Dėmesys pienininkų problemoms spręsti

Ketvirtadienį Žemės ūkio rūmuose, dalyvaujant Šakių rajono atstovams, aptartos dabartinės pieno sektoriaus problemos. Nuspręsta pienininkus kamuojančias problemas garsinti kitą penktadienį Kaune vyksiančiame visuotiniame žemdirbių suvažiavime bei apie jas aukščiausiąją šalies valdžią informuoti pasirašyta rezoliucija.
 
Šalies pieno gamintojus jaudina 2015 metais planuojamas kvotų panaikinimas ir galimos  pasekmės. Žemės ūkio rūmų pirmininko Andriejaus Stančiko nuomone, Lietuvos pieno ūkis gali neatlaikyti visiškai liberalios ir laisvos rinkos sąlygų. Mat panaikinus kvotas, bus reikalingi tam tikri rinkos reguliavimo mechanizmai, kad pieno gamintojai būtų apsaugoti nuo bankroto. Pienininkai reikalauja, kad tiesioginės išmokos už pieną išliktų ir 2014 - 2020 metais, jos turi būti susietos su gamyba ir didėti pagal bendrųjų išmokų didėjimo lygį.

Daugelis pieno gamintojų reikalavimų išdėstyta priimtoje rezoliucijoje. Joje reikalaujama, kad LR Vyriausybė skubiai kreiptųsi į Europos Komisiją, kad po 2015 metų nebūtų panaikintos pieno kvotos, nes dėl gaunamų gerokai mažesnių tiesioginių išmokų, Lietuvos pieno gamintojams nebus užtikrinta veiksminga konkurencija pieno rinkoje ir tinkamas vidaus rinkos veikimas. Reikalaujama, kad Vyriausybė imtųsi teisėtų priemonių ir apgintų pagrįstus pieno gamintojų lūkesčius ES institucijose. Vien per praėjusius metus pieno gamintojai gavo 87 mln. litų pajamų mažiau. Taip pat prašoma ES investicinėse programose likusias lėšas, ne mažiau kaip 100 mln. litų, 2013-2014 metais skirti pieno gamybos ūkių modernizavimui.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Miškasodis: kiek tai prasminga ir reikalinga?

klausimelis 04 23Rimas iš Gelgaudiškio:

Nemažai esu medžių per gyvenimą pasodinęs, nors ne miškininkystėje dirbu. Esu gelgaudiškietis, todėl rūpi Gelgaudiškio miško likimas. Mačiau, kaip žūsta miškas. Bet toks gyvenimas. Mums gal ir atrodė, kad reikėjo anksčiau sergančius medžius pjauti. Faktas, kad yra išnykę didžiuliai miško plotai, bet tam yra specialistai. Nuomonės gelgaudiškiečių išsiskyrė: vieni šaukia, kodėl mišką išpjovė, bet jau miškas buvo miręs. 

klausimelis 04 23 2

Danutė iš Gelgaudiškio:

Džiaugiuosi, kad vyko miškasodžio akcija. Nesu anksčiau dalyvavusi ir medžių ne itin daug pasodinusi. Dėl miškų kirtimo išties daug nuomonių, yra prieštaraujančių plyniems miško kirtimams. Manau, jeigu jau medžius kokios kirvarpos graužia, būtina šalinti, bet po to reikia ir atsodinti. Dalyvavau, nes man rūpi, kad vaikai ir proanūkiai turėtų kur žemuogių ar grybų pasirinkti, augtų kuo sveikesnėje aplinkoje.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.