Miesto šventės organizatoriai šakiečius kviečia vienytis

Šakių kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Laura Saunorienė atskleidžia šiųmetės miesto šventės naujovę – už simbolinę kainą įsigyti bilietą į renginį – ir tikisi gyventojų solidarumo. D. Pavalkio nuotr.

Ar esate kada susimąstę, kad miestai netektų prasmės, jei ne jame gyvenantys žmonės? Lygiai taip ir su šventėmis – smagiausia, kai ją susikuri pats sau. Todėl birželio 28 d. vyksiantis Šakių 425-asis gimtadienis arba, paprastai kalbant, miesto šventė kvies visus prie jo prisidėti įsigyjant neprivalomą solidarumo bilietą. Juk kaip eisi į gimtadienį be dovanų?

Šakių kultūros centro direktoriaus pavaduotoja kultūrai ir bendriems reikalams Laura Saunorienė pasakoja, kad šiuo metu derinami paskutiniai organizaciniai klausimai ir pirmiausiai pasidžiaugia naujovėmis: „Šiemet pirmą kartą pabandysime įgyvendinti seniai gvildentą idėją – šakiečius ir miesto svečius kviesime solidarumo gestui. Laisva valia už simbolinę kainą kiekvienas galės įsigyti bilietą, kuris tikrai nėra nei privalomas, nei bus tikrinamas prie įėjimo. Tai tarsi ženklas, parodantis, jog šakiečiams rūpi jų miestas, kad jie nori būti šventės dalimi, paremti ją. Miesto šventė yra ne tik pramogos, bet ir mūsų bendruomenės vienybės šventė.“

06 28

Kodėl verta įsigyti solidarumo bilietą? Jei moralinių motyvų per mažai, tai kiekvienas toks solidarumo bilietas dalyvaus dar ir loterijoje. Šventės metu burtų keliu bus išrinktas laimėtojas, be to, bus paskelbtas ir šventę parėmusiųjų skaičius. Loterijos laimėtojui atiteks metinis abonementas į visus Šakių kultūros centre vykstančius renginius.

L. Saunorienė taip pat pasakoja, kad šiemet miesto šventė penktadienį, o ne šeštadienį, kaip būdavo įprasta. Datą labiausiai koregavo artėjanti jubiliejinė Dainų šventė, į kurią ruošiasi ne vienas rajono kolektyvas.

„Tikime, kad penktadienio vakaras – puikus metas švęsti, todėl jau vakarėjant žadame smagaus šurmulio. Atgaivinsime eisenos per miestą tradiciją, juolab kad kolektyvai jau bus pasiruošę sostinėje vyksiantiems renginiams, pasipuošę, su atributika, tad norisi, kad nors dalį šios atmosferos pajustų ir šakiečiai. Bus iškilmingos kolektyvų palydėtuvės, o scenoje jie dar atliks ir dalį Dainų šventės programos“, – kalba organizatoriai.

Dėliodami šventės scenarijų, jie galvojo apie skirtingo amžiaus šakiečius ir miesto svečius. Tradiciškai šurmuliuos mugė, vyks prekyba bei įvairios veiklos vaikams, be rajono mėgėjų meno kolektyvų pasirodymų, bus ir šiuolaikinės muzikos. Ar šventę vainikuos fejerverkų lietus, ar kitoks baigiamasis akcentas, organizatoriai dar neišduoda, tačiau pažada, kad linksmybių netrūks. O kad kiekvienas oriai galėtų girtis esąs šios šventės dalimi, organizatoriumi ar rėmėju, kviečia prisijungti prie solidarumo iniciatyvos parodant kuklų, bet didingą dosnumo gestą.

06 28 2

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate mintį atstatydinti sveikatos ministrą Arūną Dulkį?

klausimelis 07 19Ona iš Šakių:

Pritariu, visiškai kvailas. Man viskas nepatinka, ką jis daro, o ypač kad prievarta varė skiepytis. Pati ligoninėse dažnai nesilankau, nors sveikatos neturiu, bet neinu – kai neinu, tai sveikesnė. Turėtų būti kažkaip kitaip viskas, bet kažin ar kas keisis. 

klausimelis 07 19 2

Eugenijus iš Keturnaujienos:

O kuo jis blogas? Man jis patinka, geras žmogus. Aišku, yra problemų sveikatos apsaugos srityje, pavyzdžiui, labai didelės eilės būna, jei šeimos daktarė išėjo atostogų – kita nepriims, reikia laukti mėnesį laiko, kad vaistus išrašytų. Bet šiaip visko, kas pas mus yra, užtenka, netenka į kitus miestus važiuoti. Grįžtant prie politikos, man atrodo, kad tiesiog reiktų leisti visiems ministrams pabaigti kadenciją ir viskas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.