Situacija absurdiška todėl, kad vasarį rajono taryba priėmė sprendimą, jog antrame aukšte įsikūrusi biblioteka gali keltis į buvusias punkto patalpas. Tai bibliotekininkė Dalia Tamašauskienė ir buvo pradėjusi daryti: tvarkė patalpas, nešė knygas, tačiau... Liepos mėnesį rajono meras Juozas Bertašius pareiškė, kad į jį kreipėsi vietiniai gyventojai, prašydami išsaugoti punktą. Bet punktas kaime neveikia jau dvejus metus, tad kai kurie gyventojai nesupranta, kam reikėjo atnaujinti šią problemą. Buvo replikuojančių, kad tie, kurie drumsčia vandenį, net neatvyko į susitikimą. Štai susitikimo metu šalia sėdintis vyriškis retoriškai teiravosi, „ar invalidui vietoj recepto knygą užteks pakišti“, tačiau A. Šlėderis ragino nesivadovauti emocijomis.
„Jei jūs klausiate, ar mums punkto reikia, tai, žinoma, kad taip, bet normaliai veikiančio“, – tikino gyventojai.
Žmonės norėtų, kad kaip ir anksčiau punktas veiktų dienomis, čia dirbtų „felčeriukė“, o kartą per mėnesį atvyktų ir gydytoja.
Tačiau A. Šlėderis ir savivaldybės specialistė Evelina Domeikaitė-Dovydaitienė pažadais nesisvaidė ir konstatavo, kad pagal dabar prisirašiusių žmonių skaičių tokia situacija neįmanoma. Tuo labiau, kad ne kartą akcentuota, jog viskas remiasi ir į finansines galimybes. Norint atnaujinti veiklą, reikėtų, kad punktas atitiktų higienos reikalavimus, kitas sąlygas. Iš maždaug 300 Voverių gyventojų ambulatorijoje prisirašiusių tik apie 70. Kiti važinėja pas gydytojus į Šakius, Gelgaudiškį ar Kidulius. Be to, kai išėjo čia dirbusi gydytoja, paskui ją išėjo ir kai kurie pacientai. Tad E. Domeikaitė-Dovydaitienė teiravosi, kokios garantijos, kad tie, kurie prisirašė kitur, sugrįš.
„Supraskite, kad viską lemia pacientų skaičius. Pagal dabartinę situaciją punktas veiktų keturias valandas per savaitę ir dar norintį dirbti tokiu grafiku žmogų rasti reikėtų“, – tikino savivaldybės specialistė.
Ji ragino pagalvoti, kuris variantas gyventojams priimtinesnis – keturios valandos per savaitę ar mobilios paslaugos, kokios yra dabar, kai pagal poreikį gydytojas gali atvykti į namus.
Tačiau gyventojus piktino pavėluotas valdžios rūpestis.
„Kodėl, kai išėjo felčerė, neklausėt, ar reikia mums punkto? Kodėl tada neklausėt, kaip mes išsirašom vaistus, kaip pas gydytojus važiuojam, jei net autobusų čia nėra, kai mokinių neveža“, – apmaudo neslėpė voveriškiai.
Jie ne kartą piktinosi, kam keliamas klausimas, jei nieko nesiruošiama pasiūlyti. Tada, svarstė susirinkusieji, kaip ir nuspręsta, biblioteka tegul keliasi į pirmąjį pastato aukštą ir nereikia vėl į žaizdą pilti druskos.
„Uždarėt mokyklą, uždarėt punktą, neaišku, ir kiek pati biblioteka veiks. Juk kuo daugiau įstaigų, tuo žmogui geriau, o pas mus atvirkščiai. Viską tik naikinat ir visai nepalaikot ryšio su žmonėmis“, – piktinosi susirinkusieji.
„Bereikalingai susirinkta, jei nieko mums nežadat. Pirmiau perdavėt, paskui klausiat. Mes pasakom ko norim, tada jūs spręskit“, – kalbėjo vietiniai.
Tačiau darbo grupės pirmininkas priminė, kad ir patys gyventojai dvejus metus tylėjo, niekas dėl punkto vietinei valdžiai priekaištų nereiškė. Tiesa, Kidulių ambulatorijos vyriausiosios gydytojos Romos Kriščiūnienės kreipimasis dėl punkto patalpų panaudos sutarties pratęsimo, pasirodo, buvo pateiktas praėjusių metų pabaigoje, tik savivaldybės administracija nusprendė jos nepratęsti.
Pati gydytoja šiuo metu atostogauja, tad, kaip teigė A. Šlėderis, sprendimai ar išvados be jos nebus rengiami.
„Pateikiau prašymą, kad terminą pratęstų iki rugsėjo 16 d. Sulauksime gydytojos ir žiūrėsime“, – sakė darbo grupės pirmininkas.
Jis teigė nežinantis, kaip reikės parengti išvadą, nes nuomonės gana skirtingos.
Yra kalbančių, kad klausimas dėl punkto atnaujinimo pradėtas kelti tik tada, kai biblioteka pradėjo kraustytis į buvusias jo patalpas, kol kas juridiškai galioja ir vasarį priimtas sprendimas. Kiti mano, jog problemą spręsti būtina, nes pasikeitė situacija – nutiestas kelias į Voverius, sodybų dairosi atvykėliai, vietovė tampa patrauklesnė.