Šventėse alkoholis laisvai liesis iki 22 valandos

girtavimasKetvirtadienį vykusiame Šakių rajono savivaldybės tarybos posėdyje nemažai diskusijų sulaukė projekto dėl prekybos alkoholiniais gėrimais laiko nustatymo masiniuose renginiuose tvirtinimas. Nuspręsta, jog rajono savivaldybės teritorijoje vykstančiose šventėse prekiauti alkoholiu leidžiama iki 22 valandos, išskirtiniais atvejais - iki vidurnakčio.

Šį mėnesį Šakių rajono savivaldybė ėmėsi veiksmų nustatyti masiniuose renginiuose - šventėse, festivaliuose ir kituose renginiuose, kuriuos organizuoja valstybės ar savivaldybės institucijos, taip pat kiti juridiniai ar fiziniai asmenys, ir kurie vyksta rajono savivaldybės viešosiose vietose, prekybos alkoholiniais gėrimais laiką. Svarstant šį klausimą rajono tarybos posėdžio metu Vaidas Balčiūnas teiravosi, jeigu yra numatyta alkoholinių gėrimų prekyba iki 22 valandos, kaip yra su jo vartojimu. „Jeigu renginyje alkoholiu prekiaujame iki 22 valandos, ar po to galima renginyje jį vartoti. Ar policija gali asmeniui taikyti baudą dėl gėrimo viešojoje vietoje?“,- teiravosi V. Balčiūnas. Į tai atsakęs savivaldybės Ūkio skyriaus vedėjas K. Kuncaičio priminė, kad viešojoje vietoje negalima rodytis girtesniems nei 0,4 prom. Jeigu policijos pareigūnai nustatys asmeniui didesnį nei 0,4 prom. girtumą, jam bus surašytas administracinės teisės pažeidimų protokolas. Tuo pačiu V. Balčiūnas akcentavo, jog vienas dalykas – girtumas, o kitas – alkoholio vartojimas šventėse. Jis teiravosi, ar, pasibaigus laikui prekiauti alkoholiu, bus galima jį vartoti besitęsiančioje šventėje. „Renginio vieta turi būti aptverta. Už renginio viešąją tvarką atsako renginio organizatorius. Policija viešąją tvarką palaiko už renginio vietos ribų“, - aiškino K. Kuncaitis. Pasak K. Gudelevičiaus, renginio vietoje alkoholį vartojantys piliečiai negali būti baudžiami. Taip pat buvo aiškinamasi, kaip būtų tokiu atveju, jeigu į rajone vykstančią šventę iš Kauno atvyktų įmonė, turinti licenciją alkoholiniais gėrimais prekiauti visą parą. „Šiandien nė viena mūsų savivaldybės teritorijoje įregistruota įmonė neturi licencijos visą parą prekiauti alkoholiniais gėrimais. Jeigu atvažiuos prekeiviai iš Kauno, po šio tarybos sprendimo, jie turės teisę prekiauti tik iki 24 valandos“,- teigė K. Kuncaitis.
 
Nuspręsta, kad viešojo maitinimo įmonėms, turinčioms licencijas verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais, leista prekiauti nuo 8 iki 24 valandos. Prekybos įmonėms, turinčioms licencijas verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais, leista prekiauti nuo 8 iki 22 valandos. Už tokio projekto sprendimo priėmimą balsavo 15 tarybos narių, penki balsvo prieš ir du susilaikė.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.