baneris leidinys

reimerys
A. Grygelaičio nuotr.: Lietuvos veislinių triušių augintojų asociacijos pirmininkas, lekėtiškis Edmundas Reimerys su „Metų triušiu“.


Aštuoniolika triušių augintojų iš visos Lietuvos, Latvijos bei Slovakijos Vilkaviškyje vykusioje parodoje pristatė dvidešimt skirtingų veislių, beveik 130 ilgaausių. Lekėtiškio triušių augintojo Edmundo Reimerio ilgaausis pelnė „Metų triušio“ titulą.
 
Pasak vieno iš renginio organizatorių, Lietuvos veislinių triušių augintojų asociacijos (LVTAA) pirmininko, lekėtiškio E. Reimerio, tokio tipo paroda – jau ketvirtoji Lietuvoje. Praėjusiais metais ji vyko Šilutėje, dar anksčiau buvo surengta Tauragėje bei Anykščiuose. Šiais metais parodoje daugiausia dėmesio sulaukė Kalifornijos, Burgundijos, Zelandijos, prancūzų avinų bei belgų milžinų veislių švelniakailiai.

Asociacijos pirmininkas pasakojo, kad šiųmetėje parodoje buvo renkamas „Lietuvos metų triušis“, geriausias svečių iš užsienio ilgaausis, o parodos lankytojai galėjo savo balsus atiduoti už simpatiškiausią padarėlį.

Daugybę žmonių sutraukusioje parodoje lankytojai galėjo pamatyti, paglostyti ar nusifotografuoti su patinkančiais ilgaausiais. Norintieji sužinoti apie šių gyvūnų auginimą buvo pakviesti į seminarą, kuriame savo patirtimi su susirinkusiaisiais dalijosi ilgamečiai šalies veislinių triušių augintojai.

Geriausio užsienio triušio nominaciją laimėjo svečiai iš Latvijos, o „Lietuvos metų triušio“ rinkimuose antrus metus iš eilės nugalėjo E. Reimerio augintinis – belgų milžinas. Šie gyvūnai – didžiausia ir stambiausia triušių veislė pasaulyje. Jie užauga iki 8–10 kg svorio, todėl yra itin patrauklūs komerciniam veisimui bei mėsai. Pasak triušių augintojo E. Reimerio, užauginti šios veislės triušius nėra taip lengva, jiems reikalinga ypatinga priežiūra.

Lekėtiškis E. Reimeris triušius augina apie 20 metų, šiuo metu jų turi apie 400.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos