Rašytojas Vytautas Tamulaitis: „Ir mažiausia širdis pilna paslapčių...“

damijonaitiene redaŠiemet vaikų ir jaunimo literatūros klasiko, žurnalisto Vytauto Tamulaičio 100-osios gimimo metinės rajone paminėtos itin gausiais ir prasmingais renginiais. Kriūkuose surengtas iškilmingas rašytojo jubiliejaus paminėjimas. Pakeliui į rašytojo tėviškę, Sutkų kaimą, esantis parkas „Vabalų kalnelis“ pasipuošė rajono tautodailininkų sukurtomis medinėmis skulptūromis,- rašytojo  V.Tamulaičio knygelių vaikams populiariausiais  personažais.
 
Nuotr. Apie rašytojo V. Tamulaičio kūrybinį palikimą kalbėjo Kriūkų filialo bibliotekininkė R. Damijonaitienė.
 
Dar vienas jubiliejinis akcentas - literatūrinis konkursas, skirtas vaikų ir jaunimo klasiko V.Tamulaičio premijai gauti.  Šiame konkurse dalyvavo Suvalkijos regiono  literatai,- ir moksleiviai,  ir suaugusieji. Kas penkeri metai organizuojamo konkurso laureate šiemet tapo Birutė Sarapinavičienė iš Kazlų Rūdos.

Rugpjūčio 30 dieną Šakių viešojoje bibliotekoje surengtas naujo leidinio „Prie vaikystės upės“, sutalpinusio  literatūrinio konkurso dalyvių kūrybą, pristatymas. Renginio vedėja, Šakių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Lina Eringienė pasidžiaugė, kad rajonas gali pelnytai didžiuotis išskirtinio talento rašytoju V.Tamulaičiu, palikusiu itin gražų kūrybinį kraitį mūsų vaikams bei jaunimui. Apie rašytojo kūrybą išsamų pranešimą pristatė Šakių viešosios bibliotekos Kriūkų padalinio bibliotekininkė  Reda Damijonaitienė.

Renginio metu savo kūrybą skaitė rajono literatai Danutė Batisienė, Laima Rimienė, Onutė Jasinskienė, Marytė Rastupkevičiūtė, konkurso diplomantė Janina Marcinkevičienė. Pasak poetės Onutės Jasinskienės, rašyti vaikams - tai nereiškia rašyti vaikiškai. Iš tiesų,  vaikų literatūros tyrinėtojas ir kritikas, prof.Kęstutis Urba yra pabrėžęs, jog rašant vaikams reikia kur kas daugiau talento ir atsakomybės, nei kuriant suaugusiems, nes vaikai kur kas įžvalgesni ir reiklesni skaitytojai.  Dviejų šimtų egzempliorių tiražu išleistoje knygelėje „Prie vaikystės upės“  sudėtos eilės, padavimai, pasakos ir pasakojimai byloja, jog būtent šiais kriterijais  ir vadovavosi kūrybingiausiais pripažinti konkurso dalyviai.

„Vytauto Tamulaičio kūryba vaikams ir jo atminimas dar ilgai gyvuos mūsų nacionalinėje lietuvių literatūroje bei mūsų kultūroje ir širdyse“,- sakė L. Eringienė, dėkodama visiems, kurie prisidėjo prie rašytojo jubiliejinių renginių bei dalyvavo kūrybiniame konkurse.
 
„Draugo“  inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Penktadienį vyko Prezidento inauguracija. Ko palinkėtumėte?

klausimelis 07 16Vladas iš Šakių:

Visų pirma – sveikatos. Laimės ir sėkmės darbuose, ilgų, laimingų vadovavimo ir gyvenimo metų. Nelabai ko daugiau ir reikia, nes ir taip labai geras valstybės vadovas. Mačiau daug prezidentų, šitas tikrai linksmas žmogus, malonus – tik geras jo puses matau. Puikiai su užsienio politika tvarkosi, diplomatiškas. Džiaugiuosi, kad jį išrinko, o pačią inauguraciją, be abejo, stebėjau. 

klausimelis 07 16 2

Algis iš Slavikų:

O ką jam gali palinkėti? Aš iš kaimo, pensininkas, man vis tiek. Tegul vadovauja ir viskas. Normalus, geras Prezidentas, nieko nepridursi. Kai perrinko jį, džiaugiausi – jei būtų kas nors kitas atėjęs, vis tiek kitaip nieko nebūtų padaręs. Inauguracijos renginys, manau, svarbus, nes juk pats Prezidentas valstybei svarbus, jis galva, vadovas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.