Paštas dirba, bet imasi apsaugos priemonių

mobilus laiskininkas
Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

AB Lietuvos pašto darbuotojai yra iš tos kategorijos žmonių, kurie privalo dirbti net kai šalyje pandemija. Lietuvos paštas, atsižvelgdamas į situaciją, apribojo kai kurias paslaugas gyventojams, o savo darbuotojus saugo įvairiomis priemonėmis ir griežtai rekomenduoja jiems laikytis higienos reikalavimų.

AB Lietuvos pašto atstovė žiniasklaidai, Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Vaida Budrienė aiškino, kad paštas karantino laikotarpiu tęsia veiklą.  Siekdami riboti kontaktą tarp savo darbuotojų ir gyventojų, iki kovo 30 d. taikys tam tikrus veiklos apribojimus, tačiau gyventojams toliau pristatys tokias kritiškai svarbias paslaugas kaip pensijos, išmokos, tęs siuntų pristatymo paslaugą įsigijusiems būtinas prekes elektroninėse parduotuvėse. Anot V. Budrienės, pašto skyriuose klientams bus teikiamos tik būtinosios paslaugos: siuntų ir laiškų priėmimas bei išdavimas; išmokamos pensijos bei pašalpos; priimamos piniginės įmokos bei atliekamos piniginės perlaidos bei priimama spaudos prenumerata. Tačiau skyriuose ribojamas klientų skaičius, t. y. vienu metu skyriuje galės būti tiek žmonių, kiek yra klientų aptarnavimo vietų. Laikinai nebus teikiamos „PayPost“ paslaugos skyriuose, tačiau būtinąsias paslaugas bus galima gauti pašto skyriuose, o prekiaujama paštuose tik pakavimo priemonėmis ir pašto ženklais.

„Laiškininkai tiesiogiai į rankas šiuo metu pristato tik pensijas, pašalpas ir procesinius dokumentus, juos įteikiant „iki slenksčio“, t. y. pašto darbuotojai neaptarnauja klientų jų gyvenamųjų patalpų viduje“, – sako atstovė spaudai, pridurdama, kad darbuotojams paruoštos darbo instrukcijos, jie aprūpinti dezinfekcinėmis priemonėmis.

Pasak V. Budrienės, registruoti laiškai, prenumerata bei siuntos, telpantys į pašto dėžutę, įmetami į pašto dėžutę, o į pašto dėžutę netelpančios siuntos klientams į namus nepristatomos, bet išduodamos pašto skyriuje arba pristatomos į siuntų savitarnos terminalus. Kurjeriai siuntas pristato tik iki slenksčio.

Anot atstovės spaudai, darbuotojams skyriuose taip pat yra rekomenduojama vėdinti patalpas kas dvi valandas darant pertraukas po 15min. ten, kur tai yra įmanoma, tuo metu darbuotojams nusiplaunant rankas, nuvalant paviršius.

Kaip teigia pašto atstovė, darbuotojams, kurie yra rizikos grupėje ar turi nuogąstavimų dėl savo sveikatos būklės, darbdavys suteikia atostogas. Gyventojų prašoma jokiu būdu neatidaryti durų pašto darbuotojams, jei namie yra saviizoliacijoje esančių žmonių, o informuoti apie tai laiškininką net neatidarius durų.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.