Per vieną savaitgalį „Mozaika“ pelnė net du apdovanojimus

Sintautų kultūros centro moterų vokaliniam ansambliui „Mozaika“ (vadovas Deividas Kerevičius) paskutinis balandžio savaitgalis buvo ypač įtemptas. Kolektyvas dalyvavo  net dviejuose respublikiniuose konkursuose.
 
Balandžio 27 dieną Sintautų dainininkės rungėsi Guostagalio kultūros namuose, Pakruojo rajone,  12 - ąjame vokalinių ansamblių festivalyje - konkurse „Kur aukštas klevas“.  Pasirodymus vertino  kompetentinga komisija: Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų mokyklos mokytojas - komisijos pirmininkas Sigitas Vaičiulionis bei Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų mokyklos mokytoja Beata Smiltinikienė, Pakruojo rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Birutė Vanagienė, Pakruojo J. Pakalnio muzikos mokyklos mokytoja metodininkė Ingrida Tuomienė, Rozalimo vidurinės mokyklos mokytoja ekspertė Jūratė Skorupskienė. Jie skyrė Sintautų kultūros centro moterų vokaliniam ansambliui „Mozaika“ „Geriausio kolektyvo“ nominaciją.

Balandžio 28 dieną Taujėnų dvare, Ukmergės rajone, vyko respublikinė kamerinių ir vokalinių ansamblių šventė – konkursas „Šventosios gaida“, gyvuojantis nuo 1999 metų. Šventėje - konkurse dalyvavo 18 kolektyvų  iš Anykščių, Utenos, Ukmergės, Pasvalio, Rokiškio, Šakių, Širvintų, Šiaulių, Kauno rajonų, Varėnos, Marijampolės, Neringos, Klaipėdos ir Ignalinos. Šventė rengiama norint suaktyvinti vokalinių ansamblių veiklą, propaguoti lietuvių bei užsienio kompozitorių vokalinę kūrybą, ugdyti kolektyvų meistriškumą, skatinti dainininkų mėgėjų aktyvumą.

Vertinimo komisija, kurios sudėtyje buvo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius Viktoras Masevičius bei minėtos akademijos Choro dirigavimo katedros vedėjas docentas Dainius Puišys, Sintautų kultūros centro moterų vokaliniam ansambliui „Mozaika“ skyrė apdovanojimą už geriausiai atliktą lietuvių liaudies dainą.

Pasak Sintautų kultūros centro direktorės Laimos Girdauskienės, tai jau trečiasis  konkursas, kuriame „Mozaika“ dalyvavo šiais metais. Sausio 11-12 dienomis ji  dalyvavo X tarptautiniame  chorų konkurse Daugpilyje „Sidabro varpai“, kuriame iškovojo antrojo laipsnio diplomą.  Belieka tik pasidžiaugti gražiais kolektyvo vadovų ir ansamblio moterų darbais, garsinant Šakių rajoną Lietuvoje ir užsienyje.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.