Nuogąstavimai dėl žemės mokesčio

ukininkaiPer Tris Karalius Šakių rajono savivaldybės posėdžių salėje tradiciškai pirmąjį mėnesio penktadienį rinkosi gausus būrys mūsų krašto žemdirbių. Su jais susitikęs rajono meras Juozas Bertašius nemažai kritikos išsakė dėl naujojo Žemės mokesčio įstatymo.

Nuotr. Pirmajame rajono ūkininkų susirinkime buvo aptarti svarbiausi politikų sprendimai, turintys reikšmės ūkininkų veiklai.

Praėjusių metų gruodžio 21 dieną LR Seimas priėmė naują įstatymą dėl Žemės mokesčių įstatymo keitimo. Numatoma, jog mokestis už privačią žemę priklausytų nuo rinkos vertės, kurią nustatytų specialistai. Įstatymo projekte numatyta, kad žemės mokesčio tarifas būtų nuo 0,01 proc. iki 4 proc. nuo naujosios žemės mokestinės vertės. Savivaldybių tarybos iki einamojo mokestinio laikotarpio pradžios, birželio 1 dienos, turėtų nustatyti konkretų mokesčio tarifą, kuris galiotų atitinkamos savivaldybės teritorijoje kitą mokestinį laikotarpį, neviršijant nustatytų ribų. Praėjusių metų pabaigoje pasirodžiusią naujieną ypač kritiškai vertina rajono meras. Jis įvardijo, jog šis įstatymas yra didelė žemdirbių problema. Esą šiuo Seimo sprendimu savivaldybėms primetama dar viena našta. „Kur yra žemės įvertinimas ir žemės vertė mūsų rajone? Kiekvienam kampe žemė skirtinga. Tai kaip tada mokestį nustatyti bendrą, kuris visiems tiktų? Nu proto lygiu nesuvokiama“,- susirinkime kalbėjo meras, nuogąstaudamas, jog savivaldybė, nustačiusi mažesnį mokestį, bus apkaltinta, kad per mažai surenka lėšų. „Taryba spręs. Siūlysiu 50 proc. ir viskas - maksimaliai“,- sakė meras.
 
Naujai patvirtintas Žemės mokesčio įstatymas savivaldybėms suteikia teisę taikyti individualias mokesčio lengvatas. Jų siūloma netaikyti apleistai žemei, kurios galėtų būti naudojamos žemės dirbimui. Apleistomis žemės ūkio naudmenomis siūloma laikyti sumedėjusiais augalais (išskyrus želdinius) apaugusius žemės sklypuose ar jų dalyje esančių žemės ūkio naudmenų plotus, kurie būtų nustatyti nuotoliniais kartografavimo metodais.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Miškasodis: kiek tai prasminga ir reikalinga?

klausimelis 04 23Rimas iš Gelgaudiškio:

Nemažai esu medžių per gyvenimą pasodinęs, nors ne miškininkystėje dirbu. Esu gelgaudiškietis, todėl rūpi Gelgaudiškio miško likimas. Mačiau, kaip žūsta miškas. Bet toks gyvenimas. Mums gal ir atrodė, kad reikėjo anksčiau sergančius medžius pjauti. Faktas, kad yra išnykę didžiuliai miško plotai, bet tam yra specialistai. Nuomonės gelgaudiškiečių išsiskyrė: vieni šaukia, kodėl mišką išpjovė, bet jau miškas buvo miręs. 

klausimelis 04 23 2

Danutė iš Gelgaudiškio:

Džiaugiuosi, kad vyko miškasodžio akcija. Nesu anksčiau dalyvavusi ir medžių ne itin daug pasodinusi. Dėl miškų kirtimo išties daug nuomonių, yra prieštaraujančių plyniems miško kirtimams. Manau, jeigu jau medžius kokios kirvarpos graužia, būtina šalinti, bet po to reikia ir atsodinti. Dalyvavau, nes man rūpi, kad vaikai ir proanūkiai turėtų kur žemuogių ar grybų pasirinkti, augtų kuo sveikesnėje aplinkoje.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.