Rajone daugėja santuokų

Praėjusiais metais rajone mirė gerokai daugiau žmonių nei 2011 metais. Gimstamumo rodikliai taip pat nedžiugina, nors optimistiškiau nuteikia susituokusiųjų skaičius. Lyginant kelerius paskutiniuosius metus, santuokų skaičius rajone tendencingai didėjo.

Per 2012 metus Šakių rajono Civilinės metrikacijos skyriuje buvo įregistruoti 302 gimimai - 14 mažiau nei 2011 metais. Tarp gimusiųjų -160 berniukų ir 142 mergaitės. Per metus net 52 naujagimiai pasaulį išvydo užsienyje. 2011 metais tokių buvo 32, tad gimstančiųjų emigracijoje, bet registruojamų rajone, kasmet daugėja. Vien paskutinį metų mėnesį tokių mažylių buvo 10. Tai savotiškas metų rekordas, nes kitais mėnesiais tokių atvejų būdavo gerokai mažiau.

Paskutinį metų mėnesį rajone gimė 25 naujagimiai - 13 berniukų ir 12 mergaičių. Daugiausiai, šeši gimimai, registruoti Kudirkos Naumiesčio seniūnijoje, po keturis – Šakių mieste ir Gelgaudiškyje, trys – Šakių seniūnijoje. Tik Žvirgždaičių, Slavikų, Lekėčių ir Barzdų seniūnijose praėjusį mėnesį negimė nė vienas naujagimis. Šios seniūnijos pagal gimusiųjų skaičių liūdniausiai atrodo ir žiūrint į metinius rodiklius. Pavyzdžiui, Slavikuose per 2012 metus registruoti du naujagimiai, Žvirgždaičiuose – keturi, Lekėčiuose – šeši. Likusiose seniūnijose gruodžio mėnesį registruota po vieną, Sintautų seniūnijoje – du gimimai.
 
Mirusiųjų skaičius, lyginant du paskutinius mėnesius, beveik nepakito. Gruodį Anapilin iškeliavo 47 rajono gyventojai, lapkritį tokių buvo vos vienu mažiau. Didžioji dalis visų mirusiųjų – iš Šakių. Čia paskutinį metų mėnesį buvo net 33 laidotuvės. Keturių gyventojų neteko Šakių seniūnija, po tris mirtis registruota Kidulių ir Kudirkos Naumiesčio, du žmonės mirė Sudargo, po vieną Gelgaudiškio ir Lukšių seniūnijose. Likusiose seniūnijose praėjusį mėnesį nemirė nė vienas žmogus.

Per metus Šakių rajone registruotos 529 mirtys, 2011 metais buvo 484. Daugiausiai, net 311 mirusiųjų, buvo Šakiuose, Šakių seniūnijoje – 44, Kudirkos Naumiestyje – 35, Kiduliuose 23. Užsienyje 2012 metais mirė septyni rajono gyventojai – penkiais daugiau nei ankstesniais metais.
2012 metais rajone susituokė 185 poros, 2011-sias santuoką įregistravo 176, o dar ankstesniais metais – 153. Paskutinį metų mėnesį rajone registruota 10 santuokų. Apskritai daugėja ne tik civilinių, bet ir bažnytinių santuokų. Pernai bažnyčioje susituokė 52 poros, 2011 metais tokių buvo 47. Užsienyje, lyginant dvejus paskutiniuosius metus, įregistruotų santuokų sumažėjo - pernai svečiose šalyse susituokė  septynios, 2011 metais – devynios poros. Per praėjusius metus santuoką nutraukė 110 šeimų – keturiomis daugiau nei 2011 metais. 2010 metais išsituokė 113 šeimų. Ir pernai, ir užpernai užsienyje išsituokusiųjų skaičius toks pat – po keturias poras.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Penktadienį vyko Prezidento inauguracija. Ko palinkėtumėte?

klausimelis 07 16Vladas iš Šakių:

Visų pirma – sveikatos. Laimės ir sėkmės darbuose, ilgų, laimingų vadovavimo ir gyvenimo metų. Nelabai ko daugiau ir reikia, nes ir taip labai geras valstybės vadovas. Mačiau daug prezidentų, šitas tikrai linksmas žmogus, malonus – tik geras jo puses matau. Puikiai su užsienio politika tvarkosi, diplomatiškas. Džiaugiuosi, kad jį išrinko, o pačią inauguraciją, be abejo, stebėjau. 

klausimelis 07 16 2

Algis iš Slavikų:

O ką jam gali palinkėti? Aš iš kaimo, pensininkas, man vis tiek. Tegul vadovauja ir viskas. Normalus, geras Prezidentas, nieko nepridursi. Kai perrinko jį, džiaugiausi – jei būtų kas nors kitas atėjęs, vis tiek kitaip nieko nebūtų padaręs. Inauguracijos renginys, manau, svarbus, nes juk pats Prezidentas valstybei svarbus, jis galva, vadovas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.