Premija – už svarų indėlį į rajono kultūrą

cekauskas premija
Savivaldybės taryba nusprendė skirti 1 tūkst. eurų premiją lekėtiškiui Gintui Čekauskui už svarų indėlį į rajono kultūrą puoselėjant Čekauskų etnografijos muziejų ir nematerialaus kultūros paveldo tradiciją – senąją skiedrinę stogdengystę, taip pat aktyvų dalyvavimą rajono visuomeninėse-kultūrinėse veiklose.
 
Čekauskų etnografijos muziejaus įkūrėjas ir puoselėtojas G. Čekauskas etnografinę ekspoziciją savo sodyboje įkūrė 2010 m., asociaciją įregistravo 2015 m. ir yra tradicinių amatų meistras (tradicinių amatų meistro pažymėjimas gautas 2016 m.), puoselėjantis nematerialaus kultūros paveldo tradiciją – senąją skiedrinę stogdengystę. Vyras aktyviai dalyvauja įvairiuose amatų bei etnokultūriniuose renginiuose visoje Lietuvoje, pristato amatą bei Šakių kraštą. Lankytojus, turistus bei jaunąją kartą su senosiomis tradicijomis, amatais supažindina savo muziejuje, kuruoja ir rūpinasi Lekėčių kraštotyros muziejaus plėtra ir aktyvia, visuomenei naudinga, atvira veikla. Lekėtiškis nuolat savo krašte prisideda prie įvairių kultūrinių renginių organizavimo bei įgyvendinimo, penkerius metus rengia tradicinę inkilų kalimo šventę „Čir vir vir – pavasaris“, tradicines lesyklėlių gaminimo šventes. Jo inicijuojamos tradicinės gervių palydėtuvės Novaraisčio ornitologiniame draustinyje į mūsų kraštą pritraukia daugybę svečių iš visos Lietuvos. G. Čekausko dėka tradicinio Mėlynių festivalio metu plačiai auditorijai atraktyviai, įtraukiai pristatomi didelę išliekamąją vertę turintys, sertifikuoti, tradiciniai amatai. Įvairios parodos, advento laikotarpiui skirti renginiai, edukacinės, sveikatingumą skatinančios programos yra neatsiejama šio žmogaus veiklos kryptis. Be to, daugelį veiklų jis organizuoja ir puoselėja už savo asmenines lėšas.

Sprendimui savivaldybės tarybos nariai pritarė vienbalsiai, premija G. Čekauskui turėtų būti įteikta šventinio Vasario 16-ajai skirto renginio metu, kada numatyta ir „Aitvarų“ įteikimo ceremonija.
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar esame drąsūs kreiptis emocinės pagalbos?

klausimelis 11 12Genė iš Naudžių:

Manau, reikia išdrįsti kreiptis pas specialistus. Pati kreipiausi, kai man buvo sunku. Ir padėjo. Dabar puikiai jaučiuosi. Esu girdėjusi apie savitarpio pagalbos grupes. Manau, nereikia visko savyje laikyti, o kreiptis pagalbos. Jei žmonės neskaito laikraščių, nežiūri jokių informacijų, nesinaudoja internetu, tai ir nežino, kur galima kreiptis pagalbos. Karas Ukrainoje mano emocinės savijautos lyg ir nepaveikė. 

klausimelis 11 12 2

Renata iš Šakių:

Visuomenėje dar yra stereotipai, baimė, kad nesupras, kad būsim pasmerkti, jei kreipsimės emocinės pagalbos. Pažįstu žmonių, kurie sunkiu momentu geriau nutylės, pakentės. Netgi kreiptis pas psichiatrą ne visi išdrįstame. Apie emocinės pagalbos grupes, veikiančias Šakiuose, negirdėjau. Bet jeigu yra grupė užaugusiems alkoholikų ar kitokioje disfunkcinėje šeimoje, tai gerai. Labai svarbu kalbantis išsivalyti tą skausmą. Tik kiek išdrįs ateiti? Kaip skatinti visuomenę?

europos pulsas350px

 
 11 21

BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.