baneris leidinys

Rajono meras Edgaras Pilypaitis pirmadienį dalyvavo apskrities savivaldybių vadovų sustikime su Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro (MAATC) vadovybe.

Kaip po susitikimo informavo meras, vienas iš aptartų klausimų – vaizdo stebėjimo kamerų įrengimas prie labiausiai šiukšlinamų vietų. Tiesa, nupirkta tik 10 kamerų, tad vidutiniškai kiekvienai savivaldybei tektų po dvi. Be to, MAATC bėdoja, kad jas pastačius nemažai medžiagos reikės peržiūrėti, esą gana sudėtinga administruoti. Tiesa, Šakių rajonas kol kas kamerų neturi, tačiau jei gautų, pati savivaldybė spręstų, kur statyti, ir apskritai „visą mechanizmą pasiimtų savo globon“.
 
Taip pat vienas iš susitikimo metu iškeltų klausimų, kad stambiagabaričių atliekų surinkimo aikštelėse būtų įdiegta elektroninė sistema, skatinanti elektronines atliekas pristatyti būtent į MAATC aikšteles, o ne priduoti kitiems tokių atliekų supirkėjams ir pan. Merai siūlė tokį modelį, kad, pavyzdžiui, žmogus pristato šaldytuvą, kuris įkainuojamas šešiais eurais, o kitą mėnesį būtent tokia suma sumažėtų sąskaita už paslaugas.

„Žinoma, sistemą reikia paruošti, jie ten zvygia, bet mes to norėtume, ir jie yra įpareigoti pateikti technines galimybes, paaiškinimą“, – sakė E. Pilypaitis, kurio manymu, tokia sistema būtų gerai ir gyventojams, ir pačiam MAATC.

Be minėtų klausimų, aptarta ir situacija dėl 2018 m. pasiekto pelno, domėtasi, ar to paties galima tikėtis ir 2019 m. Kaip sako meras, didžiausią įtaką pelnui pernai turėjo mechaninių biologinių įrenginių perėmimas, tad ateitis parodys, kaip bus šiais metais, „nes tas pelnas nėra tvarus“. Be to, merai iš MAATC norėtų ir verslo investicijų plėtros planų trejiems metams, o ne ataskaitos už metus.

„Mes norėtume, kad žiūrėtų daugiau į priekį <...> Tiesiog, kad investicijos, kurios gula į įkainį, nebūtų priplanuota kažkas iš fantastikos srities, ką paskui turės pamokėti paslaugos gavėjai. Mes norime turėti ranką uždėję ant pulso, matyti ir šiek tiek kontroliuoti“, – mintimis po susitikimo dalijosi rajono vadovas.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos