Rinktinės vadas Egidijus Papečkys: šaulių veikla privalo plėstis

Suvalkijos šaulių 4-osios rinktinės vadas Egidijus Papečkys ypač džiaugėsi aktyviais Šakių rajono jaunaisiais šauliais bei jų vadovais, norėtų, kad jaunųjų šaulių būreliai atsirastų visose ugdymo įstaigose. D. Pavalkio nuotr.

Savivaldybės vadovai susitiko su Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) Suvalkijos šaulių 4-osios rinktinės vadu Egidijumi Papečkiu ir aptarė veiklų tęstinumą bei naujus planus, tarp kurių šaudyklos įrengimas, naudojimosi dronais mokymai.

Susitikimo pradžioje rinktinės vadas E. Papečkys pasidžiaugė aktyvia rajone veikiančių jaunųjų šaulių veikla, kad Šakiai – vienintelė apskrityje savivaldybė, kur net keturiose mokyklose veikiantys jaunųjų šaulių būreliai finansuojami iš Neformaliojo vaikų švietimo krepšelio (NVŠ) lėšų: Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijoje (vad. Tomas Vencius), Gelgaudiškio pagrindinėje mokykloje (vad. Vilma Sluoksnaitienė), Šakių „Žiburio“ gimnazijoje (vad. Asta Ulinskienė), Šakių „Varpo“ mokykloje (vad. Sigitas Mockus).

„Negaliu nepaminėti Kudirkos Naumiesčio jaunųjų šaulių ir jų vadovo, mokytojo T. Venciaus. Naumiestyje turim 35 jaunuosius šaulius, net dvi grupes. Tai gana didelis būrelis“, – džiaugėsi rinktinės vadas informuodamas, kad iš viso rajone – 95 jaunieji šauliai.

Rinktinės vadas pabrėžė, kad pirmiausiai ir nori kalbėti apie jaunuosius šaulius.

„Jei neužsiauginam jaunimo, tai nebus ir vyresnių šaulių. Tiesa, jaunimas išvažiuoja studijuoti ir dažniausiai į rajoną negrįžta gyventi. Šakiuose turim, deja, tik 30 suaugusių šaulių“, – tvirtino E. Papečkys akcentuodamas, kad Šakių šaulių 405-os kuopos šauliai yra labai patyrę, aktyvūs, tarp jų nemažai instruktorių, kurie rengia jau kitus šaulius, bei trys koviniai šauliai.

Rinktinės vadas taip pat pasidžiaugė ir aktyvia jaunųjų šaulių vadės, gelgaudiškietės Kamilės Indriūnaitės šauliška veikla.

E. Papečkys taip pat paminėjo, kad pasiteisino ir Šaulių sąjungos specialistų devintokams vedamas pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursas, kuris bus plečiamas, dalyvaus visi Lietuvos devintokai. Šiais metais padidintas ir finansavimas. Tik rinktinės vadas akcentavo, kad sunku rasti instruktorių, Šakiuose neturi nei vieno kario-savanorio, kuris norėtų dirbti su vaikais.

Naujojo krašto apsaugos ministro Lauryno Kasčiūno užmojis – komendantūros. Komendantinį vienetą sudarytų parengtojo rezervo kariai, komendantiniai šauliai bei pilietiški asmenys. Registracija į taikos meto komendantinius vienetus prasidėjo nuo šių metų gegužės 1 d. ir tęsis iki rugpjūčio 31 d. Rinktinės vado teigimu, komendantiniai šauliai ekstremaliosios situacijos, karo atveju būtų pasitelkti spręsti problemas savivaldybės teritorijoje, būtų atsakingi už svarbių objektų apsaugą ir pan. Tad svarstoma surengti pirmiausiai mokymus, vėliau pratybas.

„Su savivalda gerą bendradarbiavimo patirtį turėjome per pandemiją. Vienintelėje Šakių sav. mūsų šauliai galėjo budėti testavimo punktuose. Patirtį įgavome ir su ukrainiečiais, jų apgyvendinimu“, – pasidžiaugė rinktinės vadas vardindamas ir kitas rinktinės šaulių veiklas: prasidėjus neteisėtos migracijos krizei, budėta Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje, o Šakių šauliai per Rusijos ir Baltarusijos karines pratybas „Zapad“ dar padėjo patruliuoti ir pasieniečiams.

