Kas vienam akis bado, kitam – nepastebima?

konteineriai centreAgnė NAUMAVIČIŪTĖ

Jau ne vienus metus Šakiuose V. Kudirkos gatvėje 70 numeriu pažymėto daugiabučio namo gyventojai neišsprendžia problemos dėl kontenerių. Jie nori, kad šalia gyvenamosios vietos esantys konteineriai būtų perkelti kitur, tačiau į šį prašymą vis dar neatsižvelgta.

Nuotr. Margarita Liukaitienė teigė, kad prie daugiabučio namo stovintys konteineriai ypač kenkia miesto estetiniam vaizdui.

Miestui grožio neprideda

Minėtojo namo gyventojai ne kartą žodžiu kreipėsi į atsakingas institucijas dėl prie namo esančių šiukšlių konteinerių. Ankstesniais laikais šiam daugiabučiam priklausantys konteineriai stovėdavo už parduotuvės „Maxima“, tad gyventojai norėtų, kad ir dabar jie ten atsidurtų. Tačiau jau ilgą laiką į jų prašymus niekas neatsižvelgia.

Kaip minėjo viena iš daugiabučio gyventojų Margarita Liukaitienė, nesuprantama, kodėl turistai, pravažiuojantys pro Šakių miestą, turi „išsivežti“ įspūdį, kad miesto centre visu gražumu puikuojasi šiukšlių konteineriai.

„Ne vieną kartą pro šalį važiuojantys žmonės pasiteiravę, kur yra miesto centras, ir sužinoję, kad jie centre ir yra, pamatę čia esančius konteinerius nustemba “, – komentavo kita daugiabučio namo gyventoja.

Anot M. Liukaitienės, dabar visur deklaruojame – būkime savo miesto patriotai, tvarkykime ir prižiūrėkime jį. „Kaip patikėti tokiu kvietimu, kai prie gražiai renovuoto namo, gražiai sutvarkytoje aikštelėje ne vietoje stovi konteineriai? Kiekvienas žinome, kad tvarkingas šeimininkas savo šiukšlių niekada prie vartų nelaiko ir jų kitiems nedemonstruoja“, – piktinosi moteris.

Konteinerių nebeliks

Gyventojos viena kitai antrindamos kalbėjo: taip, labai patogu, kai konteineriai yra visai šalia gyvenamosios vietos. Taip, einant į parduotuvę ar į darbą čia gyvenantiems asmenims labai patogu išsinešti ir šiukšles. Patogu ir šiukšles išvežančiai įstaigai. Tačiau, anot moterų, juk daug svarbesnis bendras vaizdas nei toks patogumas – juk nebūtų sudėtinga paėjėti kelis žingsnius už parduotuvės, kad tik konteinerių čia nebeliktų.

Kaip jau buvo minėta, namo gyventojai kreipėsi ir į Šakių seniūniją, ir į rajono savivaldybės Ūkio skyrių teigdami, kad yra nuolatiniai Šakių gyventojai ir jiems ne tas pats, kaip miestas atrodo. Jie primygtinai prašo nukelti šiukšlių konteinerius į šalia esančios ,,Maximos“ kiemą, kuriame jie kažkada ir stovėjo.

„Tikime, kad ne tik namo gyventojai, miesto šventėje gavę prizą už gražiausiai tvarkomą daugiabučio aplinką, bet ir atsakingos institucijos kartu gražins miestą“, – viliasi gyventojai.

Kaip informavo Šakių rajono savivaldybės Ūkio skyriaus vedėjas Kęstutis Kuncaitis, daugiabučio namo gyventojai gali būti ramūs, mat planuojama, kad toje vietoje mišrių komunalinių atliekų konteinerių apskritai nebeliks. Planuojama įgyvendinti projektą, kurio metu keisis tvarka: bus mažinamas konteinerių aikštelių skaičius.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate mintį atstatydinti sveikatos ministrą Arūną Dulkį?

klausimelis 07 19Ona iš Šakių:

Pritariu, visiškai kvailas. Man viskas nepatinka, ką jis daro, o ypač kad prievarta varė skiepytis. Pati ligoninėse dažnai nesilankau, nors sveikatos neturiu, bet neinu – kai neinu, tai sveikesnė. Turėtų būti kažkaip kitaip viskas, bet kažin ar kas keisis. 

klausimelis 07 19 2

Eugenijus iš Keturnaujienos:

O kuo jis blogas? Man jis patinka, geras žmogus. Aišku, yra problemų sveikatos apsaugos srityje, pavyzdžiui, labai didelės eilės būna, jei šeimos daktarė išėjo atostogų – kita nepriims, reikia laukti mėnesį laiko, kad vaistus išrašytų. Bet šiaip visko, kas pas mus yra, užtenka, netenka į kitus miestus važiuoti. Grįžtant prie politikos, man atrodo, kad tiesiog reiktų leisti visiems ministrams pabaigti kadenciją ir viskas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.