Vadovai su vadovais – aktuliais klausimais

Rajono meras Edgaras Pilypaitis pirmadienį dalyvavo apskrities savivaldybių vadovų sustikime su Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro (MAATC) vadovybe.

Kaip po susitikimo informavo meras, vienas iš aptartų klausimų – vaizdo stebėjimo kamerų įrengimas prie labiausiai šiukšlinamų vietų. Tiesa, nupirkta tik 10 kamerų, tad vidutiniškai kiekvienai savivaldybei tektų po dvi. Be to, MAATC bėdoja, kad jas pastačius nemažai medžiagos reikės peržiūrėti, esą gana sudėtinga administruoti. Tiesa, Šakių rajonas kol kas kamerų neturi, tačiau jei gautų, pati savivaldybė spręstų, kur statyti, ir apskritai „visą mechanizmą pasiimtų savo globon“.
 
Taip pat vienas iš susitikimo metu iškeltų klausimų, kad stambiagabaričių atliekų surinkimo aikštelėse būtų įdiegta elektroninė sistema, skatinanti elektronines atliekas pristatyti būtent į MAATC aikšteles, o ne priduoti kitiems tokių atliekų supirkėjams ir pan. Merai siūlė tokį modelį, kad, pavyzdžiui, žmogus pristato šaldytuvą, kuris įkainuojamas šešiais eurais, o kitą mėnesį būtent tokia suma sumažėtų sąskaita už paslaugas.

„Žinoma, sistemą reikia paruošti, jie ten zvygia, bet mes to norėtume, ir jie yra įpareigoti pateikti technines galimybes, paaiškinimą“, – sakė E. Pilypaitis, kurio manymu, tokia sistema būtų gerai ir gyventojams, ir pačiam MAATC.

Be minėtų klausimų, aptarta ir situacija dėl 2018 m. pasiekto pelno, domėtasi, ar to paties galima tikėtis ir 2019 m. Kaip sako meras, didžiausią įtaką pelnui pernai turėjo mechaninių biologinių įrenginių perėmimas, tad ateitis parodys, kaip bus šiais metais, „nes tas pelnas nėra tvarus“. Be to, merai iš MAATC norėtų ir verslo investicijų plėtros planų trejiems metams, o ne ataskaitos už metus.

„Mes norėtume, kad žiūrėtų daugiau į priekį <...> Tiesiog, kad investicijos, kurios gula į įkainį, nebūtų priplanuota kažkas iš fantastikos srities, ką paskui turės pamokėti paslaugos gavėjai. Mes norime turėti ranką uždėję ant pulso, matyti ir šiek tiek kontroliuoti“, – mintimis po susitikimo dalijosi rajono vadovas.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.