Kalbėjęs rajono meras Raimondas Januševičius akcentavo, kad savivaldybė yra įsikūrusi Rusijos agresoriaus kaimynystėje ir kad Šešupė nėra barjeras.

„Mūsų įstaigų vadovams metinėse įstaigų užduotyse raginau nusimatyti surengti evakuacijos pratybas“, – sakė meras.

Kalbėdamas apie moksleivių skatinimą įsijungti į šaulišką veiklą, meras paminėjo, kad savivaldybė finansuoja įvairias stovyklas, tarp jų galėtų būti ir jaunųjų šaulių. Rinktinės vadas priminė, kad jaunųjų šaulių stovyklos, bendradarbiaujant su Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos Naumiesčio skyriumi, liepos mėnesį rengiamos Būbleliuose, ir kvietė prisijungti rajono moksleivius.

„Jaunieji šauliai mokomi pagal keturių pakopų programą. Mes vaikus neruošiam būti kariais, kariauti, o būti gerais piliečiais, mokėti orientuotis, suteikti medicinos pagalbą, – kalbėjo rinktinės vadas. – Šaudymas nėra žudymas. Šaudymas tave moko susikoncentruoti, siekti rezultato, savo stresą nugalėti.“

Tad jis kvietė pasvarstyti apie uždaros šaudyklos įrengimą kažkurioje rajono ugdymo įstaigoje, kur praktikuotis galėtų ir moksleiviai bei jaunieji šauliai. Savivaldybės parengties pareigūnas Ričardas Stepaitis žadėjo pasidomėti patalpomis, esančiomis „Žiburio“ gimnazijoje.

„Mūsų siekis yra, kad kiekvienoje mokykloje būtų po jaunųjų šaulių būrelį, bet mes susiduriam su vadovų stygiumi“, – pabrėžė rinktinės vadas.

Jis taip pat prašė atskirų patalpų Šakių šaulių 405-os kuopos šauliams – kuopavietei įsirengti, šiuo metu jie glaudžiasi pas karius-savanorius jų štabe Šaulių gatvėje.

Susitikimo metu paliestas ir priedangų klausimas rajone, kurios, anot mero, nėra pritaikytos prisidengti nuo ekstremalių situacijų, tad savivaldybė žada suinventorizuoti bei sutvarkyti rajone esančius bunkerius, kurie pasitarnautų ir šauliškai veiklai.

E. Papečkys paminėjo, kad LŠS savo jėgomis konstruoja kai kurių tipų bepiločius orlaivius bei moko moksleivius konstruoti ir valdyti dronus. Kad mokymai, kaip valdyti dronus, vyktų ir rajone, norėtų ir savivaldybės vadovai.
Meras pasigedo, o jam pritarė ir rinktinės vadas, kad mūsų rajone nėra jokios šaulių organizacijos asociacijos kaip juridinio vieneto, kuri galėtų rengti projektus ir taip pritraukti lėšas įvairioms veikloms: mokymų, varžybų rengimui, įrangos, patalpų atnaujinimui.

„Sąžiningai pasakysiu – aš nesitikiu karo. Bet tam reikia ruoštis“, – pokalbį užbaigė rinktinės vadas E. Papečkys.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate mintį atstatydinti sveikatos ministrą Arūną Dulkį?

klausimelis 07 19Ona iš Šakių:

Pritariu, visiškai kvailas. Man viskas nepatinka, ką jis daro, o ypač kad prievarta varė skiepytis. Pati ligoninėse dažnai nesilankau, nors sveikatos neturiu, bet neinu – kai neinu, tai sveikesnė. Turėtų būti kažkaip kitaip viskas, bet kažin ar kas keisis. 

klausimelis 07 19 2

Eugenijus iš Keturnaujienos:

O kuo jis blogas? Man jis patinka, geras žmogus. Aišku, yra problemų sveikatos apsaugos srityje, pavyzdžiui, labai didelės eilės būna, jei šeimos daktarė išėjo atostogų – kita nepriims, reikia laukti mėnesį laiko, kad vaistus išrašytų. Bet šiaip visko, kas pas mus yra, užtenka, netenka į kitus miestus važiuoti. Grįžtant prie politikos, man atrodo, kad tiesiog reiktų leisti visiems ministrams pabaigti kadenciją ir viskas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.