūlomi įvairūs rankų darbo papuošalai, tekstilės gaminiai bei žvakės. Už penkiasdešimt centų šakietis Rimas siūlė jau apsirūpinti verbos šakele, pirmą kartą mugėje dalyvavo plokštietis Vaidas, vaikinas dekupažavo butelius.

Ši mugė turi jau savo nuolatinius prekeivius ir nuolatinius lankytojus bei pirkėjus. Nors prekeiviai lūkuriavo daugiau ateinančių pirkėjų, šnabždėjosi, kad galbūt trūko reklamos, o ir mugė galėtų vykti kitoje vietoje, pavyzdžiui, miesto parke, bet viena rankdarbių mylėtoja ramino nepatenkintus sakydama, kad ji kepa, mezga, nori parduoda, nori dykai žmogui atiduoda.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos