Kibo tik lydekos – didelės ir mažos

Spiningavimo varžybose didžiausią žuvį sugavo vilkaviškietis Valdas Mickevičius (kairėje), lydeka svėrė 3,21 kg, iš viso vilkaviškiečių komandos laimikis svėrė 5,91 kg, vyrai iškovojo antrą vietą. B. Brazauskienės nuotr.

Praėjusį šeštadienį Totorviečių tvenkinyje vyko spiningavimo varžybos iš valčių Šakių rajono mero taurėms laimėti. Žvejų teigimu, diena žvejybai buvo per karšta, labai dideliu laimikiu mažai kas džiaugėsi, tačiau iš viso buvo sugauta 53,62 kg laimikio. Didžiausią laimikį (3,21 kg svėrusią lydeką) sugavo vilkaviškietis. Visos sugautos žuvys buvo paleistos atgal į ežerą.

Naumiestietės žvejės Birutės Brazauskienės organizuotose varžybose dalyvavo 39 komandos, žvejai susirinko iš Kauno, Garliavos, Klaipėdos, Panevėžio, Vilkaviškio, Kazlų Rūdos ir kitur, be abejo, ir Šakių – po 2 žmones valtyje. Sužvejota tik lydekos, kitos žuvys ant kabliukų nekibo.

Septintą valandą ryto žvejų valtys pasklido po ežerą, sugauta kiekviena žuvis buvo pasverta, ir paleista atgal į tvenkinio vandenis. O po šešių valandų žvejybos buvo paskelbta varžybų pabaiga. Kol buvo skaičiuojami rezultatai, žvejai vaišinosi Valdo Lozoraičio bei Mindaugo Brazausko išvirta žuviene bei plovu. Spiningavimo varžybose apsilankė ir rajono meras Raimondas Januševičius, kuris pirmiausiai pasidžiaugė tokia gausia žvejų bendruomene.

„Esu kilęs iš čia, todėl ir šitas Totorviečių tvenkinys man yra pažįstamas. Nors ir ne visus lydėjo sėkmė ir, kaip sakoma, lydekai paliepus man panorėjus ne visada užkimba, tačiau su laimikiais grįžo nemažas būrys“, – kalbėjo meras bei įteikė nugalėtojams ir prizininkams taures, paskatinamaisiais rėmėjų įsteigtais prizais buvo apdovanoti ir jaunieji žvejai, moterys.

Daugiausiai žuvies (6,52 kg) pagavo Augustinas Bendžius iš Totorviečių ir naumiestietis Gedeminas Brazauskas. Antrą vietą, sugavę 5,91 kg žuvies, iškovojo Valdas Mickevičius ir Gintautas Vagonis iš Vilkaviškio. Taure apdovanota ir trečią vietą pelniusių gelgaudiškiečių Viliaus Jankausko ir Egidijaus Jankausko komanda, sugavusi 4,95 kg žuvies.

Kone visi kalbinti žvejai tvirtino, kad žuvų aktyvumas buvo tik iš ryto, orui įšilus, jau apie 10 val., kibimas liovėsi. Kalbinti šių varžybų nugalėtojai G. Brazauskas ir A. Bendžius tvirtino, kad pirmąsias kilogramines lydekas sugavo tik išplaukę į ežerą, kad žuvį viliojo kaitaliodami masalus, o bendras laimikis – penkios lydekos.

„Žvejoju nuo kokių šešerių metų, pomėgį žvejoti paveldėjau iš tėvo. Taip, ir mama žvejė. Žvejoju ne tik šalies tvenkiniuose, bet pavažiuojam į kokią Suomiją. Didžiausia mano sugauta žuvis – daugiau nei 10 kilogramų karpis“, – sakė naumiestietis G. Brazauskas.

A. Bendžius gyvena Totorviečiuose, tad sako ežerą pažįstąs gerai, dažnai čia žvejoja, yra sugavęs net penkių kilogramų lydeką, tačiau šiltą šeštadienio rytą žuvys sunkiai griebė masalą.

