baneris leidinys

Lapkričio 22 d. afrikinis kiaulių maras (AKM) diagnozuotas naujoje teritorijoje – Keturvalakių seniūnijai (Vilkaviškio rajono sav.) priklausančiuose medžioklės plotuose sumedžiotas vienas AKM užsikrėtęs šernas. Rajono veterinarijos specialistai įspėja, kad ypatingą dėmesį turėtų atkreipti visi Šakių rajono kiaulių augintojai, kadangi AKM virusas visiškai priartėjo prie Šakių rajono.

Pasak Šakių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) viršininko Artūro Šimkaus, kiaulių augintojai turi dar griežčiau laikytis biologinio saugumo priemonių (aptverti tvora įėjimą į kiaulių laikymo vietą, aptverti mėšlidę, prie įėjimo į kiaulių laikymo vietą įrengti dezinfekcinius kilimėlius, naikinti graužikus, tvarkyti ir šienauti teritoriją).
 
„Mūsų tarnybos inspektoriai dar intensyviau tikrins rajono kiaulių augintojus, taip pat šiuo metu kiaulių ūkius tikrina ir privatūs veterinarijos gydytojai, kurie vertina, ar kiaulių ūkiai atitinka biosaugos reikalavimus“, – sakė A. Šimkus. Anot jo, atsižvelgiant į tai, kad aplinkiniuose Jurbarko, Kauno ir Vilkaviškio rajonuose jau nustatyti AKM atvejai, medžiotojai turėtų dar aktyviau medžioti šernus, nes jie pagrindiniai viruso pernešėjai. Sumedžiotų šernų kraujo ir organų mėginius privaloma pristatyti į Šakių VMVT.

A. Šimkus patikslino, kad preliminariai Šakių rajonas nebus įtrauktas į didesnės rizikos zoną, todėl reikalavimai kiaulių augintojams neturėtų pasikeisti, tačiau galutinis sprendimas artimiausiu metu bus priimtas tik nusprendus Europos Komisijai.

Veterinarijos tarnyba gyventojams primena, kad nugaišus ar susirgus kiaulei bei radus nugaišusį šerną, reikia nedelsiant pranešti Šakių VMVT, privačiam veterinarijos gydytojui arba informuoti visą parą veikiančiu nemokamu telefono numeriu 8 800 40 403.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos