Šakių „Žiburio“ gimnazija dar tik pradėjo atnaujinimo darbų maratoną

sakas janusevicius
Apžiūrėdamas sporto salės remonto darbus Šakių rajono savivaldybės meras Raimondas Januševičius (dešinėje) Šakių „Žiburio“ gimnazijos direktoriui Robertui Sakui patarė neužcementuoti vamzdžių, kad nereikėtų ir vėl visko išgriauti, kai, atliekant mokyklos renovaciją, bus keičiami radiatoriai. D. Pavalkio nuotr.

Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Paradoksas, bet Šakių „Žiburio“ gimnazija, viena iš prestižiškiausių rajono mokyklų, šiandien bene paskutinė laukia, kada galės pradėti pastato modernizavimo darbus. Tačiau darbų yra ir be modernizacijos. Praėjusią savaitę apsitarti bei apžiūrėti jau įsibėgėjusį sporto salės remontą gimnazijoje apsilankė meras Raimondas Januševičius, vicemeras Darius Jakavičius bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Darius Aštrauskas.

Šiuo metu iš pagrindų tvarkoma ne tik gerokai susidėvėjusi Šakių „Žiburio“ gimnazijos sporto salė, lygiagrečiai vyksta kūno kultūros mokytojų kambario, treniruoklių salės, inventoriaus laikymo patalpos bei balkono remontas. Visus šiuos darbus atlieka viešuosius pirkimus laimėjusi UAB „Grindalita“ iš Alytaus.

„Žiburio“ gimnazijos direktoriaus Roberto Sako teigimu, bus ne tik sutvarkytos patalpos, bet ir įsigyta reikalingos sportinės įrangos – krepšinio lentos, stacionari tinklinio ir badmintono įranga, gimnastikos sienelės ir suoliukai, prisitraukimo skersiniai, mini futbolo vartai, taip pat lauko suoliukai, įvairūs stovai svoriams laikyti treniruoklių salėje ir nauji baldai. Iš viso tam iš rajono savivaldybės biudžeto skirta 80 tūkst. eurų.

Meras R. Januševičius, pats turintis nemenką bagažą patirties po Šakių kultūros centro rekonstrukcijos, negailėjo praktiškų patarimų, siūlė nepalikti sporto salės sienose likusios lentynos ir nišų, kuriose kaupsis tik šiukšlės ir dulkės. Taip pat stebėjosi, kodėl norima grindyse užbetonuoti senus geležinius šildymo vamzdžius. Pasak mero, žiūrint į ateitį, „juos reikėtų pakeisti plastiko vamzdžiais ir padaryti kraniukus, kad būtų galima seną radiatorių nuimti ir uždėti naują“ – tada nereikėtų griauti ir daryti iš naujo atėjus renovacijai, nes, kaip paaiškino R. Sakas, jos metu numatytas ir senų langų bei radiatorių pakeitimas.

Tiesa, numatyta Šakių „Žiburio“ gimnazijos pastato išorės renovacija kiek užtruko. Kaip informavo laikinai Ūkio, architektūros ir investicijų skyriaus vedėjos pareigas einanti vyriausioji specialistė Aušra Slidziauskienė, paraiška nebuvo pasirašyta tik todėl, kad pernai iki spalio mėnesio nebūtų spėta atlikti visų numatytų pastato modernizavimo darbų. O jų išties nemažai. Projekte numatytas pastato išorinio cokolio, sienų ir stogo šiltinimas, šildymo sistemos sutvarkymas, naujo šildymo punkto ir žaibosaugos įrengimas, vėdinimo sistemos ir nuogrindų atnaujinimas, langų ir durų pakeitimas, elektros spintų sutvarkymas. Šiems darbams projekte numatyta 1 mln. 866 tūkst. eurų – didžioji jų dalis bus gauta iš europinių fondų, maždaug 800 tūkst. eurų teks pridėti iš rajono savivaldybės biudžeto. Kada šis projektas pagaliau bus pradėtas įgyvendinti, turėtų paaiškėti birželio mėnesį.

Susitikimo metu buvo apeitos ir pagalbinės virtuvės patalpos, taip seniai neremontuotos, kad jau neatitinka ir higienos reikalavimų. Čia reikia ne tik sutvarkyti sienas, naujai pakloti plyteles, bet ir pakeisti senus stelažus bei spintas, įdėti naujas duris. Gimnazijos direktoriaus teigimu, šias patalpas Valstybinė veterinarijos ir maisto tarnyba įpareigojo susitvarkyti iki rugpjūčio 1 d., todėl darbus planuojama pradėti jau nuo birželio vidurio.

Su savivaldybės administracijos vadovais kalbėtasi ir apie būtinybę Šakių „Žiburio“ gimnazijai įsirengti šiuolaikišką 30 vietų kompiuterių klasę su interaktyviu ekranu. Tai labai pagerintų ugdymo procesą, nes nereikėtų klasės skirti į dvi dalis. Be to, pasak Šakių „Žiburio“ gimnazijos direktoriaus pavaduotojos ugdymui Irenos Piečiukaitienės, kol kas deklaruojama, kad pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimas (PUPP) dešimtokams ir tarpiniai vienuoliktokų patikrinimai turėtų vykti vienu srautu, tad pagal mokinių skaičių gali vienos naujos 30 vietų kompiuterių klasės ir neužtekti, gali prireikti dviejų, nes šiuo metu gimnazija teturi 44 kompiuterius, išdėstytus per tris patalpas – dvi kompiuterių klases po 16 kompiuterių ir bibliotekos skaityklą su 12 kompiuterių.

D. Aštrauskas ramino, kad nė viena mokykla tiek kompiuterių neturi, todėl šiemet dešimtokai PUPP laikė per tris srautus. Tiesa, Švietimo ministerija dėl to sulaukė nemažai mokinių tėvų nusiskundimų, nes mokiniams buvo pateikiamos skirtingos užduotys. Po diskusijų rajono savivaldybės meras Šakių „Žiburio“ gimnazijos norui įsirengti šiuolaikinę 30 vietų kompiuterių klasę pritarė ir, jei nori tokią klasę turėti nuo rugsėjo 1 d., patarė tuo pradėti rūpintis jau dabar, nes kompiuterių, interaktyvios lentos, baldų pirkimai gali užsitęsti.

Gimnazijos bendruomenė nusprendė kompiuterių klasę įrengti pusrūsyje, šiuo metu dailės klasei priklausančiose pagalbinėse patalpose, kurios gerokai apleistos ir seniai nebuvo tvarkytos. Pasak R. Sako, lėšas tam jie jau turi nusimatę – tiek kompiuterių klasei, tiek ir pagalbinėms virtuvės patalpoms sutvarkyti turėtų užtekti nuo sporto salės remonto sutaupytų 12 tūkst. eurų.

Tiesa, tvarkyti reikia ir nuo sovietmečio laikų likusią nepaliestą bendrą mokyklos rūbinę. Apie tai jau kalbama ne vienerius metus. Mokyklos bendruomenė čia norėtų matyti persirengimo spinteles, pastaruoju metu šį klausimą aktyviai kelia ir tėvai, tačiau prioritetas yra ugdymo procesą pagerinsianti šiuolaikiška kompiuterių klasė, todėl spintelių įrengimą kuriam laikui teks atidėti.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.