Didžiausia tos dienos lydeka svėrė 3,21 kg, ją ištraukė vilkaviškietis V. Mickevičius. Paklaustas, kaip sugebėjo išprašyti iš vandens tokią lydeką, žvejas pasakojo, kad ši užkibo ant guminuko iš ryto, o sėkmę lėmė įgūdžiai.
„Žvejoju savo malonumui, tai puikus laisvalaikio praleidimas. Be abejo, mėgstu žuvį valgyti. Esu sugavęs Vištyčio ežere ir paleidęs metro ilgio lydeką, Paežerių ežere – 14,5 kg karpį. Tų trofėjų daug pagauta ir paleista“, – pasakojo žvejas pridurdamas, kad, kaip ir daugelis, žvejoja nuo vaikystės, daugiausiai mėgsta starkius gaudyti Kauno mariose.

Kaip ir kasmet, spiningavimo varžybose sėkmę bando ir moterys, šiose varžybose spiningavo net penkios. Tiesa, kalbintos žvejės atviravo – niekas nekibo, nors tu verk.

„Nemune žvejojau, žuvys kibo, o šiame tvenkinyje – jokio kliovo“, – atviravo Laimutė Rudzevičiūtė iš Veršių.

Jai pritarė taip pat jokios žuvies nepagavusi naumiestietė Lina Kareivienė, ji ir varžybų rėmėja. Tiesa, vyrui Tomui šiose varžybose pavyko sugauti beveik kilogramo lydeką.

„Su vyru ir varžybose dalyvaujam, ir remiam – iš meilės žvejybai“, – šypsosi naumiestietė pridurdama, kad šiemet žvejojo plūdine meškere Šešupėje, laimikis taip pat buvo neįspūdingas.

Gintarė Baginskaitė iš Keturnaujienos pasakojo, kad kibimas buvo, tačiau ne vienas laimikis paspruko.

„Ne ta diena man buvo“, – atviravo moteris.

Kartu su savo tėveliais varžybose dalyvavo ir trys jaunieji žvejai. Kalbinta trylikametė Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos moksleivė Vytė Prapuolenytė, nors šį kartą nieko nesugavo, džiaugėsi, kad su tėte Vaidu gerai praleido laiką, žuvį valgyti nelabai mėgsta, tad dažniausia sugautą paleidžia. O štai Karolina Rinkevičiūtė kartu su tėveliu Evaldu atvyko iš Panevėžio. Nors šiose varžybose nesugavo nė vienos žuvies, bet didžiausias keturiolikmetės laimikis – trijų kilogramų lydeka.

Gerai pavykusiomis varžybomis džiaugėsi jų sumanytoja B. Brazauskienė ir dėkojo varžybų dalyviams, teisėjams, rėmėjams.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Penktadienį vyko Prezidento inauguracija. Ko palinkėtumėte?

klausimelis 07 16Vladas iš Šakių:

Visų pirma – sveikatos. Laimės ir sėkmės darbuose, ilgų, laimingų vadovavimo ir gyvenimo metų. Nelabai ko daugiau ir reikia, nes ir taip labai geras valstybės vadovas. Mačiau daug prezidentų, šitas tikrai linksmas žmogus, malonus – tik geras jo puses matau. Puikiai su užsienio politika tvarkosi, diplomatiškas. Džiaugiuosi, kad jį išrinko, o pačią inauguraciją, be abejo, stebėjau. 

klausimelis 07 16 2

Algis iš Slavikų:

O ką jam gali palinkėti? Aš iš kaimo, pensininkas, man vis tiek. Tegul vadovauja ir viskas. Normalus, geras Prezidentas, nieko nepridursi. Kai perrinko jį, džiaugiausi – jei būtų kas nors kitas atėjęs, vis tiek kitaip nieko nebūtų padaręs. Inauguracijos renginys, manau, svarbus, nes juk pats Prezidentas valstybei svarbus, jis galva, vadovas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.