Veiks nauja gyventojų perspėjimo sistema

ciulkinysEkstremalių situacijų komisijos narių susirinkimo metu vyriausiasis specialistas civilinei saugai Robertas Čiulkinys trumpai pristatė naują gyventojų perspėjimo į mobiliuosius telefonus sistemą, kuri pradės veikti jau nuo šių metų.
 
Nuotr. Pasak R.Čiulkinio, kad būtų gaunami gyventojų perspėjimo pranešimai, telefonuose turi būti aktyvinta šių pranešimų priėmimo funkcija.“

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos įgyvendina projektą „Gyventojų perspėjimo ir informavimo, naudojant viešųjų judriojo telefono ryšio paslaugų teikėjų tinklų infrastruktūrą, sistemos sukūrimas“. Tai gyventojų perspėjimo ir informavimo, naudojantis mobiliojo ryšio paslaugų teikėjų tinklų infrastruktūra, sistema. Jos paskirtis - ekstremaliųjų situacijų ar jų grėsmės atvejais teikti Lietuvos gyventojams ir užsienio valstybių piliečiams, esantiems mūsų šalies teritorijoje, nemokamas perspėjimo ir informavimo paslaugas pagal korinio transliavimo technologiją.
 
Pasak R.Čiulkinio, korinio transliavimo pranešimams nereikalinga abonentų paieška ir identifikavimas, nes pranešimai pasirinktoje teritorijoje visiems gyventojams perduodami vienu metu, neatsižvelgiant į jų skaičių ir neapkraunant mobiliojo ryšio tinklų. „Šių pranešimų nebus galimybės išsaugoti telefonų atmintyje. Jie savaime išsitrins, - informavo civilinės saugos specialistas. - Kad būtų gaunami korinio transliavimo pranešimai, telefonuose, nesvarbu kokio tinklo paslaugomis naudojatės, turi būti aktyvinta šių pranešimų priėmimo funkcija.“

Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovas Virginijus Rekešius patikino, kad su šia nauja perspėjimų sistema bei, kaip nustatyti pranešimų priėmimą savo telefonuose, bus atskirai informuojama lankantis įmonėse ir organizacijose, surengiant atskirus susitikimus, platinant specialias korinio transliavimo aktyvinimo mobiliuosiuose telefonuose atmintines.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.