Premija – už svarų indėlį į rajono kultūrą

cekauskas premija
Savivaldybės taryba nusprendė skirti 1 tūkst. eurų premiją lekėtiškiui Gintui Čekauskui už svarų indėlį į rajono kultūrą puoselėjant Čekauskų etnografijos muziejų ir nematerialaus kultūros paveldo tradiciją – senąją skiedrinę stogdengystę, taip pat aktyvų dalyvavimą rajono visuomeninėse-kultūrinėse veiklose.
 
Čekauskų etnografijos muziejaus įkūrėjas ir puoselėtojas G. Čekauskas etnografinę ekspoziciją savo sodyboje įkūrė 2010 m., asociaciją įregistravo 2015 m. ir yra tradicinių amatų meistras (tradicinių amatų meistro pažymėjimas gautas 2016 m.), puoselėjantis nematerialaus kultūros paveldo tradiciją – senąją skiedrinę stogdengystę. Vyras aktyviai dalyvauja įvairiuose amatų bei etnokultūriniuose renginiuose visoje Lietuvoje, pristato amatą bei Šakių kraštą. Lankytojus, turistus bei jaunąją kartą su senosiomis tradicijomis, amatais supažindina savo muziejuje, kuruoja ir rūpinasi Lekėčių kraštotyros muziejaus plėtra ir aktyvia, visuomenei naudinga, atvira veikla. Lekėtiškis nuolat savo krašte prisideda prie įvairių kultūrinių renginių organizavimo bei įgyvendinimo, penkerius metus rengia tradicinę inkilų kalimo šventę „Čir vir vir – pavasaris“, tradicines lesyklėlių gaminimo šventes. Jo inicijuojamos tradicinės gervių palydėtuvės Novaraisčio ornitologiniame draustinyje į mūsų kraštą pritraukia daugybę svečių iš visos Lietuvos. G. Čekausko dėka tradicinio Mėlynių festivalio metu plačiai auditorijai atraktyviai, įtraukiai pristatomi didelę išliekamąją vertę turintys, sertifikuoti, tradiciniai amatai. Įvairios parodos, advento laikotarpiui skirti renginiai, edukacinės, sveikatingumą skatinančios programos yra neatsiejama šio žmogaus veiklos kryptis. Be to, daugelį veiklų jis organizuoja ir puoselėja už savo asmenines lėšas.

Sprendimui savivaldybės tarybos nariai pritarė vienbalsiai, premija G. Čekauskui turėtų būti įteikta šventinio Vasario 16-ajai skirto renginio metu, kada numatyta ir „Aitvarų“ įteikimo ceremonija.
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.