„Zuikiu“ į mišką važiavo ir būrys šakiečių

miskas zuikiu
Miškininkas Mantas Vaivada ekskursijos dalyviams pasakojo, kokie darbai vyksta vadinamoje biržėje – iškirstame miško plote – ir kaip galima nustatyti medžio amžių. V. Laugalienės nuotr.

Rugsėjį Nepriklausomos Lietuvos miškų administracijos šimtmečio ir artėjančios Miškininkų dienos proga Valstybinių miškų urėdijos padaliniai visoje Lietuvoje rengia nemokamas ekskursijas į mišką. Visuomenei nemokamus renginius dovanojo ir Šakių regioninis padalinys: kvietė į Novaraistį – gervių migracijos stotelę bei surengė pažintinę ekskursiją po Lekėčių miškus.
 
Miškininko diena šiemet minima išties ypatingai – VĮ Valstybinių miškų urėdija dovanoja visuomenei per 70 nemokamų renginių visoje Lietuvoje.

Šakių regioninis padalinys rugsėjo 13 d. pirmiausiai pakvietė į gervių palydėtuves Novaraisčio ornitologiniame draustinyje. Penktadienio vakaras buvo vėjuotas ir, pasak būrį lankytojų prie Novaraisčio ornitologinio draustinio apžvalgos bokšto pasitikusio Šakių regioninio padalinio vyriausiojo miškininko Simono Šilingo, gervių pulkai blaškėsi ir sunkiai tūpė nakvynei.

Rugsėjo 14 d. prie akcijos originaliu pavadinimu „Važiuok zuikiu į mišką“ taip pat prisijungė ir Šakių regioninis padalinys, pakvietęs norinčius nukeliauti į mišką. Šeštadienį apie pietus iš Šakių autobusu išvyko grupelė ekskursantų, Lukšiuose prie jų prisijungė Lukšių Vinco Grybo gimnazijos šeštokai su klasės vadove Virginija Laugaliene. Ekskursijos dalyvius lydėjo S. Šilingas ir Šilagirio girininkijos girininko pavaduotojas Mantas Vaivada. Ekskursijos dalyviai apsilankė Šilagirio ir Lekėčių girininkijose. Bene didžiausią įspūdį moksleiviams paliko Lekėčių girininkijos informaciniame centre įkurtas Miško muziejus, buvo stabtelta prie Lekėčių šaltinio. Vėliau miškininkai Lekėčių miškuose pavedžiojo po jaunuolynus, parodė brandų mišką, atsodintus miškų plotus bei kirtavietes. Moksleiviai susipažino su miškininko profesija bei miškininkų darbais miškuose. S. Šilingas taip pat parodė maždaug 200 metų augančias pušis. Ekskursijos dalyviai susipažino ir su technika – gaisriniu automobiliu.

„Manau, kad tokie renginiai yra labai reikalingi. Dabar visuomenei miškininkai yra apjuodinti, kad tik miškus kerta. Tokiose išvykose vaikai artimiau gali pažinti mišką, – sako S. Šilingas.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Penktadienį vyko Prezidento inauguracija. Ko palinkėtumėte?

klausimelis 07 16Vladas iš Šakių:

Visų pirma – sveikatos. Laimės ir sėkmės darbuose, ilgų, laimingų vadovavimo ir gyvenimo metų. Nelabai ko daugiau ir reikia, nes ir taip labai geras valstybės vadovas. Mačiau daug prezidentų, šitas tikrai linksmas žmogus, malonus – tik geras jo puses matau. Puikiai su užsienio politika tvarkosi, diplomatiškas. Džiaugiuosi, kad jį išrinko, o pačią inauguraciją, be abejo, stebėjau. 

klausimelis 07 16 2

Algis iš Slavikų:

O ką jam gali palinkėti? Aš iš kaimo, pensininkas, man vis tiek. Tegul vadovauja ir viskas. Normalus, geras Prezidentas, nieko nepridursi. Kai perrinko jį, džiaugiausi – jei būtų kas nors kitas atėjęs, vis tiek kitaip nieko nebūtų padaręs. Inauguracijos renginys, manau, svarbus, nes juk pats Prezidentas valstybei svarbus, jis galva, vadovas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.