„Zuikiu“ į mišką važiavo ir būrys šakiečių

miskas zuikiu
Miškininkas Mantas Vaivada ekskursijos dalyviams pasakojo, kokie darbai vyksta vadinamoje biržėje – iškirstame miško plote – ir kaip galima nustatyti medžio amžių. V. Laugalienės nuotr.

Rugsėjį Nepriklausomos Lietuvos miškų administracijos šimtmečio ir artėjančios Miškininkų dienos proga Valstybinių miškų urėdijos padaliniai visoje Lietuvoje rengia nemokamas ekskursijas į mišką. Visuomenei nemokamus renginius dovanojo ir Šakių regioninis padalinys: kvietė į Novaraistį – gervių migracijos stotelę bei surengė pažintinę ekskursiją po Lekėčių miškus.
 
Miškininko diena šiemet minima išties ypatingai – VĮ Valstybinių miškų urėdija dovanoja visuomenei per 70 nemokamų renginių visoje Lietuvoje.

Šakių regioninis padalinys rugsėjo 13 d. pirmiausiai pakvietė į gervių palydėtuves Novaraisčio ornitologiniame draustinyje. Penktadienio vakaras buvo vėjuotas ir, pasak būrį lankytojų prie Novaraisčio ornitologinio draustinio apžvalgos bokšto pasitikusio Šakių regioninio padalinio vyriausiojo miškininko Simono Šilingo, gervių pulkai blaškėsi ir sunkiai tūpė nakvynei.

Rugsėjo 14 d. prie akcijos originaliu pavadinimu „Važiuok zuikiu į mišką“ taip pat prisijungė ir Šakių regioninis padalinys, pakvietęs norinčius nukeliauti į mišką. Šeštadienį apie pietus iš Šakių autobusu išvyko grupelė ekskursantų, Lukšiuose prie jų prisijungė Lukšių Vinco Grybo gimnazijos šeštokai su klasės vadove Virginija Laugaliene. Ekskursijos dalyvius lydėjo S. Šilingas ir Šilagirio girininkijos girininko pavaduotojas Mantas Vaivada. Ekskursijos dalyviai apsilankė Šilagirio ir Lekėčių girininkijose. Bene didžiausią įspūdį moksleiviams paliko Lekėčių girininkijos informaciniame centre įkurtas Miško muziejus, buvo stabtelta prie Lekėčių šaltinio. Vėliau miškininkai Lekėčių miškuose pavedžiojo po jaunuolynus, parodė brandų mišką, atsodintus miškų plotus bei kirtavietes. Moksleiviai susipažino su miškininko profesija bei miškininkų darbais miškuose. S. Šilingas taip pat parodė maždaug 200 metų augančias pušis. Ekskursijos dalyviai susipažino ir su technika – gaisriniu automobiliu.

„Manau, kad tokie renginiai yra labai reikalingi. Dabar visuomenei miškininkai yra apjuodinti, kad tik miškus kerta. Tokiose išvykose vaikai artimiau gali pažinti mišką, – sako S. Šilingas.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

35-eri Nepriklausomybės metai: Ar jaučiate pažangą?

klausimelis 03 14Emilijus iš Gelgaudiškio:

Be abejo per 35-erius metus padaryta didelė pažanga daugelyje sričių. Mano vaikystėje nebuvo mobilių telefonų, interneto. Po truputį viskas keitėsi. Teko ragauti ir emigranto duonos Norvegijoje. Pastebėjau, kad šioje šalyje gyvena išsilavinę žmonės, skiriasi nuo mūsų ir žmonių intelektas. Ten tave laiko žmogum, ne taip, kaip kartais mūsų šalyje. Šiuo metu dirbu Lietuvoje. Čia ir šeima. Visgi manau, kad šiandien dar nėra visiškos žodžio laisvės. Žmonės yra suvaržyti ir viešai negali reikšti savo nuomonės. 

klausimelis 03 14 2

Gytis iš Liepalotų:

Gimiau nepriklausomoj Lietuvoj. Paskelbus nepriklausomybę, Lietuvai daug galimybių atsivėrė: keliauti, studijuoti užsienyje. Teko ir man padirbėti Norvegijoje, bet pajutau, kad noriu sugrįžti, nes čia draugai, šeima. Todėl ir norisi būti čia. Esu Tėvynės fanas. Galima perspektyvią ateitį susikurti ir Lietuvoje, o jauni žmonės išvyksta į užsienį, kad užsidirbtų pragyvenimui. Visgi Lietuvoje sunku gauti gerai apmokamą darbą, kad įsigytum būstą, galėtum gyventi atskirai nuo tėvų.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.