Tarnybos pažeidimų neįžvelgė

Savivaldybės tarybos narys Kontrolės komiteto pirmininkas Mindaugas Tarnauskas rugpjūčio 3 d. kreipėsi į Specialiųjų tyrimų ir Viešųjų pirkimų tarnybas dėl savivaldybės tarybos sprendimų įrengti Šiaurės gatvę Šakių mieste pagrįstumo ir teisėtumo, gatvės statybos darbų vertės ir paskelbto konkurso minėtiems darbams atlikti įvertinimo. Šią savaitę gautas atsakymas.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atsakyme teigiama, kad M. Tarnausko „kreipimesi išdėstytų aplinkybių visuma, nesant konkrečių faktų apie atskirų Šakių rajono savivaldybės tarybos narių ar administracijos vadovų korupciją ar kitokio pobūdžio nusikalstamą veiką, šiuo metu nesudaro pagrindo priimti procesinį sprendimą Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso nustatyta tvarka (pradėti ar atsisakyti ikiteisminį tyrimą), tačiau pateikta informacija bus naudojama atliekant su ikiteisminio tyrimo atlikimu nesusijusias STT funkcijas“.
 
Administracijos valdybos viršininkas Rolandas Knyza primena, kad savivaldybių administracinę priežiūrą atlieka vyriausybės atstovas. Be to, kaip teigiama rašte, baudžiamoji atsakomybė galėtų būti taikoma konkrečiam savivaldybės tarybos nariui, jeigu būtų duomenų apie jo rengiamą, daromą ar padarytą nusikalstamą veiką.

Viešųjų pirkimų tarnyba taip pat gavo M. Tarnausko informaciją dėl galimų viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimų, kai savivaldybės administracija vykdė supaprastintą viešąjį pirkimą atviro konkurso būdu „Šiaurės gatvės Šakių mieste naujos statybos darbai“. Konstatuojama, kad tarnyba atrenka rizikingiausius pirkimus ir perduoda juos Kontrolės skyriaus vertinimui. Savivaldybės pirkimas atrinktas nebuvo. Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje viešasis pirkimas buvo skelbtas šių metų liepos 15 d.

Kontrolės komiteto pirmininkas M. Tarnauskas tikino, kad tolesnius veiksmus aptars Kontrolės komitete.

„Tačiau bent jau su naujuoju Vyriausybės atstovu, manau, kalbėsiuosi dėl šio atvejo. Iš savo pusės padarysiu viską, kad būtų kuo daugiau aiškumo“, – sakė M. Tarnauskas, pabrėžęs, kad tarybos narys nėra pareigūnas, kuris galėtų atlikti tyrimą dėl galimo nusikaltimo padarymo.

„Lieka tie patys neatsakyti klausimai. Kodėl tik šiai gatvei suteiktas prioritetas ir padarytas investicinis projektas? Kas darė poveikį? Kodėl gatvės projekto kaina beveik tris kartus didesnė nei įprastinė rinkos kaina? Lieka neaišku, kodėl 2014 m. Šiaurės gatvei nutiesti buvo reikalingi 386 tūkst. litų, o dabar įrengimas pabrango iki 393 tūkst. eurų“, – mintimis dalijosi pašnekovas.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.