Organizacijos stiprybė – savanoriai

Šakiuose su komandos nariais apsilankiusi Lietuvos Raudojo Kryžiaus Kauno regioninio skyriaus vadovė Skaistė Čiurlytė-Danilevičienė (dešinėje) vylėsi sklandaus bendradarbiavimo ir informavo apie humanitarinės pagalbos numerį 111, kuris veikia nuo spalio, bet jau sulaukta per 10 tūkst. pagalbos skambučių. D. Pavalkio nuotr.

Minint Tarptautinę Raudonojo Kryžiaus dieną ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus (LRK) 105-erių metų gimtadienį, LRK darbuotojų ir savanorių komandos per dvi savaites planuoja aplankyti visas šalies savivaldybes. Antradienį jų stotelė buvo Šakiuose, mero Raimondo Januševičiaus darbo kabinete.

„Mūsų tikslas – stiprinti tarpusavio bendradarbiavimą, taip pat išgirsti, suprasti problemas, su kuriomis susiduria jūsų bendruomenės nariai“, – susitikimo pradžioje patikino LRK Kauno regioninio skyriaus vadovė Skaistė Čiurlytė-Danilevičienė.

Anot jos, nors taip vadinamame žygyje per Lietuvos savivaldybes dalyvauja tiek darbuotojai, tiek savanoriai, būtent savanoriai yra organizacijos stiprybė, jų per visą Lietuvą RK turi apie 12 tūkst. ir būtent jie vykdo įvairiausias veiklas, dalyvauja vykdomose programose.

Pavyzdžiui, savanoris Viktoras pasakojo apie darbą su ukrainiečiais, kad jiems padeda susiorientuoti, konsultuoja, padeda su įdarbinimu. Beje, jei į rajoną pastaruoju metu naujai ukrainiečių neatvyksta, tai Kaune pastebimi nauji atvykstančiųjų srautai.

„Pas mus po tris–keturias naujas šeimas kasdien ateina. Kreipiasi ir dėl dokumentų sutvarkymo, vaikų leidimo į mokyklas“, – pasakojo savanoris Viktoras.

Kita savanorė Karolina pasakojo apie „Šiltų apsilankymų“ programą, kuri skirta senjorų vienišumo problemai spręsti, nes traktuojama, kad vienišumo problema, ypač tarp vyresnio amžiaus žmonių, yra masinis reiškinys. Tad savanoriai lanko tokius žmones. Kartais, sakė Karolina, mes būname ta parankė, į kurią įsikibęs senjoras nueina į parką, kartais užtenka tiesiog pasikalbėti, išklausyti. Savanorė pasakojo ir apie tokius atvejus, kai per Vėlines vieną senjorę lydėjo į kapus, nes jau penkerius metus ji nebuvo lankiusi dukros kapo, nes tiesiog neturėjo, kas galėtų pagelbėti...

„Užsienyje dažniausiai net neklausia, ar savanoriauji, o klausia, kur savanoriauji“, – mintimis dalijosi kita savanorė ir kvietė įsilieti į savanorystę, skleisti apie tai žinią.

raudonasis kryzius2D. Pavalkio nuotr.

Beje, kita žinia, kuria norėjo pasidalinti į Šakius atvykę svečiai, LRK humanitarinės pagalbos numeris 111, kuriuo galima kreiptis nutikus nelaimei, kai reikia humanitarinės pagalbos daiktais ar drabužiais, konsultacijos, psichologinės pagalbos.

„Nelaimėje neliksi vienas, skambink 111“, – tokiu šūkiu LRK kviečia naudotis humanitarinės pagalbos numeriu.

„Numeris paleistas nuo pernai spalio ir sulaukėme daugiau nei 10 tūkst. skambučių. Kreipiasi ir vieniši tėvai, ir žmonės, patekę į dideles nelaimes, pavyzdžiui, gaisras, kita nelaimė, Šakiuose esame pagelbėję mamai atsitikus sunkiai materialinei padėčiai. Būna, kad kreipiasi net ne pats žmogus, o skambina kaimynas, socialinė darbuotoja“, – pasakoja Kauno skyriaus vadovė S. Čiurlytė-Danilevičienė ir vyliasi artimos partnerystės su Šakių savivaldybe, kad reikalui esant būtų užtikrina kuo efektyvesnė ir operatyvesnė pagalba rajono žmonėms. Tad susitikimas baigėsi viltingai nusiteikus ir apsikeitus simbolinėmis dovanėlėmis.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.