baneris leidinys

pez
Jeigu būtų sulaukta savivaldybės tarybos pritarimo, vienas iš prioritetinių darbų – kelio į laisvoje ekonominėje zonoje esančius sklypus įrengimas.


Praėjusį penktadienį meras Edgaras Pilypaitis dalyvavo nuotoliniame susitikime dėl Marijampolės regiono funkcinės zonos formavimo bei galimybių regiono savivaldybėms bendradarbiauti investicijų pritraukimo ir regiono ekonominio aktyvumo srityje.
 
Po susitikimo meras pasakojo, kad su Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) atstovais buvo aptartas funkcinių zonų išdėstymas, ekonominių zonų plėtros galimybės.

„Principinė pozicija – infrastruktūra negali būti pritaikyta konkrečiam verslo subjektui, nes tai būtų kaip valstybės parama ir nebūtų priskaičiuota kaip europinės investicijos“, – sakė E. Pilypaitis.

Visgi jis sako, jog svarstoma į Šakiuose esančią laisvą ekonominę zoną bei joje esančius sklypus bent jau suformuoti normalų patekimą – kelią, mat dabar joje – plynas laukas.

Pagal dabar galiojančią tvarką po 2021 m. padarytos investicijos, jei atitiks strategiją, gali būti tinkamos apmokėti fondo lėšomis.

„Bet pirmiausiai reikėtų padaryti iš savų, jei viskas atitiks, tada galėtume atgal gauti 92,5 proc. mūsų įdėtų investicijų“, – teigė meras, pabrėžęs, kad šie dalykai bus svarstomi, ketinama sprendimo projektą parengti ir savivaldybės tarybai.

Visgi kol neparengtas techninis projektas, kainoms šokant pasiutpolkę, neaišku, kiek galėtų reikėti savivaldybės investicijų.

„Viena vertus, tai rizikinga, kita vertus, nieko nepasidarius investicijų tikėtis nelabai gali. Yra dar trečias momentas, kad atsimušama į kvalifikuotos darbo jėgos trūkumą“, – svarsto E. Pilypaitis, prisimindamas „Nemiros“ atvejį, kai įmonės plėtrą ribojo būtent žmogiškųjų išteklių trūkumas.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos