Neišbuvusi nė pusmečio, iš pareigų traukiasi įstaigos vadovė

Nė pusmečio Šakių pirminės asmens sveikatos priežiūros centro vadove neišdirbusi gydytoja Ligita Armonavičienė nuo trečiadienio pasitraukė iš užimamų pareigų. Nors pati gydytoja situacijos nedetalizuoja, meras sako, jog pagrindinį faktorių lėmė įstaigoje vyraujanti konfrontacija. D. Pavalkio nuotr.

Šakių pirminės asmens sveikatos priežiūros centras (PASPC) ir vėl lieka be nuolatinio vadovo, mat nuo gruodžio 1-osios prie šios įstaigos vairo stojusi gydytoja Ligita Armonavičienė traukiasi iš pareigų.

Pasak mero Raimondo Januševičiaus, galbūt konkursą laimėjusi gydytoja neįvertino situacijos, nors galima priminti, kad šiai įstaigai ji yra bandžiusi vadovauti ir anksčiau, tačiau pagrindiniu nesusiklosčiusio sėkmingo darbo faktoriumi įvardijo tarp vadovės ir administracijos darbuotojų per didelę konfrontaciją.

„Jau balandį buvo jos prašymas, bet inicijavau susitikimą, kalbėjome, kad paliekame nesusipratimus ir ambicijas ir dirbame dėl įstaigos ir pacientų. <...> Panašu, kad iš išorės dėtos mano pastangos nedavė vaisių“, – nedaugžodžiavo meras, pridūręs, kad tokią situaciją įstaigoje galimai užprogramavo ir per didelis laikinumas iki tol.

Pati L. Armonavičienė taip pat situacijos nedetalizavo, tik sakė, kad sprendimas ne spontaniškas, jį lėmė asmeninės priežastys, tačiau patikino, jog ir palikusi pareigas ji įstaigoje pagelbės kaip šeimos gydytoja. Kaip ir anksčiau, L. Armonavičienė vadovaus bei dirbs Lekėčių ambulatorijoje.

Paskutinė jos, kaip vadovės, darbo diena Šakių PASPC buvo gegužės 15-oji, laikinai šiai įstaigai pavesta vadovauti Šakių visuomenės sveikatos biuro direktoriui Viktorui Lebedžinskui.

„Tikimės kuo skubiau atrasti nuolatinį vadovą“, – vylėsi meras.

Entuziazmu netrykšta ir laikinasis vadovas V. Lebedžinskas, tačiau paklaustas, kaip vertina situaciją įstaigoje, atsako posakiu: bijai vilko – neik į mišką.

Filosofiškai jis kalba ir apie konfrontaciją įstaigoje.

„Jeigu mazgo nepasiseka atrišti, jis kertamas. Tikimės, to nereikės, nors jeigu yra šiukšlių, be valymo kartais nieko nesigauna“, – mintimis dalijosi laikinasis vadovas ir pridūrė sutikęs pagelbėti tik laikinai, iki teisės aktų numatyta tvarka bus rastas nuolatinis vadovas, rugpjūtį yra suplanuotos ir jo atostogos bei „sveikatos remontas“.

Tačiau ankstesnis „laikinai“ įstaigoje truko vos ne visą kadenciją – 32 mėnesius, tačiau biuro direktorius tikisi, kad tiek laiko nereikės ir nuolatinis vadovas bus rastas.

Svarbiausia, pasak laikinojo vadovo, kad sklandžiai būtų užtikrinama paslauga ir pacientai sulauktų gydymo.

Beje, kad konfrontacijos įstaigoje yra, liudija ir faktas, kad savivaldybės administraciją pasiekia ir vienas kitas skundas. Dėl vieno iš jų, pasirašyto šeimos gydytojų, šiuo metu meras yra sudaręs vicemero Dariaus Jakavičiaus vadovaujamą komisiją, kuri atlikusi tyrimą turėtų pateikti savo išvadas.

Meras skundo turinio detalizuoti nelinkęs, bet prasitaria, kad yra nusiskundimų dėl higienos normų pažeidimų, net asmens duomenų apsaugos klausimais, tad tikisi, kad daugiau paaiškės po komisijos išvadų ir apgailestauja, kad nesusikalbėjimas iš administracijos jau persiduoda ir įstaigoje dirbantiems specialistams.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.